Nie działa mi komputer - wyświetla ale CO?? GOLF III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

misia-jedna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:02
Lokalizacja: Zawiercie

Nie działa mi komputer - wyświetla ale CO?? GOLF III

Post autor: misia-jedna » sob mar 25, 2006 20:29

Witam !!
Pisałam już wcześniej ale nie mam pojęcia co się stało bo moje pytanko się nie wyświetla ???
Mam problem z komputerem w GOLFIE III tzn. wyświetla coś a raczej wszystko co się da a na dodatek niektóre cyferki są niewyrażne- nie ma natomiast problemu z wyświetlaniem km i zegarami nie wiem czy to jest ze sobą jakoś powiązane.
I co może być tego przyczyną ?? wyświetlacz... sterowniki... czy może sam komputer ???
Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc :)
Misia-jedna



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob mar 25, 2006 20:33

obstawiam wyświetlacz MFA - jeden z pinów odłączył się od płyty pewnei i jest zwarcie, nie sądzę żeby którys z czujników błednym wskazaniem robił taki bałagan. Rozebrac, rozkręcić, zdjąć tarcze z zegarami i wyjąć wyświetlacz MFA, sprzawdzic połączenie, ew spróbować innego wyświetlacza. Porady ze zdjęciami jak co rozebrać są na stronie głównej w dziale "Porady" i na stronie www.rydzu.pl

Pozdrawiam


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob mar 25, 2006 22:22

Witka

Mam to samo. MFA wyświetla dobrze tylko przy słonecznej pogodzie, jak jest sucho. Gdy auto postoi na deszczu to wyświetlacz fixuje. Radziłem się jednego kolesia na forum oblatanego w tych sprawach.

Kazał wymontować zegary i przemyć spirytusem podłączenie sygnałów do wyświetlacza.
U mnie dodatkowo gdy kupiłem Golfiego był uszkodzony plastik podszybia i gdy padało to woda leciała na wiązki kabli do komputera. Ich izolacja była już w opłakanym stanie więc usunąłem je i owinąłem czymś w rodzaju "bezklejowej żmijki izolacyjnej". Na jakiś czas pomogło lecz od niedawna problemy powróciły. Ten gość (Rydzu) mówił że taka izolacja jakiej użyłem jest do d...py. Do tego używa się taśmy parcianej, czyli takiej jaka jest oryginalnie. Teraz tylko czekam na ładną pogodę, ściągne plastiki podszybia, porządnie osusze wiązki i od nowa je zaizoluje.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 332 gości