co to za czesc?? i za co odpowiada??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 10, 2010 19:31

miś fazi, własnie, załozyliśmy że to zawór węgla a to pewnie co innego. marcoo85, spisz numery z tego czegoś i zapodaj tu, na tamtej fotce nie widać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marcoo85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lut 23, 2009 18:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: marcoo85 » śr mar 10, 2010 19:43

ok rozumiem... jutro popoludniu zrobie fotki i wstawie... poszukalem w google i cos tam... ogolnie glowa peka czarna magia... ale zainteresowalo mnie jedno... sprawdzanie szczelnosci ukladu... jest tam metoda na sluch... wysluchiwac syczenia... hmmmm... teraz jest taka sprawa ze u mnie slychac takie syczenie... myslalem ze to normalny efekt pracy tego silnika... (nie mam porownania wiec skad mam wiedziec)... nie da sie tego dokladnie zlokalizowc... mniej wiecej po lewej stronie silnika patrzac od przodu auta... nie jest zbyt glosne ale da sie slyszec... myslalem ze to przpustnica tak syczy bo przeciez na taki syk to powinna da sie zauwazyc taka nieszczelnosc a tu pupa... tym bardziej ze ruszam tymi wezykami to powinno sie zmieniac to syczebie lub zniknac na chwile ale nic... syczy tak caly czas rownomiernie... to normalne czy nie?

[ Dodano: 10 Mar 2010 18:48 ]
ok fotki porobie ale to juz jutro... popoludniu... kurcze znalazlem dokladny opis k-jetronic'a ale to jest masakra!! tam jest tyle mozliwosci regulacji ze ulalala... do tego to musi byc tega glowa i masa doswiadczenia z zycia wzietego... heheheh



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr mar 10, 2010 20:22

nie powinno nic syczeć



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 10, 2010 20:33

marcoo85 pisze:do tego to musi byc tega glowa i masa doswiadczenia z zycia wzietego..
i tu masz rację, ale już widze ze zaczałes drazyć temat to masz szanse stać sie specjalista od wtrysku mechanicznego . Ja na tym forum pare lat siedze, bardzo rzadko się spotyka żeby ktoś miał duże doświadczenie z tym wtryskiem.

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 7:35 pm ]
natomiast warto tez zajrzec na forum merców, tam to nie tak dawno jeszcze był jedyny wtrysk i ludzie mają wiedzę wiekszą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr mar 10, 2010 21:56

Prawdopodobnie to jest 027133985A. Do czego on jest - nie wiem... Z jednej strony podłączony pod tą nakładkę plastikową na rozdzielaczu (te kolanko plastikowe), z drugiej idzie rurka do rozdzielacza, a ten cienki wężyk idzie do rury od powietrza i podłączony jest przed przepustnicą (albo do korpusu przepustnicy. W ETCE nazywa się to zawór przełączający.

I coś mi się wydaje, że to nie jest od filtra z węglem aktywnym - bo czy KR miały w ogóle taki filtr?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr mar 10, 2010 22:03

ma filtr węglowy , tylko nie ma zaworka , a zawór grawitacyjny przy wlewie paliwa , tak pokazuje ETKa



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr mar 10, 2010 22:17

Przeglądając książkę - to jest chyba zawór hamowania silnikiem, ale nie jestem pewien.
... on-Manual- - tutaj są jeszcze jakieś informacje.

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 21:20 ]
miś fazi pisze:ma filtr węglowy , tylko nie ma zaworka , a zawór grawitacyjny przy wlewie paliwa , tak pokazuje ETKa
- kurcze, a ja właśnie w ETCE szukałem tego filtra i nie znalazłem... Możesz podać numer rysunku?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

marcoo85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lut 23, 2009 18:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: marcoo85 » śr mar 10, 2010 22:29

kurcze dobrze ze cos sie dzieje... jutro sprawdze dokladnie co to za nr... szczerze mowiac nie mam pojecia oczym dyskusja... heheh z tych schematow co udalo mi sie znalesc w google znalazlem ten regulator mieszanki... pierwsze dwa schematy tego nie uwzglednialy ale jak sie pozniej okazalo byly to schematy od bmw wiec tam moze tego nie ma... natomiast trzeci nie jest opisany ale ten regulator jest zaznaczony... znajduje sie on zaraz obok rozdzielacza paliwa... i faktycznie jest tam taka tuleja... tyle ze ona mi sie wydawala pusta... jutro tam kikne moze jerst w srodku jakas srobka do regulacji lub cos innego...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 10, 2010 22:29

Lipek81, to by było to warm up reulator? część na na stronie 14? Pewnie podnosi ciśnienie w rozdzielaczu na zimnym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr mar 10, 2010 22:32

Lipek81 pisze:Przeglądając książkę - to jest chyba zawór hamowania silnikiem, ale nie jestem pewien.
... on-Manual- - tutaj są jeszcze jakieś informacje.

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 21:20 ]
miś fazi pisze:ma filtr węglowy , tylko nie ma zaworka , a zawór grawitacyjny przy wlewie paliwa , tak pokazuje ETKa
- kurcze, a ja właśnie w ETCE szukałem tego filtra i nie znalazłem... Możesz podać numer rysunku?
poczekaj bo ponowne szukanie troszkę mi zajmie :bigok:



marcoo85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lut 23, 2009 18:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: marcoo85 » śr mar 10, 2010 22:37

http://www.diaaut.home.pl/r4121c4x.htm o to ten rysunek... widze ze dyskusja przeniosla sie na wyzszy poziom... chcial bym tylko wiedziec czy to jest to i czy ta tuleja obok rozdzielacza to jest ten regulator z tego rysunku pod cyferka 1...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 10, 2010 22:39

ja myslę ze tak, ale daj ten numer poapatrzę jeszce w najnowszą ETKE


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marcoo85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lut 23, 2009 18:52
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: marcoo85 » śr mar 10, 2010 22:42

udalo mi sie odczytac ze zdjecia :bigok: to jest ten nr ktory podal kolega wyzej...



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Post autor: DaroW » śr mar 10, 2010 22:46

Nie jest to zawór do odmy ? Dlaczego elektryczny nie wiem :green_fuck:
Odłącz wtyczkę, wyciąg cienki wężyk z tego zaworka i go zaślep, włóż w niego jakąś śrubkę czy patyk. Zobacz czy będzie chodzić silnik normalnie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości