Pytanie o spray do czyszczenia EGR i TURBO - nowy na allegro

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Pytanie o spray do czyszczenia EGR i TURBO - nowy na allegro

Post autor: mike_00 » ndz mar 07, 2010 09:38

Napotkalem aukcje gdzie sprzedaja dziwny srodek

EGR 3 DIESEL jest aerozolem, stworzonym do czyszczenia układu zasilania i wydechu
silników Diesla w celu spełnienia norm ekologicznych EURO3 / EURO4 / EURO 5
w których zastosowano: pompy liniowe, rotacyjnyne, system common rail lub pompowtryskiwacze.
EGR 3 DIESEL jest zalecany do stosowania w każdym okresie pomiędzy przeglądami serwisowymi, aby utrzymywać w czystości kolektor wydechowy, zawory wydechowe, turbinę i zawór recylkulacji spalin silników Diesla.
ZASTOSOWANIE: Do silników z wtryskiem typu common rail (HDi, JTD, CDI, TDCi, CTDi, dCi ..) oraz z systemem pompowtryskiwaczy (VW TDi). Polecany również do silników turbodoładowanych. Bezpieczny dla katalizatorów.

Link do calej aukcji
http://www.allegro.pl/item948598243.html


co o tym myslicie, moze gdy komus kierownice sie zacinaja to taki srodek jest w stanie pomoc.

Moglby sie wypowiedziec jakis znawca tematu, albo osoba ktora go uzywala ??



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » ndz mar 07, 2010 10:22

ciekawa sprawa, tylko pomysleć jak masie mocno zawalony kolektror to co cały syf w silnik pojdzie? i zapcha kata jeszcze :) ? chyba lepiej zrobić to mechanicznie rozebrać kupić 5L rozpuszczalnika za 20 zl i troche rozkrecania



Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mike_00 » ndz mar 07, 2010 10:30

a gdy nie ma sie katalizatora tylko czysta rure ?? to caly syf wyleci ??

tu np filmik z tej operacji - silnik dziwnie na tym pracuje, ale caly syf wywalilo przez rure wydechowa



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » ndz mar 07, 2010 11:21

Proponuje kupic i sprawdzic.

Ja osobiscie nie wierze ze spraj wyczysci dolot egr i geometrie w turbinie ten uklad nieraz jest tak dobity ze ciezko go recznie doczyscic.Poza tym skoro to reklamuja to powinni z tego forda wymontowac turbo i kolektor ssacy i pokazac jak wyglada przed operacja i po operacji moze wtedy bym dal wiare ale na ten moment twierdze ze to nie jest mozliwe aby spraj rozwiazal problem.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz mar 07, 2010 11:40

mike_00 pisze:co o tym myslicie, moze gdy komus kierownice sie zacinaja to taki srodek jest w stanie pomoc.
Ja bym tego nie zastosował do swojego auta nawet jak by mi to dali za darmo :chytry:
To jest co najwyżej środek prewencyjny który w jakimś stopniu może pomagać w usuwaniu "lekkich" osadów, a ja jestem książę Abisyński jeśli ten środek jest w stanie wyczyścić zabrudzony dolot. A jak sobie pomyśle że ten cały syf przez komorę spalania i zawory i turbosprężarkę przeleci, to ja dziękuje- filtr paliwa filtr powietrza, żeby silnik miał czysto, a gość mu zapikował do cylindrów "syf" z dolotu :blush: gdzie tu logika :chytry:
Lepiej wydać 50zł na uszczelki i poświecić kilka godzin na wyczyszczenie całego dolotu - kolektor - egr- ic- i mieć pewność, że jest czystość :grin:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mike_00 » ndz mar 07, 2010 23:37

pieknie napisane i podzielona w sumie moja opinia o takim srodku, ale zawsze warto skonsultowac z kolegami z forum :)

Pozdrowionka, temacik do zamkniecia, srodek do zapomniecia :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości