Zmniejszenie spalania Golf IV 1.4 16v

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dumen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 19:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dumen » ndz mar 07, 2010 20:51

zmień silnik na diesla to zmniejszysz spalanie
Nie ma to jak konstruktywne wypowiedzi wnoszące wiele nowego w temat

Ja słyszałem o sportowym filtrze powietrza, zwiększa osiągi i zmniejsza spalanie od firmy K&N stosował ktoś?
Dzięki za wszystkie pomocne wypowiedzi a jak to się mówi nie ma rzeczy nie możliwych są tylko trudne do zrealizowania

@Jazz_Blue
Chętnie zobaczę jak znajdziesz
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 20:53 przez Dumen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » ndz mar 07, 2010 21:03

Dumen pisze:Nie ma to jak konstruktywne wypowiedzi wnoszące wiele nowego w temat
A co wypowiedzi greg jest nie konstruktywnego? Przecież napisał samą prawdę. Trzeba było przed zakupem dowiedzieć się jak ten 1.4 pali , a nie teraz jakieś kombinacje chcesz uskuteczniać, żeby zmniejszyć spalanie czego i tak nie osiągniesz. Jeśli piszesz prawdę i pali Ci 9 w mieście i 7 w trasie to i tak jesteś szczęśliwcem. Chcesz mieć mniejsze spalanie? Zmień auto na Diesla.
Dumen pisze:Ja słyszałem o sportowym filtrze powietrza, zwiększa osiągi i zmniejsza spalanie od firmy K&N stosował ktoś?
Gwarantuję Ci, że co najwyżej będzie odwrotny efekt.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » ndz mar 07, 2010 21:34

Dumen pisze:Ja słyszałem o sportowym filtrze powietrza, zwiększa osiągi i zmniejsza spalanie
To bujda...

Nie wierz w takie rzeczy. To nawet logicznie się nie składa.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

greg

Post autor: greg » ndz mar 07, 2010 22:12

Dumen pisze:Nie ma to jak konstruktywne wypowiedzi wnoszące wiele nowego w temat
a co byś chciał przeczytać - auto waży ponad tonę - silnik m a75KM uzyskiwanych wysoko, moment obrotowy niski - powietrzem tego nei opędzisz żeby było małe spalanie.
Chcesz mieć niskie spalanie wywal ten silnik i wsadź diesla - turbinkę kowalskiego chcesz montować? udrutować silnik?
Pogódź się z tym że tyle pali albo go sprzedaj i kup diesla.
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 22:14 przez greg, łącznie zmieniany 2 razy.



Dumen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 19:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dumen » ndz mar 07, 2010 23:02

temat nie brzmi "swamp z 1.4 na diesla" naucz się pomagać innym a nie tylko wskazywać najłatwiejszy sposób



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 07, 2010 23:06

Dumen pisze:naucz się pomagać innym
Pomógł: 885 razy
:bigok:
jakby odchudzić autko z 200-300kg to by palił mniej, ale wyczytałem że chcesz wyciszać a to dodatkowy ciężar dla tego słabego silniczka. Ja u siebie wymieniłem chyba wszystko co można i spalanie bez zmian...przed zimą wymieniałem sondy lambda to latem może coś się zmieni bo zimą to pali tak jak palił zawsze :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 23:09 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



Dumen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 19:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dumen » ndz mar 07, 2010 23:08

no i fajnie, interesują mnie właśnie takie opinie właścicieli podobnego sprzętu
wyciszanie to pewnie dopiero na wiosnę bo muszę posprawdzać elementy ale interesować się już trzeba powoli
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 23:09 przez Dumen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 07, 2010 23:37

też pisałem wcześniej że nic z tym nie zrobisz. greg pewnie miał to samo na myśli bo też ma 1.4 i doskonale wie o co kaman :)



greg

Post autor: greg » ndz mar 07, 2010 23:49

Qto pisze:greg pewnie miał to samo na myśli bo też ma 1.4 i doskonale wie o co kaman
dokładnie - to co "zaoszczędzisz na paliwie po przeróbkach" to włożysz niepotrzebnie tylko kasę. Dajmy na to - przeróbk agłowicy - żeby lepiej się napełniało - koszt będzie z 500zł - zaoszczędzisz przykładowo 0,1litra na 100km czyli 40groszy czyli 15tys km - zwróci się inwestycja pod warunkiem że po przeróbce silnik nie zacznie chodzić żwawiej a więc będzie kusiło depnąć a więc będzie znowu spalał więcej.
To jest mniej więcej moje oblicznie. Zresztą ja nie patrzę na spalanie bo - webasto zżera ale wsiadam do ciepłego auta, klima zżera ale mam w lato chłodniej, czyli Twój sposób myslenia dl amnei jest chory, bo możesz też np tą oszczędność uzyskać planując jazdę po mieście- - hamuj silnikiem przed krzyżówką, delikatnie jeździj, nie woź bagaży, staraj się robić większe trasy żeby był zagrzany silnik a krótkie - rób na piechotę

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 10:51 pm ]
dodam że alusy tak dużo wcale nie zabierają tej mocy i znowu aż tak drastycznie nie rośnie spalani e (ale zakręty biorę z 2 razy większa prędkością)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz mar 07, 2010 23:56

greg pisze:staraj się robić większe trasy żeby był zagrzany silnik a krótkie - rób na piechotę
ooo tottotooo

czasem sam sie łapie , ze odcinek kilkaset metrów jade autem..

wstyd !!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » pn mar 08, 2010 07:12

guti pisze:czasem sam sie łapie , ze odcinek kilkaset metrów jade autem..
Spokojnie... Ja też tak mam... A brzuch rośnie... :)

Pozdrawiam
PAPAYOS

[ Dodano: 08 Mar 2010 06:15 ]
greg pisze:dodam że alusy tak dużo wcale nie zabierają tej mocy i znowu aż tak drastycznie nie rośnie spalani e
Założenie aluminówek robi swoje... Jak ja w swoim polo zmieniłem z 13" na 15" po mieście spalanie wzrosło odobry litr, ale z tej racji, że robie dość długie trasy to żadna różnica. Jeśli kolego robi tylko miasto, to odczuje założenie aluminiowych felg z szerokimi laczkami.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn mar 08, 2010 11:00

PAPAYOS pisze:Jak ja w swoim polo zmieniłem z 13" na 15" po mieście spalanie wzrosło odobry litr
ja między 14" stalowymi a 15" alu czuję różnicę przy ruszaniu...ale jaka różnica w spalaniu to nie wiem bo na jednych śmigam zimą a na drugich latem, spalanie wychodzi takie samo, może zimą ciut więcej:) ...pamiętam pytałem grega jak się jeździ na 16" i pewnie kiedyś zmienię felunek na większy :D



sitor2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 16, 2007 16:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: sitor2 » pn mar 08, 2010 12:57

witam.mam posiadam golf4 z 2003 roku chce kupic pojemniczek z filtrem weglowym ktory odprowadza nadmierna ilosc oparo spalin <chodzi mi o pojemnik ktory znajduje sie za pojemnikiem od plynu do spryskiwaczy>. w bydgoszczy nie moge tego doastac.tylko jest problem poniewaz sa 2 rodzaje wtyczek w moim przypadku chodzi o wtyczke owalna.czy jest ktos kto posiada na sprzedaz ta czesc??jesli mozna to prosze o info na maila cristov@wp.pl
pozdrawiam


witam
pomozcie mi co oznacza gwiazdka ktora pokazuje sie kolo temperatury zewnetrznej??
czasami pokazuje sie i daj sygnal ???
mam auto 1msc .
pozdrawiam

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn mar 08, 2010 13:00

sitor2, szukaj w dziale sprzedam na giełdzie


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości