kostka zasilania radia;]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Morton;]

kostka zasilania radia;]

Post autor: Morton;] » wt mar 09, 2010 21:30

Witam ostatnio robiąc pozadki znalazłem oryginalna kostkę zasilania radia ale kabel czerwony i brazawo czerony byly spiete razem w kostce a dalej czerwono brazowy byl odcięty i ktoś pociągnął nowe kable z aku do radia ja miałem tam radio podłączone tylko ze wtedy radio nie wyłącza się po przekręceniu stacyjki no i zdarzało mi się zapomnieć o wyłączeniu wzmaka i była lipa rano czasem :jezor: wiec w starej kostce podłączyłem wszystko z powrotem i po przekręceniu stacyjki dalej nie ma plusa w brązowo czerwonym kabelku wiec lecąc po kablach dotarlem do stacyjki i po podaniu plusa w kostce stacyjki jest prąd (przy okazji chyba nauczyłem się odpalać mk 2 na krotko ale szczegół) :green_fuck: na wyjcu w kostce radia czyli to nie wina przerwanego kaba tylko stacyjki i teraz jest moje pytanie zanim dobiorę się do stacyjki czy dobrze mysle wogole ze to tak powinn byc :jezor: ze po przekreceniu stacyjki pojawia sie plus na 2 kablu i można włączyć lub wlancza sie samo radio :hmm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt mar 09, 2010 21:47

Morton;] pisze:po przekreceniu stacyjki pojawia sie plus na 2 kablu i można włączyć lub wlancza sie samo radio :hmm:
jeżeli przed wyłączeniem stacyjki nie wyłączysz radia ręcznie tylko wyłączy się właśnie za sprawą kluczyka...to później po przekręceniu stacyjki radio samo powinno się włączyć :bigok:



Morton;]

Post autor: Morton;] » wt mar 09, 2010 21:53

no tak wlasnie sie domyslam tylko radio nie chce sie wlaczyc bo nie daje plusa na 2 kabel stacyjka ale czemu może jest uszkodzona :-k i dlaczego poprzedni wlasciciel ciagnal now kable z aku to mnie zastanawia :grin:



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » wt mar 09, 2010 22:26

U mnie był tak zmostkowany we wtyczce że oba plusy były stałe (ze skrzynki bezpieczników), przez to radio prąd żarło, więc postanowiłem doprowadzić to do porządku, znalazłem właściwy przewód i tu zonk - brak prądu po włączeniu stacyjki. Jak docisnąłem kluczykiem mocniej to napięcie się pojawiało, wniosek- kostka stacyjki kaputt. Jako że cała reszta póki co działa bez zarzutu to pociągnąłem to odłączane zasilanie z zasilania ogrzewania tylniej szyby i też działą, tyle że radio chodzi tylko z przekręconym kluczykiem, w oryginale gra dopóki się kluczyka ze stacyjki nie wyjmie.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt mar 09, 2010 22:40

Po pierwsze to zwykle ten właśnie styk ulega awarii; jest bardzo delikatny a często jest ochota przy nim "pogrzebać" co powoduje jego upalenie.
Po drugie to wcześniejsze wersje Golfa 2 nie miały wyjścia ze stacyjki na cienki przewód.
I po trzecie wreszcie, nie każde radyjko obsługuje tą funkcję, czyli nie każde daje się sterować cienkim kabelkiem. Celowo piszę "kabelkiem" a nie stykiem, bo w razie uszkodzenia styku S stacyjki (ten cienki właśnie) można także sygnał pobrać z innego pinu, np 15 i włączać się będzie nie z włożeniem kluczyka ale z włączeniem zapłonu.
Tak więc na pewno jakoś się poradzi, jednak połączenie zależy od konkretnej sytuacji.
Ostatnia sprawa, to sama chwila gdy napięcie się ma pojawić. W np. Golfie 3 jest to włożenie kluczyka a w Polo 6N jest to włożenie klucza i przekręcenie zapłonu. Radyjko jednak gaśnie w chwili wyjmowania klucza w obu stacyjkach.
Podłączenie do ogrzewania szyby daje efekt wyłączania radyjka w chwili startu, na to nie ma siły, by się tak nie działo - musi być pod 15!
Ostatnio zmieniony wt mar 09, 2010 22:45 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt mar 09, 2010 22:51

