wyciek oleju ze skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

wyciek oleju ze skrzyni

Post autor: marcinhello1 » ndz lut 28, 2010 23:16

witam, wycieka mi olej z simmeringi spod wałka zmiany biegów. wymieniłem simmer ale nadal cieknie.. co zrobic? dwa założyć? mniejszy spróbować założyć? no i moje pytanie brzmi czy jak go wyciagne to olej szybko poleci- bo ostatnio jak wymienialem to spuszczałem..



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » ndz lut 28, 2010 23:26

a wymieniał kolega ta zaślepkę? bo ja też kiedyś kupiłem simmering a mechanik że brakuje mi zaślepki bo tamtędy częściej cieknie


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: wyciek oleju ze skrzyni

Post autor: Haki » ndz lut 28, 2010 23:26

marcinhello1 pisze:witam, wycieka mi olej z simmeringi spod wałka zmiany biegów. wymieniłem simmer ale nadal cieknie.. co zrobic? dwa założyć? mniejszy spróbować założyć? no i moje pytanie brzmi czy jak go wyciagne to olej szybko poleci- bo ostatnio jak wymienialem to spuszczałem..
Jak masz wymieniać to kup ORI oring i po sprawie ... co do oleju - to najlepiej jest go spuścić .Jeśli masz wyciek a nie wiem jaki olej lałeś ... może nie odpowiedni do skrzyń biegów .. to pozostaje sprawdzenie czy wszystko ładnie do siebie przylega. Słowem patrzysz na płaszczyzny - czy nic nie jest uszczerbione itp ... kupujesz porządny o-ring i dodatkowo możesz pojechać silikonem do wyższych temperatur...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » pn mar 01, 2010 08:27

zaślepkę tam gdzie wsadza się ten simmer? nie nie wymieniałem w ogóle nie chciało to sie odkręcić ani wyjąć, wsadziłęm i zawaliłem na około silikonem, ale cieknie nadal.. olej mam 75w90... nie rozumiem jaki to ori oring? czym się różni od simmeringu



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » pn mar 01, 2010 10:10

020498085G ZESTAW NAPRAWCZY 72,8 zł to jest zestaw ori w ASO
http://sklep.intercars.com.pl/993532564 ... lang_id=PL tu masz FEBI z Inter Cars zestaw naprawczy flanszy w porównaniu do ori nie ma tylko sprężyny talerzowej. Zaślepka jest w środku flanszy simmering jest na zewnątrz jej.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » pn mar 01, 2010 18:36

kupiłem dwa simmeringi, oryginalny za 10 zł i drugi mniejszy 14 zamiast 15mm. co do tej zaślepki to nie wiem do czego ona.. jak wyciąga się tą obudowe w której jest ten simmer?



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn mar 01, 2010 18:52

marcinek84 pisze:co do tej zaślepki to nie wiem do czego ona
ta zaślepka siedzi we flanszy

[ Dodano: 01 Mar 2010 18:04 ]
marcinhello1, tak wogóle to z tego co sie orientuje chcesz wymienić simering tego wybieraka zmiany biegów tak? Bo kolega marcinek84, dał linka do zestawu którym uszczelniasz flansze te przy przegubach, albo sie nie zrozumieliście i piszecie o dwóch różnych rzeczach albo to ja jestem nie w temacie :bajer:
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 19:05 przez wojtas4589, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » wt mar 02, 2010 08:31

co to są te flansze możecie jaśniej?? ja chce wymienić simmering na wybieraku od gałki zmiany biegów bo stamtąd mi cieknie, przegóby nie mają tu nic wspólnego tyle że o co chodzi z tą flanszą gdzie to jest do czego?? bo nie na wybieraku jak tam jest tylko simmer i nic więcej.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » wt mar 02, 2010 10:16

marcinhello1 pisze:co to są te flansze możecie jaśniej?? ja chce wymienić simmering na wybieraku od gałki zmiany biegów bo stamtąd mi cieknie, przegóby nie mają tu nic wspólnego tyle że o co chodzi z tą flanszą gdzie to jest do czego?? bo nie na wybieraku jak tam jest tylko simmer i nic więcej.
no właśnie tak myślałem, ze wy o dwóch różnych rzeczach piszecie
to jest flansza :dol: w środek wchodzi właśnie ta zaślepka i te zabezpieczenie które jest w komlecie, a ten duzy simmering jest za tą flanszą
Obrazek



Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » wt mar 02, 2010 21:05

no tej zaślepki to tam tak nie widać chyba że się mylę.. ale ok wiadomo ze chodzi o przegób..;) założyłem ten simmering na wałek wybieraka oryginalny no nawet i osłonke zrobiłem na tą część taką harmonike gumową:> no zobaczymy czy będzie ciec.. a teraz poza tematem, założyłem wczoraj centralny zamek bez alarmu, no i wszystko działa jest ok, ale jednak przydałby się jakiś dźwięk sygnalizujący że się zamknęło czy otworzyło a nie ma nic jedynie dzwięk siłowników bo i kierunków nie podłączałem bo i wyjść nie było z centralki.. podczepić się pod jakiś siłownik i podłączyć jakiś głośniczek zdałoby to egzamin??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości