Wycie, szum po przekroczeniu 100 km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Wycie, szum po przekroczeniu 100 km

Post autor: unvave » sob lut 27, 2010 20:37

siemka problem polega na tym, że po przy prędkości 100 km w aucie zaczyna słychać straszne buczenie, szum, im szybciej tym głośniej... wcześniej tego nie było, początkowo myślałem, że to silnik tak wyje ale gdy dam na luz dalej to samo. No więc pytanie co jest tego powodem? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to scentrowane któreś koło, coś z oponami lub szczęki hamulcowe z tyłu które są na wymianę bo strasznie już trą o bębny ale to mało prawdopodobny powód...

pozdrawiam



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob lut 27, 2010 20:56

Łożyska w kołach to już trochę bardziej prawdopodobne



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob lut 27, 2010 21:04

myśle ę to wina opon zimowych
teraz kiedy mozna sobie pozwolic na szybszą jazdę (wbrew pozorom) słyszymy rózne dzwięki które wczesniej nie były słyszalne w znacznym stopniu



Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » sob lut 27, 2010 21:14

dziejo pisze:myśle ę to wina opon zimowych
no nad tym samym się zastanawiałem ale aż wstyd się przyznawać.... rok temu cały letni sezon przejeździłem na zimówkach i tego nie było....



gailbraith

Post autor: gailbraith » sob lut 27, 2010 21:19

unvave pisze:przejeździłem na zimówkach i tego nie było....
Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale warto by było i pomyśleć nad zachowaniem mieszanki gumowej na oponach zimowych w wysokich temperaturach letnich, może wtedy szum z nich jest mniejszy. Ale to tak tylko teoretycznie bujając w obłokach.

Moim zdaniem- łożyska w kołach. Zwłaszcza te stożkowe z tyłu w bębnach lubią często tracić swoje dobre właściwości, wystarczy, że ktoś przy wymianie bębna czy szczęk za mocno dokręcił nakrętkę na piaście i potrafi to łożyska w szybko sposób skończyć.

Ja niwelowałem te szumy również, została mi jedna piasta do wymiany w bębnie gdyż ma rowek i niestety łożysko nie kręci się na niej jak należy. Przez co pewnie powstaje szum.



Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » ndz lut 28, 2010 02:31

kurcze nie wiem jak to dokładnie opisać... to nie jest taki typowy szum jakby coś było nie tak z łożyskami tylko takie wycie podobne jakie daje silnik podczas jazdy np na 3 przy 100 km/h (...)80,90 jest jeszcze cicho ale od setki zaczyna owe wycie...
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 02:32 przez unvave, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
VWelvis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sie 08, 2006 11:44
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: VWelvis » ndz lut 28, 2010 02:46

Tez mi sie zdaje ze to lozyszko ale z tego co opisujes trudno jest stwierdzic co .
Typowe cynnosci radze wykonac pierwsze wazne to:
- sprawdzenie stanu oleju w skrzynie biegow (moze gdzie sie ulotnil )
- sprawdzenie stanu szczenk i klockow
- no i 3 bardzo wazna sprawdzenie srub mozujacych kola .

Ale mysle ze poprostu to tylko lozyszko moze siadac .


VWelvis pozdrawiam

Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » ndz lut 28, 2010 13:19

VWelvis pisze:- sprawdzenie stanu szczenk i klockow
klocki są w porządku nie dawno wymieniałem, natomiast szczęki tak jak mówiłem na początku domagają się zmiany już od jakiegoś czasu (słychać przy hamowaniu jak trą o bębny same metale już...



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lut 28, 2010 13:49

zużyte łozyska tylne mogą wydawać takie dzwięki
a jak wiadomo hałas się przenosi
sprawdz luz łozysk tylnych



arturro44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 17:18
Lokalizacja: tarnowskie góry

Post autor: arturro44 » ndz lut 28, 2010 14:27

dzwignij auto lewarkiem i pokręc kołem jesli to łozysko napewno bedzie je słychac
luz na łozysku jeszcze nie znaczy ze musi szumiec
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 14:31 przez arturro44, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Post autor: jarekkoval » ndz lut 28, 2010 15:49

na 100% lozyska z tylu

skrzynie wykluczam bo mowisz ze to sie pojawia przy >100km/h wiec nie jest zalezne od obrotow silnika na poszczegolnych biegach

swoja droga u siebie mam identyczny przypadek tyle ze u mnie jest jeszce dziurka w wydechu :) ale przynajmniej jezdzi sie eko i zgodnie z przepisami bo 100wke rzadko kiedy przekraczam :D :bajer:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lut 28, 2010 18:34

arturro44 pisze:luz na łozysku jeszcze nie znaczy ze musi szumiec
ale jak jest nadmierny to bardzo szkodliwe dla łożyska dlatego
trzeba to sprawdzić :bajer:



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz lut 28, 2010 18:42

Ja tez mam taki cichy szum, ale tylko szum bez zadnego buczenia.. Po przekroczeniu 120 KM / H słysze takie coś jakby pracowała turbina i ssała powietrze, aczkolwiek oczywiscie ze takiej turbiny nie mam, za diabła dojść nie moge co to jest i to nie wazne na jakich oponach jade czy na letnich czy zimowych - takie coś wystepuje, nie przeszkadza to w zaden sposob ale ciekaw jestem co to? Ma ktoś jakis pomysł ? aha no i na bank to nie jest łozysko i to dochodzi spod maski silnika...
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 18:45 przez Vii, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » pn mar 01, 2010 01:24

może i macie koledzy racje z tym łożyskiem ale jakoś dalej w to wątpię, dziś zauważyłem, że przy wolnej jeździe tak 20,30 autem trochę "telepie" tak jakby wyszła jakaś buła na oponie i może to właśnie wprawia w wibrację przy szybkiej jeździe to wydawałoby mi się najbardziej możliwe przy tym dźwięku... jutro sprawdzę opony czy wszystko z nimi w porządku, a jak ok to potem zabiorę się za wymianę szczęk a na końcu łożyska

pozdr.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 304 gości