Kontrolka hamulca recznego problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bo tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 30, 2009 02:22
Lokalizacja: Śląsk

Kontrolka hamulca recznego problemy

Post autor: bo tak » wt mar 09, 2010 14:23

Witam Serdecznie

Więc tak jak w temacie mam problem z kontrolką od hamulca ręcznego. Rok temu miałem ten sam problem jednak zdemontowałem ręczny i ten czujnik był wtedy odczepiony, więc przyczepiłem go z powrotem i problem znikł. Tylko, że teraz znowu mam ten sam problem znowu zdemontowałem, można sobie przyciskać palcem na ten cypelek i nie gaśnie jedynie a mam bdb wzrok leciutko miga. Zauważyłem, że gdy jest na dworze zimno to świeci się cały czas ostatnio a gdy jest ciepło to się gasi sam od siebie bądź sobie miga... Oczywiście płyn hamulcowy jest max bo wymieniałem go gdy montowałem tarcze do tyłu.

Gdzie tutaj szukać problemu? Bo większą część gdy jadę to właśnie się świeci.



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » wt mar 09, 2010 14:42

moze nie łaczy gdzieś na stykach czy przewodach, bo skoro mówisz ze jak go odłaczyłek kiedys to przez chwile dzialal, wiec moze cos sie zruszylo sprawdz dokladnie instalacje kontrolki i wtyczke przy dzwigni moze jest przerdzewiala lub brudna


the mechanic

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt mar 09, 2010 14:51

Odłącz czujnik przy zbiorniczku. Z tego co kojarzę odłączenie daje skutek jak poprawny poziom płynu hamulcowego - jesli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Jeśli przestanie to znaczy ze czujniczek zwariował.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt mar 09, 2010 16:16

jhosef pisze:Odłącz czujnik przy zbiorniczku
odłącz, ale szybko szukaj innego, bo jak masz czujnik w zbiorniczku uszkodzony to on cię nie nie powiadomi w porę o wycieku płynu, a wtedy lipa z hamulców, pedał wpadnie w podłogę i pozostaje modlitwa o bezpieczne zatrzymanie auta :panna:
Ostatnio zmieniony wt mar 09, 2010 16:16 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 493 gości