Głuche stuki z komory silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
przemas15
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 29, 2009 13:56
Lokalizacja: wałbrzych

Głuche stuki z komory silnika

Post autor: przemas15 » ndz mar 07, 2010 17:21

Witam , dzisiaj zauważem coś dziwnego w moim MK4 TDI AHF , podczas gdy wrzucam wsteczny i powoli popuszczam sprzęgło bez gazu z komory silnika słychać takie głuche stukanie , po delikatnym dodaniu gazu ustaje , na biegu jałowym na postoju też słychać ale trzeba się dobrze wsłuchać , nie ma znaczenia czy silnik ciepły czy zimny , może ktoś przerabiał coś podobnego - może łapa silnika - co myślicie , z góry dzięki za pomoc



remik130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn maja 04, 2009 00:28
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: remik130 » pn mar 08, 2010 16:58

Witam,
mam to samo stuki i szarpanie przy próbie ruszania bez gazu (przód i tył) szczególnie na rozgrzanym motorze , myślę że to sprawa kończącego się koła dwumasowego.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
przemas15
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 29, 2009 13:56
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: przemas15 » pn mar 08, 2010 22:05

dwumas mnie trochę przeraża kosztowo , może jednak zużyło się coś z amortyzacji silnika lub skrzyni , narazie nie mam jak posprawdzać , czy jeśli jednak okaże się , że to dwumas to są jakieś zagrożenia w dalszej jeźdźie w tym stanie .



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt mar 09, 2010 17:15

Najpierw posprawdzaj poduchy , charakterystyczny objaw kończącego się dwumasu to telepanie budą przy gaszeniu auta . Jeżeli tego nie masz to być może to poduchy , a jeśli faktycznie zaczyna się kończyc dwumas to jeszcze bez paniki . Możnz zrobić kilka tysi i jak drgania zaczną się przenosić na budę to juz wtedy wymiana



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości