PRZEKAŹNIK pomocy!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukaniohola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:01
Lokalizacja: Parczew

PRZEKAŹNIK pomocy!!!

Post autor: lukaniohola » pn mar 08, 2010 22:21

Witam mam Golfa 94r ABU 1,6 Bi czasami gdy go odpalam mam problem dziwny ktury polega na tym : wkładam kluczyk do stacyjki przekrecam słysze załączyla sie pompa paliwa i po chwili przekaźnik ja odłancza słychac takie pstrykniecie z lewej strony pod kierownica jest ok wszystko odpalam go i przekaznik odcina pompe szybkoi pstryka załancza i odłancza słychac to i dlatego chyba silnik nierówno pracuje i gasnie potem nie zawsze tak sie dzieje czego to wina przekaźnika jaki to przekaźnik prosze pomóżcie POMOCY :(



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn mar 08, 2010 22:28

dolny rzad, pierwszy od prawej, zazwyczaj niebieski przekaznik, jak go wyciagniesz to na gniezdzie od przekaznika jest napisane R12
przekaznik ma 4 nozki, 2 ciensze i 2 grube - wyciagnij przekaznik i zewrzyj w skrzynce bezpiecznikow piny tam gdzie wchodza te 2 grube nozki, wtedy pompa bedzie chodzila caly czas. Jezeli po zwarciu tych pinow bedzie ok to wymien przekaznik, jezeli po zwarciu tych pinow nic sie nie zmieni to gdzies nie lacza przewody - przydlo by sie odpiac komputer i przeczyscic zlacze bo on steruje przekaznikiem
Odlaczaj komputer przy odpietym akumulatorze



lukaniohola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:01
Lokalizacja: Parczew

Post autor: lukaniohola » pn mar 08, 2010 22:34

a cena tego przekaźnika ile wynosi i co powiedziec w sklepie jakis symbol przekaźnika czy co??? zeby go dostac zeby sprzedawca wiedział o co chodzi??



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn mar 08, 2010 22:40

najlepiej wziac go ze soba bo chodzi o wyprowadzenie nozek - musi sie zgadzac
mozesz tez wziac przekaznik od swiec zarowych - jest na wiekszy prad wiec moze byc
nowy ok 20zl, uzwyka 5zl



lukaniohola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:01
Lokalizacja: Parczew

Post autor: lukaniohola » pn mar 08, 2010 22:43

ok dzieki za pomoc pozdro;)



Awatar użytkownika
Rafal1920
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:34
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Rafal1920 » pn mar 08, 2010 22:53

mialem to samo nie dawno w 1.6abu przekaznik chyba 167 lub 67 nie pamietam dokladnie. na zlomie zaplacilem 10zl i jezdzi do dzisiaj.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508945

lukaniohola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:01
Lokalizacja: Parczew

Post autor: lukaniohola » pn mar 15, 2010 18:36

witam wymieniłem przekaźnik i dalej to samo sie dzieje co jest nie tak :(



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt mar 16, 2010 11:22

przekaznik ma podawanego plusa po stacyjce na cewke, z drugiej strony na cewke podawany jest minus ze sterownika silnika
trzeba sprawdzic czy problem jest z plusem czy z minusem
najlepiej podpiac diode z rezystorem pod jedna nozke przekaznika a druga dotykac do masy, pozniej zmiana nozki i dotykasz do plusa-patrzysz kiedy mruga dioda lub nie swieci, w ten sposob bedizesz wieizla czy problem jest z plusem po stacyjce czy minusem ze sterownika
moze byc brudne zlacze przy zasialniu sterownika silniak(komputera) lub komputer nie dostaje zasilania i przez to nie steruje przekaznikiem
jezel bedziesz odlaczal komputer to tylko i wylacznie przy oidpietym akumulatorze

[ Dodano: 16 Mar 2010 10:27 ]
zewrzyj w gniezdzie przekaznika przewodem dziurki gdzie wchodza grube blaszki przekaznika lub rozbierz stary przekaznik i zewrzyj go palcem
jezeli wtedy bedzie silnik chodzil rowno to znaczy ze bark jest plusa na przekaznik lub minusa ze sterownika, jezeli bedzie chodzil nie rowno to brak zasilania kompa



lukaniohola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:01
Lokalizacja: Parczew

Post autor: lukaniohola » wt mar 16, 2010 12:49

nie wiem co to morze byc odpalił moj golfik i chodzi przejechałem sie nim kawałek i jest wszystko ok moc ma na obroty sie wkreca slicznie jest wszystko ok lecz niekiedy sam gasnie i kontrolki robią sie różowe poprostu przygasaja wyłanczam zapłon mormalnie swieca odpalam i znowu chodzi co to moze byc???



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt mar 16, 2010 13:59

co rozumie3sz przez rozowe kontrolki?
wyglada to pradwopodobnie na uszkodzona kostke stacyjki - slaby styk w stacyjce i przyagasaja kontrolki, sterownik silnik ma za niskie napiecie i zaczyna szalac odcinajac przekaznik pompy paliwa



lukaniohola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:01
Lokalizacja: Parczew

Post autor: lukaniohola » wt mar 16, 2010 19:08

gdy go odpale bo nie kiedy nie udaje mi sie za pierwszym razem to pochodzi kilka sekund i gasnie sam i taka blada kontrolka od ladowania sie zapala przekrece kluczyk na zero potem jeszcze raz na jeden kontrolki sie zaswieca i juz ładnie swieca mocno odpalam go i znowu to samo niekiedy słychac jak przekaznik pompy *167* pstryka auto wariuje i gasnie wlasnie cos takiego sie dzieje nie mam sily do niego pomurzcie



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt mar 16, 2010 21:09

zmostkuj przewod czerwony z czarnym przy stacyjce - jezeli pomoze to kostka stacyjki do wymiany
kontrolki beda se palily bez kluczyka w stacyjce i nie zgasisz auta puki nie rozewrzesz tych przewodow ale do sprawdzenia czy to kostka stacyjki to wystarczy



lukaniohola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 19, 2010 11:01
Lokalizacja: Parczew

Post autor: lukaniohola » wt mar 30, 2010 23:30

Dzieki za pomoc to byla kostka stacyjki po wymianie wszystko ok ;) :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości