Przednia wycieraczka kierowcy słaby docisk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Przednia wycieraczka kierowcy słaby docisk

Post autor: scorpion1234 » wt sty 06, 2009 22:56

witam

autko to VW Golf 4 2003r

Problem jest z dociskiem ramienia wycieraczki kierowcy. jest poprostu zbyt słaby bo wycieraczka na środku swojej długości zostawia wodę (i to akurat na wprost mnie :-) gdzie niestety wycieraczka pasażera zostawia cały syf... )

Same gumy są nowe z VW ASO mają może pół roku (poprzednie z salonu działały od 2003 roku 5 lat :grin: )

Czy jest jakiś sposób na zwiększenie docisku ramienia ? naciągnięcie sprężyny,nasmarowanie,wymiana cokolwiek ?



greg

Post autor: greg » wt sty 06, 2009 23:06

wygląda na to że problem jest raczej w wycieraczce a nie w ramieniu



scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: scorpion1234 » śr sty 07, 2009 12:34

W sumie to podejrzewam ramię dlatego, że jak podnosze od szyby ciężej chodzi niż z prawej strony i żeby doszla cała powierzchnia wycieraczki do szyby muszę ręką dopchnąć ramię po opuszczeniu ... więc albo słaba sprężyna albo ciężko chodzi na tym zawiasie/nicie przy sprężynie. Może ktoś miał taki problem też ??



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr sty 07, 2009 14:22

Ja mam teraz,ale tak jak mowi greg wydaje mi sie ze to wina wycieraczki. Sprobuj zamienic wycieraczki i zobacz jaki bedzie efekt.



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » śr sty 07, 2009 14:50

scorpion1234, u minie jest tak samo miałem już pióra http://www.allegro.pl/item517546218_pla ... 530mm.html tego typu bo myślałem że to poprawi sytuację ale nic z tego teraz wróciłem do "tradycyjnych" i też lipa z tym że tą po stronie kierowcy mam bez spoilera a w oryginale była ze spoilerem a od strony pasażera pióro było wygięte w łuk może tu leży przyczyna.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 15:02 przez looki8329, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: scorpion1234 » śr sty 07, 2009 18:20

Dzisiaj
zamieniłem wycieraczki (kierowcy jest dłuższa, pasażera jest krótsza)

i wtedy woda jest zbierana dobrze (krótszą wycieraczką po stronie kierowcy) ale to pewnie dlatego że krótszą jest łatwiej docisnąć ..

Dodam że zamienić nie można "na stałe" bo wtedy po stronie pasażera jest za długa i wchodzi na dach :)


Potestowałem jeszcze troche w trakcie padającego śniegu :-) no i okazuje się że po jakiejś pół godziny częstej pracy wyciorów, jak wycieraczki i ramiona dobrze się nagrzeją - docisk magicznie poprawia się (wycieraczka staje się bardziej elastyczna) i docisk daje radę i woda jest zbierana całkiem dobrze ... czyli rozumiem że wycieraczki aero zaprojektowano na lato :ass:
looki8329 pisze:scorpion1234, u minie jest tak samo miałem już pióra http://www.allegro.pl/item517546218_pla ... 530mm.html tego typu bo myślałem że to poprawi sytuację ale nic z tego teraz wróciłem do "tradycyjnych" i też lipa z tym że tą po stronie kierowcy mam bez spoilera a w oryginale była ze spoilerem a od strony pasażera pióro było wygięte w łuk może tu leży przyczyna.

Ja mam tego typu wycieraczki więc zwykłych nie założę :-)

Obrazek
Obrazek



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » ndz sty 11, 2009 02:43

Witam!

Ja mam dokładnie takie same. Słabo mi zbierały bo były od nowości 5lat ... więc kupiłem nowe i teraz jest bajka ... Super zbieraja, cichutko chodzą.

Kupiłem BOSCH'a. Dokładnie to model 927S - polecam.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » ndz sty 11, 2009 02:56

ja mam takie same jak pokazałeś na fotach tyle że nie żadne bosch a ch.... wie co kosztowały 9zł za sztuke a wycierają zaje.....biście żadnych zmug, skakania, piszczenia,
A tak na marginesie. Wycieaczka żeby była dociskana prawidłowo w czasie jazdy do szyby, montowano kiedyś takie lotki na nich, które były tak ułożone żeby pod wpływem pędu powietrza były dociskane i nie skakały. Twoje - te co pokazałeś na fotach są specjalnie wyprofilowane, ich kształt pozwala na montowanie bez takich lotek problem leży w tym że tak jak już wspomniałeś mają 5 lat, guma stwardniała i trzeba je w końcu wymienić!!



scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: scorpion1234 » ndz sty 11, 2009 11:58

Okazuje się że jak tylko mrozy się zmniejszyły (mniej lodu na podszybiu :-)) i nasmarowałem trochę w miejscu gdzie ramię wycieraczki ma sprężynę olejkiem do uszczelek (przeciw przymarzaniu) wszystko wróciło do normy i zbiera dobrze :-)
ps. wycieraczki też już mam zmienione na nowe Bosch (pół roku temu)

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi !



Awatar użytkownika
dwoogy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 24, 2010 09:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: dwoogy » czw mar 04, 2010 21:23

Witam, nie jestem laikiem w tej sprawie, bo już parę razy walczyłem z wycieraczkami :bajer: , ale teraz jest lipa :grrr: .
Mam w czwórce 2003 uchwyt wycieraczek "na bolca", założyłem nowe AERO TWIN-y BOSCH-a, lewą troszkę jeszcze starałem się wyprostować (za bardzo wygięta ?), zawiasy ramion przeplukane WD-ekiem i nasmarowane, ale lewe ciężej chodzi, a i tak na środku wycieraczki przed oczami kierowcy nie zbiera syfu...
Nowe ramiona, czy jeszcze jest jakaś rada na słabą sprężynę (dogiąć mały drucik trzymający sprężynę od strony zawiasu? ) ... ???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości