linka gazu (skrzynia automatyczna)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz mar 07, 2010 13:16

bartekwmg, tą linkę dostaniesz w Aso za okolo 100 zl wiec nie jest żle.

Co do odpalania. Zdejmij maskownice dzwigni i sprawdz styki przy dzwigni.



bartekwmg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 18, 2010 11:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: bartekwmg » ndz mar 07, 2010 13:24

ale jak sprawdzic czy to jest od pedalu do skrzyni a nie od skrzyni do gaznika? i powiedz mi gdzie mi zamontuja ta linke w Gdansku?
moglbys mi podac numer katalogowy tej linki?

dzieki za pomoc to forum kolejny raz ratuje mi zycie



Awatar użytkownika
pancur0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:03
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: pancur0 » ndz mar 07, 2010 13:29

bartekwmg pisze:ehhh i mnie spotkalo chyba to samo, wczoraj rano jka ruszylem przejechalem ze 100 metrow i nagle pedal gazu wcisnal sie do konca i nie odbija, ale jak sprawdzalem reka to podnosi sie do gory i opada do konca

posiadam golfa mk 2 1.6 rf w automacie patrzalem w tym temacie i widze ze sa dwie linki
"Pytanie o którą Ci chodzi? Od pedału do skrzyni czy od skrzyni do gaźnika? "
moje pojecie o mechanice jest zerowe, ale podejrzewam ze to jest od pedalu do skrzynki, w kazdym razie jak moge to sprawdzic? ile kosztuje taka linka i moze wiecie gdzie mi ja zamontuja w Gdansku? to jest automat wiec nie wiem czy kazdy sie tym zajmuje prosze o pomoc bez samochodu jestem jak bez dziewczyny

edit: moze nie na temat ale widze ze jestescie zorientowani w automatach, w czasie tych wielkich mrozow odpalalem samochod i przy zmianie biegu z Postojowego na Drive cos mi strzelilo w skrzyni i od tego czasu samochod nie odpala na Postojowym, wogole nie kreci, a na Neutralu odpala normalnie, tak samo jak zmienialem bieg z Neutrala na wsteczny to zawsze byl taki lekki opor a teraz wystarczy ze lekko opre reke o wajche i odrazu wrzuca sie wsteczny co to moze byc?

Kolego jak to jest benzyna to w dobrym motoryzacyjnym napewno linke dostaniesz.

Jesli jest to linka od skrzyni do pedalu to zobacz czy przy skrzyni bedziesz widzial miejsce mocowania linek obu sprawdz czy po prostu jedna gdziestam nie wisi bezwladnie... Latwo jest to sprawdzic.
Albo po prostu poruszaj mechanizmem i zobacz czy sie lekko rusza czy nie a jak chcesz sie dowiedziec czy to od szkrzyni do gaznika to reka zobacz ktora to linka i idz tam gdzie sie konczy i tez zobacz czy cos gdzies nie wisi ;p


wiem, ze po kalecku napisane, ale jakos inaczej nie potrafie tego wytlumaczyc.
Ewentualnie moge jakies zdjecia poszukac ;d

a wymienic linke moglbys po prostu sam - zobacz dokad ona idzie jak przymocona odkrec wszystko zaloz nowa i po sprawie;D
po co komus placic jak to latwe;)
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 13:31 przez pancur0, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?p=2433766#2433766" onclick="window.open(this.href);return false; <-- i po swapie ;D

bartekwmg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 18, 2010 11:34
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: bartekwmg » ndz mar 07, 2010 13:48

tak to jest benzyna, dzieki za pomoc po pracy zajrze i sproobje sprawdzic ktora to jest

bylbym wdziewczny gdybys znalazl zdjecie bo ja jestem zielony w tym temacie:(
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 13:52 przez bartekwmg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pancur0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:03
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: pancur0 » ndz mar 07, 2010 22:38

jutro jak wroce ze szkoly zrobie zdjecia i pokaze Ci co z czym sie je : p

naprawde zadna filozofia :D


viewtopic.php?p=2433766#2433766" onclick="window.open(this.href);return false; <-- i po swapie ;D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 479 gości