Alarm nie zamyka dzwi, tajemniczy czarny kabel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

Alarm nie zamyka dzwi, tajemniczy czarny kabel

Post autor: krissst » śr mar 10, 2010 17:08

mam w golfie alarm (eurosec) wszystko było ok przez 2 lata (odkad go kupiłem ) ale ostatnio stało sie tak ze nie zamykał dzwi, wszystko pozostałe było ok jak nacisne na pilocie alarm sie włacza jak jeszcze raz nacisne wyłacza, jak nacosne grzybek od srodka to potem alarm go otwierał.
rozebrałem dzwi kierowcy i zobaczyłem ze do siłownika biegnie wiazka kabli, metoda prób i błedów ustaliłem ze wszystko jest w porzadku jak odłaczy sie od niego czarny kabelek, i teraz jest ok jak znowu podłaczyłem ten czarny kabelek znów przestał zamykac mam pytanie od czego jest ten kabelek
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 17:10 przez krissst, łącznie zmieniany 1 raz.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr mar 10, 2010 17:26

jezeli jest to kabel przy silowniku z 5 przewodmi:bialy, brazowy,czarny, niebieski, zielony
to czarny to masa
silownik podaje mase na bialy i brazowy w zaleznosci od tego czy auto jest otwarte czy zamkniete
prawdpodobnie padl ci styk w silowniku ktory przelacza mase na te przewody
jak odepniesz mase bedzie ok lub jak odepeniesz brazowy lub bialy
czarny, bialy i brazowy to sterowanie centralnym zamkiem
zielony i niebieski to zasilanie silnicza w silowniku ktory wciaga i wypycha ilownik w zaleznosci od polaryzacji przylozonego napiecia do tych przewodow
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 17:28 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 10, 2010 18:38

krissst, trudno powiedziec jak masz podłączony ten central, nie napisałeś czy uruchamia się z kluczyka czy wyłacznie z pilota. Trzeba widzieć czy alarm jest podłączony tylko pod master czyli siłownik w drzwiach pasażera, a ten dopiero uruchamia resztę siłowników, czy wszystkie siłowniki sa podpiete bezpośrednio pod alarm. Jest pare opcji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: krissst » czw mar 11, 2010 10:30

kolego, zamek centralny jest zupełnie osobno i działa bez zarzutu, mogę nim sterować za pomocą kluczyka niezależnie od alarmu. Natomiast od alarmu jest siłownik który pociaga za drut pod grzybkiem zamykania dzwi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości