40 tys przebiegu PADNIĘTA MAGLOWNICA I PADNIĘTE SPRZĘGŁO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pittereck » ndz mar 07, 2010 14:00

Tak tak kolego kombinuj jak możesz. Ja wiem że w ASO są cfaniaki. Sam wykonuje naprawy gwarancyjne powłoki lakierniczej i wiem że doradca serwisowy w rozmowie z klientem nt naprawy gwarancyjnej to cfaniaczek. Wzmianka nt TVN Turbo na pewno nie zaszkodzi jeśli będą nad wymiar uparci. Powodzenia



rocky2525
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 27, 2010 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rocky2525 » ndz mar 07, 2010 15:14

Jedyne na co się zgodzili w serwisie to ustawienie zbieżności.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz mar 07, 2010 15:29

Niezależny rzeczoznawca, powrót do aso z opinią i wykłócanie się
TVN Turbo
pierwszy lepszy serwis ASO za zachodnią granicą
Próba udania się do innego serwisu w PL, najlepiej nie w Warszawie.
Poinformowanie że 'temat' wisi na forum i ma juz ponad tysiąć wyświetleń może pomóc ASO podjąć właściwą decyzję.



rocky2525
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 27, 2010 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rocky2525 » pn mar 08, 2010 17:43

Wstępnie jestem już umówiony na oględziny rzeczoznawcy, w najbliższych dniach się odbędą.
Dzisiaj rano znowu jak wsiadłem do auta to stuki były głośne jakby ktoś uderzał młotkiem w maglownice, po 200m ustały, natomiast maglownica głośno pracowała nadal. W ASO chyba wychodzą z założenia, że dopóki coś nie pier... na amen to problemu nie ma. Ciekawe co by się stało jakby stało się to podczas jazdy. W najbliższych dniach wyciągnę z tego odpowiednie konsekwencje. Ciekawą sprawą jest też to, że nie wystawiają mi nigdy na piśmie opini o tym, że te usterki to ,,norma".



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn mar 08, 2010 18:23

hmm a Ty im na piśmie zgłaszasz usterki? Lepiej tak rób, wtedy muszą się odpowiedzieć także na piśmie.



pietrekth7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 21, 2009 14:56
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: pietrekth7 » wt mar 09, 2010 20:24

Witam ja zrobiłem tak.
W aso mówili mi że tak powinno być (pisałem o mojej sprawie wcześniej) nagrałem kamerka i dyktafonem i wtedy zobaczyli co jest nie tak .

pozdro



rocky2525
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 27, 2010 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rocky2525 » śr mar 10, 2010 09:12

Przed wczoraj próbowałem nagrać te stuki kamerą w telefonie. Niestety dźwięki były widocznie za niskie bo stuki się nie nagrały, choć były mocno słyszalne. Jutro przyjeżdża rzeczoznawca zrobić ,, obdukcję ". Przez wszystkie ostatnie dni stuki po odpaleniu były bardzo mocne, a dziś jak temp. otoczenia wynosiła -1 st.C to maglownica pracowała głośno ale tych głośnych stuków nie było. Boję się, że jutro będzie tak samo. Wczoraj zauważyłem jeszcze jedną rzecz, jak otworzyłem maskę to stuki wyraźnie dochodzą z maglownicy, ale tylko przy uruchomionym silniku ( jak działa wspomaganie ), przy wyłączonym stuków nie słychać. Mam nadzieję, że jak jutro nie będzie stukać to, że chociaż jak podjedziemy na jakiś podnośnik to będzie można to zdiagnozować.

[ Dodano: 10 Mar 2010 14:48 ]
Znalazłem właśnie na youtube filmik z takimi odgłosami z maglownicy jakie występują u mnie. Tylko u mnie chyba są jeszcze troche bardziej nasilone :



respect_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:04
Lokalizacja: Poznań

sprzęgło

Post autor: respect_ » pn mar 22, 2010 20:11

Witam Kolege :)

Mam dokładnie te same kłopoty ze sprzęgłem jak Ty, z tym ze moje auto to Seat Leon 2008 rok i 30 tys przebiegu. Jak pojeżdżę kilkanaście kilometrów to pedał sprzęgła podczas wolnego wciskania i puszczania skrzypi i delikatnie się jakby chaczy :( Bardzo wkurzające jest to podczas manewrowania na tzw. półsprzęgle. Odgłosy ( piski i jęczenio kwiczenia ) podczas używania pedału sprzęgła dochodzą ze skrzyni biegów.
Gdy auto jest zimne jest wszystko w porządku.

Co poradzili na to w ASO VW ???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 496 gości