CZy mozna usunac katalizator w AAM ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

CZy mozna usunac katalizator w AAM ??

Post autor: Zoltecek » czw mar 23, 2006 12:23

Pytanie to zadaje poniewaz ktos napisał na forum ze jak usuna katalizator to zaczeła mu wariowac sonda lambda i teraz pytanie czy ktos usuna u siebie katalizator w AAM?? jak samochod jezdzi bez katalizatora??



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw mar 23, 2006 14:06

Usunac katalizator to raczej nie za bardzo - autko nie przejdzie przegladu. Zrob tak jak wiekszosc, zdejmij kata i wybij z niego cala zawartosc. To jest taka ceramika wiec zajmie ci to doslownie chwilke.
Sonda lambda nie powinna wariowac, ale w razie gdyby cos takiego sie dzialo to zawsze mozesz w miejsce sondy wkrecic srube, a przed puszka kata zrobic dziure na sonde i przyspawac nakretke. W nia pozniej bys wkrecil sonde :)
Z wybebeszonym katem jezdzi sie normalnie. Pusty kat wydaje troche inny dzwiek niz pelny (dziwnym nie jest :grin: ), ale chyba nie powinno to przeszkadzac :) Na to jest tez male rozwiazanie - trzeba wstawic w srodek kata rure "na styk" tak zeby powietrz przelatywalo przez niego (ale wtedy juz na pewno trzeba przemiescic sonde).
Jezli chcialbys pytac o osiagi, to moze cos to daje, ale raczej ni zauwazysz roznicy :jezor:
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 13:09 ]
Aha, jakbys juz sie zdecydowal na "prucie" katalizatora, to pamietaj zeby nie wyrzucac zawartosci!!! Jak sprzedawalem wnetrznosci mojego to bylo tego 1kg i dostalem za to 50 :) Nie wiem jak teraz z cenami, ale pewnie sie nic przez rok nie zmienilo. Nawet tu na forum w "kupie" ktos chyba ostatnio sie oglaszal.



Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » czw mar 23, 2006 14:30

czyli rozumiem ze sonda w motorze AAM jest w katalizatorze??nigdy tam nie zagladałem



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw mar 23, 2006 15:43

100% pewnosci nie mam, ale stawiam ze znajdziesz ja wlasnie tam :)

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 14:56 ]
http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page16_g3 <--- tutaj znajdziesz schemat poczatkowego wydechu do ABA, do AAM narazie nie znalazlem. Etka mi zdechla i nie moge znalezc plytki zeby przeinstalowac :hmm: Silniczki troche sie roznia, ale umiejscowienie sondy prawie na 100% jest takie same :)



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw mar 23, 2006 16:32

Mam w VENTO AAM usuniety kat od kilku juz lat :P, auto przechodzi normalne przeglądy i mało tego trzyma parametry o wiele niższe niz przy katalizatorze. Lambda na 99% jest na kolektorze - pod ogon mu nie zaglądałem ale auto działa sprawnie :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw mar 23, 2006 17:06

No to jak Zoltecek masz "na 99%" lambde na kolektorze to ew historia z blednymi wskazaniami cie nie dotyczy :) Wywalaj bebechy i ciesz sie jazda :bigok:
A tak w ogole to czemu chcesz sie pozbywac kata?? Juz sie "skonczyl" ?? :satan:



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw mar 23, 2006 17:25

Pusta puszka po katalizatorze: na zewnątrz pierdzi, środku buczy #-o Jak już koniecznie chcesz mieć obudowe katalizatora i chcesz to zrobić dobrze to do pustej puszki wsadz i zaspawaj rurke. Obudowa kata wtedy jest tylko obudową i nie lecą przez nią spaliny powodując w/w problemy.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Post autor: Zoltecek » czw mar 23, 2006 17:28

własnie problem polega na tym ze moj golf pali w trasie ok 11-12l gazu i wydaje mi sie ze ma problemy z przyspieszaniem a dokładnie w krecaniem sie na obroty moc maxymallna jest na ok 5000obr a ja tam jeszcze nigdy nie dotarłem wogle muliste auto mi sie trafiło no ale jak juz sie ma to trzeba leczyc
chyba własnie tylko mi katalizator został bo wszystko juz sprawdzałem w nim nawet zapłon przyspieszyłem ok kilka stopni i powiem ze jest duzo lepiej na wyprzedzonym zapłonie

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 16:29 ]
aa jeszcze mam pytanie jak wybebeszyc ten katalizator?? rozpruc go?? czy wybic ta ceramike??



