podniesienie mocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qmyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 10:11
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

podniesienie mocy

Post autor: qmyk » sob lut 27, 2010 17:40

witam forumowiczow :) mam pytanko na czym polega wgranie nowego softa do kompa vw
czy to tez obejmuje tzw mapowanie pompowtryskow ?? w moim golfie 101 ps tdi axr zauwazylem taka przypadlosc : jesli zwieksze obroty silnika do 1100 obr/min to wyczuwalne sa lekkie drgania silnika <podobne do objawu zuzytej dwumasy> sprzeglo wymienilem na nowe :) chce podniesc troche moc w moim autku i moje pytanie brzmi czy te objawy moga zniknac ??
nie mowie oczywiscie o chiptuningu czy tez dolaczanym boxie tylko o profesjonalnym wgraniu programu


VW ROOLEZ

kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Post autor: kamlor » sob lut 27, 2010 19:41

qmyk, wirus tu raczej niewiele pomoże. Drganie silnika być może spowodowane jest uszkodzeniem którejś z poduszek silnika/skrzyni. Ja miałem to samo właśnie w podobnym zakresie obrotów i okazało się, że poduszka skrzyni straciła kompletnie swoje właściwości tłumiące i jest do wymiany. Sprawdź to na sam początek.



Orcio

Re: podniesienie mocy

Post autor: Orcio » sob lut 27, 2010 19:54

qmyk pisze:witam forumowiczow :) mam pytanko na czym polega wgranie nowego softa do kompa vw
czy to tez obejmuje tzw mapowanie pompowtryskow ?? w moim golfie 101 ps tdi axr zauwazylem taka przypadlosc : jesli zwieksze obroty silnika do 1100 obr/min to wyczuwalne sa lekkie drgania silnika <podobne do objawu zuzytej dwumasy> sprzeglo wymienilem na nowe :) chce podniesc troche moc w moim autku i moje pytanie brzmi czy te objawy moga zniknac ??
nie mowie oczywiscie o chiptuningu czy tez dolaczanym boxie tylko o profesjonalnym wgraniu programu
sprawdz tez czy nie ma babli pow.



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » sob lut 27, 2010 20:43

qmyk pisze:nie mowie oczywiscie o chiptuningu czy tez dolaczanym boxie tylko o profesjonalnym wgraniu programu
Akurat profesjonalne wgranie programu to nazywa się m.in. chip tuning ;).

A co do tematu to może podłącz się jeszcze dla pewności pod VAG'a. Na pewno nie zaszkodzi, a może coś pokaże.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości