Dziwna reakcja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

staszek2706
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:05
Lokalizacja: Lipka

Dziwna reakcja

Post autor: staszek2706 » ndz lut 28, 2010 19:32

Witam mam golfa II mam pytanie w golfie mam przełożony silnik z polo 1.3 na pełnym wtrysku i miałem podłączoną sonde silnik dziwnie chodził przymulał i dławił się. po odłączeniu sondy silnik chodzi równo cicho i dynamicznie. Możę ten silnik nie potrzebuje sondy??? czy może poprostu sonda walnięta? Dodam że jak podłącze sonde to po kilku kilometrach włancza mi się to pikanie przy zegarach gdy ją odłącze cisza. Co sądzicie? :chytry:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lut 28, 2010 19:55

staszek2706 pisze:Witam mam golfa II mam pytanie w golfie mam przełożony silnik z polo 1.3 na pełnym wtrysku i miałem podłączoną sonde silnik dziwnie chodził przymulał i dławił się. po odłączeniu sondy silnik chodzi równo cicho i dynamicznie. Możę ten silnik nie potrzebuje sondy??? czy może poprostu sonda walnięta? Dodam że jak podłącze sonde to po kilku kilometrach włancza mi się to pikanie przy zegarach gdy ją odłącze cisza. Co sądzicie? :chytry:

na pewno potrzebuje sondy.. chyba ze jestes madrzejszy od konstruktorów niemieckich...
sonde masz do sprawdzenia .. jak odpinasz to ECU przechodzi w tryb awaryjny.. wtedy usrednione dawki paliwa bierze i jako tako jedzie..

a co do pikania.. to czujnik cisnienia oleju, olej do wymiany ( tylko nie lotos , orln i inne tansze , bo po nich wlasnie takie jazdy są najczesciej ) , filtr ( porzadny , ne filtron.. kilka zł wiecej i kup knecht, mann, bosch..)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

staszek2706
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:05
Lokalizacja: Lipka

Post autor: staszek2706 » ndz lut 28, 2010 20:01

Kolego filtr zmieniony na mann olej tak samo zmieniony. A mądrzejszy od konstruktorów nie jestem. Wynika że poprostu sonda walnięta.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lut 28, 2010 20:04

staszek2706 pisze:Kolego filtr zmieniony na mann olej tak samo zmieniony. A mądrzejszy od konstruktorów nie jestem. Wynika że poprostu sonda walnięta.
no to co sie głupio pytasz skoro wiesz , ze padnięta.. ? ze moze bedzie lepiej mu bez ??

skoro masz olej i filtr wymieniony , to do sprawdzenia masz czujnik cisnienia oleju.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 217 gości