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw mar 23, 2006 20:37

Zoltecek pisze:własnie problem polega na tym ze moj golf pali w trasie ok 11-12l gazu i wydaje mi sie ze ma problemy z przyspieszaniem a dokładnie w krecaniem sie na obroty moc maxymallna jest na ok 5000obr a ja tam jeszcze nigdy nie dotarłem wogle muliste auto mi sie trafiło no ale jak juz sie ma to trzeba leczyc
chyba własnie tylko mi katalizator został bo wszystko juz sprawdzałem w nim nawet zapłon przyspieszyłem ok kilka stopni i powiem ze jest duzo lepiej na wyprzedzonym zapłonie

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 16:29 ]
aa jeszcze mam pytanie jak wybebeszyc ten katalizator?? rozpruc go?? czy wybic ta ceramike??
No, jak sie ma gaz to na przyspieszonym zaplonie jest znaaaaaacznie lepiej :smoke:
A jak wybebeszyc - tak jak napisalem - wybic ceramike :bigok: Bierzesz jakas rurke, albo lezke do opon i... metoda dowolna :satan:

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 19:40 ]
Aha, i jak zdejmiesz kata to popatrz przez niego pod swiatlo, beziesz wiedzial jak bardzo jest zapchany. Jak bardzo - to masz przyczyne "mula" a jak nie to bedziesz chyba musial szukac dalej. No i pamietaj, zeby spieniezyc zawartosc puszeczki :grin:



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw mar 23, 2006 20:50

...a gdzie to mozna spieniężyc i jaką postac bedzie miała zawartośc? Moge prosic kopie posta z odpowiedzia na PW? Bo do jutra zapomne a chciałbym wiedziec...


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw mar 23, 2006 21:22

Ja kiedys sprzedawalem gosciowi z allegro. Sprzedawal nowe i przy okazji skupowal zuzyte... Teraz cos go nie moge znalez, rok temu to juz bylo.
Polecam "kupie" na naszym forum http://forum.vwgolf.pl/search.php?mode=results Aktualnie 3 osoby oglaszaja sie ze skupuja zuzyte katy :)
Pozdro :)

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 20:25 ]
A jaka postac bedzie miala zawarosc? Takia jakby siatka z kwadratowymi oczkami prowadzaca przez cala puszke. Tak jakby kwadratowe rureczki?? :jezor:
Na necie znalazlem takie zdjatka:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » pt mar 24, 2006 07:21

podepne się z pytaniem laika :blush: nie jestem mechanikiem i nie znam sie za bardzo, prosze niech mnie ktos "rozjasni", im wiecej czlowiek wie tym lepiej. o co chodzi:
zapłon przyspieszyłem ok kilka stopni i powiem ze jest duzo lepiej na wyprzedzonym zapłonie
tez mam gazik, gdzie wykonac taki manewr, bo tez mi muli autko :bajer:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt mar 24, 2006 07:49

wyjąc kata bez problemu sie da na kanale?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt mar 24, 2006 11:09

Jackq pisze:tez mam gazik, gdzie wykonac taki manewr, bo tez mi muli autko :bajer:
Mulic to ci moze przez cos innego, a przyspieszyc zaplon to przyspieszysz sam. Na aparacie zaplonowym masz regulacje prawo-lewo. Luzujesz sruby i przekrecasz w odpowiednia strone. Tylko neich ktos z takim samym silnikiem powie w ktora strone, bo ja mam inny silnik i wole nic nie namieszac. Do gazu wg mnie przekrec tak gdzies 1mm, doslownie poluzuj srubki i lekko postukaj (powinien byc taki zabek na rancie aparatu - do ustwaiania) tylko nie mlotkiem 5cio kilowym :D
djtom pisze:wyjąc kata bez problemu sie da na kanale?
Bez najmniejszego problemu :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości