Ubywa olej i płyn chłodzacy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Raingold » śr mar 03, 2010 20:54

Chodzi mu też o czeste dolewanie oleju. Patrz uważnie post pierwszy.
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 20:54 przez Raingold, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr mar 03, 2010 21:00

No ale olej to spala pewnie z innego powodu tym bardziej, że węże są miękkie to raczej eliminuje uszczelke.



Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Raingold » śr mar 03, 2010 21:14

Pierścienie?



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr mar 03, 2010 21:18

Tak myśle :bigok:



Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ubywa olej i płyn chłodzacy

Post autor: Raingold » śr mar 03, 2010 21:23

To by tłymaczyło:
serafin74 pisze:...wyciek oleju w okolicach 1 swiecy i na rogu za 4 swieca...



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: serafin74 » sob mar 06, 2010 17:22

wojtas4589 pisze:z tego co piszesz nie widze nic takiego niepokojącego.
No ja jestem laikiem i sie nie znam,ale skoro doswiadczona osoba tak twierdzi.Moze i to nic wielkiego,ale te dolewanie płynu mnie zrujnuje :grin:
Raingold pisze:Sprawdź, czy w płynie chłodzącym niema śladów oleju.
Wymieniłem płyn na nowy i zauwazyłem ze zmienia on kolor na taki jaks ciemnawy,alw nie zauwazyłem tłustych plam oleju w zbiorniczku.Jak silnik troche pochodzi to po odkreceniu korka ze zbiorniczka wydobywa sie jakis dymek ale nie czuc ze zbiorniczka spalinami

Dostałem od wujka to autko i naprawde było w opłakanym stanie i staram sie doprowadzic je do dobrego stanu,a wymaga jeszcze tego sporo.Jest to moje 1 auto i powiem wam ze juz włozyłem w nie troche serca i mam zamiar jeszcze wiecej włozyc,ale jestem laikiem i dlatego chciałbym poznac ten motor jak nawiecej.Powie mi ktos moze od czego sa czujniki na króćcu tego z przodu silnika?Sa tam dwa.Jeden na górze,a drugi pod spodem?No i co z ta kontrolka od teperatury?Kiedy ona sie powinna zaswiecic?Bardzo wam dziekuje za pomoc i robie tak jak mnie kierujecie.Pozdrawiam

[ Dodano: 06 Mar 2010 16:26 ]
Byłem u znajomego wujka mechanika i powiedziałem ze to uszczelka pod głowica i dlatego sa takie objawy.No cóz chwilowo krucho z kasa,ale jak tylko jakis grosz to wymienie uszczelke.Ciekawe czy dałbym rade sam wymienic.Juz troche czytałem o wymianie.Robił ktos z was sam?Oczywiscie za pomoc wasza jestem wdzieczny i punkciki zostawiam

[ Dodano: 06 Mar 2010 16:32 ]
wojtas4589 pisze:No ale olej to spala pewnie z innego powodu tym bardziej, że węże są miękkie to raczej eliminuje uszczelke.
Kurcze to juz bardziej powazniejszy problem?Pierscienie?Ale jak mechannik powiedział ze to uszczelka.No cóz moze i z niego taki mechanik.


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Raingold » sob mar 06, 2010 20:55

Jesteś pewen, że powiedział ci "uszczelka" a nie uszczelniacze przy zaworach?
Obejrzyj wydech podczas pracy silnika, czy nie kopci.



Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » ndz mar 07, 2010 00:18

Jak przepala plyn chlodniczy to powinien z wydechu wydobywac sie szaro-niebieski dym, jak masz uszczelniacze zaworowe do wymiany powinien kopcic na czarno. Podjedz na warsztat i niech Ci zmierza kompresje silnika na kazdym zaworze.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: serafin74 » ndz mar 07, 2010 01:43

Raingold pisze:Jesteś pewen, że powiedział ci "uszczelka" a nie uszczelniacze przy zaworach?
Tak mówił ze uszczelka pod głowica.

No obejrzałem wydech i podczas odpalania na zimnym to niewiem czy to para czy dym sie wydobywa taki szarawy jasny ale nie widac za bardzo niebieskawego i wydaje mi sie ze bez niebieskawego i potem jak silnik sie rozgrzeje to prawie nie widac nic z wydechu,tylko tak troszke.Na koncu w srodku wydechu jest taki czarny osad ale suchy,bo jak przetarłem palcem to strasznie brudny,jak sadza.Wiec ten czarny osad moze byc przyczyna ze olej pali?
Tendi pisze:jak masz uszczelniacze zaworowe do wymiany powinien kopcic na czarno.
Nie kopci na czarno.Siwy dymek i wydaje mi sie ze bez niebieskawego no chyba ze sie myle i potem jak silnik sie rozgrzeje to prawie nie widac nic z wydechu,tylko tak troszke.Wiec co moze byc przyczyna ze przepala płyn chłodniczy?
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 02:05 przez serafin74, łącznie zmieniany 5 razy.


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Tokaru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:28
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Tokaru » ndz mar 07, 2010 11:10

Nie chce Cie kolego wprowadzać w błąd ale gdyby do oleju dostał się płyn zrobiłoby Ci się "mleko" z oleju . Jeżeli nigdzie nie widzisz wycieku to może gdzieś przy nagrzewnicy przepuszczać.

A co do spalania oleju to już nie pomogę



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: serafin74 » ndz mar 07, 2010 12:23

Tokaru pisze:Nie chce Cie kolego wprowadzać w błąd ale gdyby do oleju dostał się płyn zrobiłoby Ci się "mleko" z oleju
Na szczescie mam normalny olej a nie mleko.A czy olej moze sie dostawac do płyny czy raczej to niemozliwe?Wydaje mi sie ze skoro płyn nie dostaje sie do oleju to i olej nie powinien do płynu,no ale ja sie jeszcze na tym nie znam.Tak jak w postach pisze.Pozdrawiam


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Tendi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 02, 2010 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tendi » ndz mar 07, 2010 13:52

Kolego w Twoim przypadku ciezko Ci pomoc poprzez forum. Powinien to zobaczyc dobry mechanik.
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 13:58 przez Tendi, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 276 gości