Morton;], poszukaj, bo chyba kiedyś w FAQ o tym pisałem - nie jestem do końca pewien, czy akurat w FAQ, ale dość dużego posta napisałem kiedyś na ten temat. Ogólnie sprawdź właśnie czy kostka stacyjki posiada w ogóle ten pin - S. U mnie było tak, że instalacja była podprowadzona, ale stacyjka nie miała tego pinu - wystarczyło wymienić kostkę stacyjki na taką z tym pinem i wszystko działa, bez żadnego mieszania.

To samo miałem z funkcją GALA - wystarczyło tylko w liczniku założyć czujnik prędkości - całą resztę już miałem w samochodzie.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

janusz1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 21:40
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Post autor: janusz1973 » śr mar 10, 2010 08:47

Kolego napisz jakie masz kolory przewodów w wiązce i jakie radyjko , oryginalne czy jakieś inne . Wiele radyjek wymienianych na "lepsze" ma plusy na odwrót. Postaram Ci się pomóc, mam to na co dzień w pracy.


Janusz

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » śr mar 10, 2010 09:03

Fabryczna instalacja radia z mk2 po 89 roku ma sterowanie głośnościa radia oraz radio włączą się po włożeniu kluczyka oczywiście funkcje te nie działają gdy radio ich nie obsługuje, aby działała automatyczna regulacja głosu musi być w aucie mfa lub chociaż sam czujnik prędkości i wiązka licznika z mfa

wymień kolego tą kostkę w stacyjce, zrób instalację tak jak fabrycznie tylko główny przewód zasilania radia puśc od akumulatora i powinno być dobrze ;)


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Tokaru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:28
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Tokaru » śr mar 10, 2010 10:23

Pdepne się z małym pytaniem jeżeli można :pub:

skąd wziąć plus po przekręceniu kluczyka ? Najlepiej gdzieś blisko radia .



Morton;]

Post autor: Morton;] » śr mar 10, 2010 13:18

a wiec kolego janusz1973, tak w kostce mam kabel plus główny grubszy czerwony masę brązowy drugi plus cienki czerwono brązowy i jeszcze jeden chyba niebiesko biały albo niebiesko żółty nie powiem ci teraz dokładnie bo auto pojechalo do mechanika na pape;p i do stacyjki idzie czerwony i czerwono brązowy rok golfa 91radio to PEIYING PY8118U aktualnie. mysle ze to bedzie tak jak mowi kolegaZico63b, Lipek81, ze to bedzie wina pinu s gdyz ktos mial z nim problem albo cos pogrzebal i zaczal kombinować jak odbiorę samochód od mechanika to zaobaczę co i jak dzięki chłopaki :pub: z tym glownym przewodem z radia to juz mam + i - wiec mozna cos pokabinowac :grin: i jeszce moje pytanie czy stacyjkę idzie rozebrać żeby w miarę możliwości oblukac co jest grane z tym pinem :bigok:a i jeszcze będę chyba musiał coś pokombinować z ta kostka bo radio przeniosłem w miejsce popielniczki ale to chyba się przeciagnie na du bez problemu ogólnie to się wlanie zabrałem za auto na poważnie mam wszystko w środku rozebrane czyszczenie te sprawy będę potrzebował parę części ale to już w dziale kupie sprzedam ogolnie plany sa wielkie xD ale to pomału będę dążył do tego zeby to wyglądało wszystko jak ładne nie rzucające sie w oczy czarne mk 2 :okej:
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 13:30 przez Morton;], łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr mar 10, 2010 13:40

Nie musisz rozbierać stacyjki, żeby sprawdzić, czy masz ten pin. Da się to zobaczyć, bądź wyczuć ręką. Z tym, że skoro pisze, że po podaniu na kabelek przy stacyjce czerwono-brązowy +12V radio się włącza, to i tak będziesz musiał rozebrać stacyjkę, żeby wymienić kostkę. Zakup wiec odpowiednią kostkę (były dwa rodzaje) i ją wymień. Poradę znajdziesz na forum. Tak samo wymienia się kostkę w mkIII.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Morton;]

Post autor: Morton;] » śr mar 10, 2010 14:13

ok dzieki kolego tak zrobie :grin:



janusz1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 21:40
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Post autor: janusz1973 » czw mar 11, 2010 07:45

Z tego co napisałeś kolego to brakuje Ci napięcia stałego wychodzącego z pod bezpieczników (w skrzynce bezpieczników znajduje się ostatni po prawej stronie , który odpowiada za zasilanie radia).Od niego bym zaczął. I nie wiem po co przeprowadzać nowy przewód z akumulatora , skoro już jest wyprowadzony z pod bezpieczników. Ale na upartego jak tak zrobisz to bym proponował zamontowanie bezpiecznika przy akumulatorze.W razie przetarcia przewodu nie zjara się auteczko . Sprawdź dokładnie ten przewód brązowo - czerwony. Jak nie znajdziesz na nim napięcia(bardzo częsta usterka to zużyta kostka przy stacyjce) to możesz podpiąć się pod inne urządzenie , oczywiście za bezpiecznikiem,np. pompa paliwa. Nie pamiętam jak w tym modelu auteczka jest zasilana zapalniczka, ale pod nią też można się podpiąć (ew. zamiast pod akumulator). Jak już to zrobisz sprawdź czy po wyłączeniu zapłonu i po ponownym włączeniu radyjko powinno samo włączyć się.W przeciwnym razie musisz zamienić ze sobą dwa plusy. W nowych radyjkach bardzo często masz możliwość zamiany na specjalnych konektorkach znajdujących się na przewodach czerwonym i żółtym . Najlepszym łączeniem przewodów nie są szybko-złączki jak to niektórzy stosują tylko lutowanie, a zamiast izolacji dobrze jest zastosować rurki termokurczliwe dostępne w sklepach z elektroniką ,elektrycznych. Życzę powodzenia


Janusz

Morton;]

Post autor: Morton;] » czw mar 11, 2010 21:04

kolego janusz1973, wiec tak bezpiecznik sprawdziłem jako pierwsza rzecz :grin: ogólnie jak bym ciągnął kabel z aku chociaż nie muszę to bym zastosował bezpiecznik tak jak zrobiłem z kablem od wzmacniacza ok 50 cm od akumulatora :grin: wiec kabel brązowo czerwony nie przechodzi przez skrzynkę bezpieczników można go tam tylko rozłączyć jest wtyczka osobna idzie bezpośrednio ze stacyjki do kostki radia :bigok: wiec powodem mojego problemu będzie raczej na pewno kostka stacyjki zauważyłem ze pewnie wnioskujesz z mojego wieku ze jestem ala wzmak tuba bita bombie :green_fuck: nieważne jak poskręcać kable i dzida ale nie mam nic ci zazle bo w wielu przypadkach tak jest :grin: ja u siebie audio robiłem cale od podstaw nowe kable kostki i najważniejsze lutowanie i koszulki oczywiście taśmy tez się trochę przydało i naprawdę niskim budżetem tu coś dostałem tu coś kopiłem za pudarmo zrobiłem naprawdę fajnie grające audio gdyż kumpel ma audio za grubo większa walutę a ja mu niewiele ustępowałem fakt faktem miałem tubę wiem zgrzeszyłem ciężko ale dostałem ja od kumpla praktycznie za free do radia ale juz się przymierzam do zrobienia skrzynki ale narazie lektura xD podro dzięki za zainteresowanie jak coś będę kiedyś miał problem to udeze do Ciebie :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości