cykanie wtrysku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

cykanie wtrysku

Post autor: Bąku » wt mar 13, 2007 19:34

w sobote miałem wymieniać popychacze bo słyszałem cykanie w silniku dzisiaj byłem w garażu i wymieniałem płyn od wspomagania i jak później odpaliłem silnik to tak z ciekawości przyłożyłem ucho pokrywy zaworów i wydaje mi się na 90% że tam nic nie cyka ale przyłożyłem ucho do tej kopulki pod którą jest wtrytskiwaczi tam cyka ze hoho nawet jak zamkne maske to słychać, pytanie to normalne tak ma być czy początek końca wtrysku bądź jakaś inna awaria



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt mar 13, 2007 19:38

Cyka - znaczy działa ;)



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Post autor: AD6 » wt mar 13, 2007 19:58

To cykanie no naturalny dźwięk wtryskiwacza nie masz się czym przejmować wszystko jest ok.


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » wt mar 13, 2007 20:03

bo szklaneczki tez mi stukaja ale na zimnym silniku i wychodzi na to że później przestaja jak silnik ciepły czyli są ok i jak jest silnik ciepły to coś cyka dalej myślałem że to w dalszym ciągu szklanki ale to wtryskiwasz skubany tak zapodaje no to spoko że to normalne bo już miałem wymieniać popychacze i pewnie bym niezłą piane złapał jakbym je wymienił a cykało by dalej :satan:



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt mar 13, 2007 20:54

stonefree pisze:Cyka - znaczy działa ;)
umnie też działa :helm:
Bąku, to zupełnie normalne


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 13, 2007 21:16

U mnie wtryskiwacze też głośno cykały, dlatego założyłem sobie gaz :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » wt mar 13, 2007 21:22

Bąku, to zupełnie normalne
no kurde niewiedziałem byłem przekonany że to popychacz ale jak dzisiaj posłuchałem to pod pokrywą zaorów nic nie cyka, a może niech ktoś mi powie czym się różni cykanie wtrysku od cykania popychacza to już bede pewny na 100%



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 13, 2007 21:23

Popychacze wydają niższe dźwięki, wtryski wyższe - bardziej jak zegarek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt mar 13, 2007 21:25

Paweł Marek pisze:U mnie wtryskiwacze też głośno cykały, dlatego założyłem sobie gaz
A nie mogłeś głośniej zrobić radio? :bajer:



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » wt mar 13, 2007 21:27

no to raczej wtrysk bo to właśnie jak zegarek by głośno cykał w takt obrotów silnika



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt mar 13, 2007 21:46

stonefree pisze:
Paweł Marek pisze:U mnie wtryskiwacze też głośno cykały, dlatego założyłem sobie gaz
A nie mogłeś głośniej zrobić radio? :bajer:
Ja tak robiłem w poprzednim golfie Mk2 1,6 EZ - ale jak zamieniłem olej z LOTOS'a na MOBIL'a to samo się naprawiło :jezor:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » pn mar 08, 2010 00:21

witam mój golf to Mk3 1.4 ABD jednopunktowy wtrysk 93 rok 249.350 km
i mam dokładnie ten sam problem :? spod maski słychać cykanie,też myślałem że to popychacze (szklanki) ale one po chwili ucichają,a cykanie jest nadal.Również przykładałem ucho do pokrywy zaworów by to zlokalizować,ale spod pokrywy dźwięk normalny jak na pracujący silnik.Za to z miejsca gdzie jest przepustnica z tej całej puszki (mono-motronik) jeżeli dobrze to nazywam po przyłożeniu ucha,wydobywa się cykanie dokładnie jak kolega napisał takie zbliżone do zegarka.Sęk w tym że to cyka strasznie głośno,w aucie tak tego nie słychać ale na zewnątrz strasznie i mam wrażenie że jak się rozgrzeje to bardziej cyka niż na zimnym silniku :? boję się że to problem z tym całym wtryskiem,bo jak go kupowałem to wcale cykania nie było słychać,tz.jakieś tam było ale nie takie głośne jak teraz.

I tu moje pytanie czy mam się rozglądać za jakimś nowym całym tym urządzeniem,czy może to w wolnej chwili rozebrać i spróbować je wyczyścić?

Silnik pracuje mi równo nie szarpie i obr.nie falują,odpala bez problemu,ciśnienie powinno być też dobre gdyż z jakieś dwa miesiące temu zmieniałem pompę oleju bo stara padła.
Pomocy bo już brak mi sił na naprawy tego auta i funduszy,nic innego nie robię jak tylko coś naprawiam w nim :cry:


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn mar 08, 2010 00:43

Jasz-czur, Nie przejmuj się.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości