silniczek regulacji swiatel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Karol Mk 3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 15, 2009 21:22
Lokalizacja: Raszyn

silniczek regulacji swiatel

Post autor: Karol Mk 3 » czw mar 04, 2010 20:40

witam...
mam problem z silniczkami regulacji swiatel. jak krece pokretlem w samochodzie to wysokosc sie nie zmienia. sa poprowadzone przewody i nie wiem czemu nie dzialaja. jak podlacze sam silniczek na krotko pod prad to dziala a jak zloze to juz nie. na plytce tez nie widze sladow zimnego lutu. golf jest z 97 roku wiec regulacja swiatel chyba powinna byc. sprawdzalem bezpieczniki i tez sa ok. ma ktos pomysl co moze byc nie tak i jak to sprawdzic? wtyczka jest na 3 piny i w zwiazku z tym gdybym probowal podlaczyc zaroweczke pod 2 skrajne wejscia + i - to powinna swiecic czy srodkowe wejscie tez powinno byc podlaczone? a czy zeby dzialala zaroweczka to trzeba krecic tym pokretlem w samochodzie czy sama powinna wykazac czy jest prad? poradzcie cos :)



Awatar użytkownika
TOMASZ13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr paź 14, 2009 13:11
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Post autor: TOMASZ13 » czw mar 04, 2010 21:48

mam golfika z 97 mk3 wysokosc swiateł zmniejsza/zwieksza sie minimalnie to znaczy na wiekszym kawałku to widac, jak bym wczesniej zobaczył posta to zdjecia bym zrobił bo całe lampy wyciagałem wkładałem silniczki i moim zdaniem prad tam powinien pokazywac sie tylko w chwili krecenia bo tak to cały czas by sie obkrecały te silnikczki


GOLF mk3 1997 1,6 101KM
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=440492

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 04, 2010 21:50

we wtyczce silnika pomiędzy skrajnymi pinami ma być napięcie po włączeniu świateł. Srodkowy ma napięcie zmienne zalżne od położenia pokrętła, to sprawdź sobie czego we wtyczce brakuje a potem dojdziemy dlaczego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Karol Mk 3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 15, 2009 21:22
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Karol Mk 3 » czw mar 04, 2010 22:19

czyli jak bym krecil pokretlem to w srodkowym pinie powinien byc prad? sprawdzenie probowka wystarczy? wykaze mi napiecie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 04, 2010 22:29

tak ale lepiej voltomierzem sprawdzaj między środkowym pinem a masą, napięcie się zmienia jak kręcisz pokrętłem ale nie pamiętam dokładnie wartości, zdaje się od 6 V do napięcia jak z altka (13,5-14,4V)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Karol Mk 3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 15, 2009 21:22
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Karol Mk 3 » czw mar 04, 2010 22:47

postaram sie jutro sprawdzic i napisze co i jak :)

[ Dodano: 05 Mar 2010 18:53 ]
sprawdzalem dzisiaj to napiecie i tak szczerze mowiac wykazywalo impuls elektryczny ale za drugim rezem juz nic nie pokazalo. nie wiem czemu tak jest bo w elektryce nie jestem dobry. moze to byc wina silniczka czy to odpada?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 295 gości