Kilka problemów z elektryką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eSAGie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 14, 2010 18:18
Lokalizacja: GliVWice
Kontakt:

Kilka problemów z elektryką

Post autor: eSAGie » pt lut 26, 2010 21:46

Witam !
Mam następujący problem (w sumie to problemy) :
1. Przełącznik ogrzewania ostatnio działał tylko na 3 trybie dmuchania, dzisiaj rano odpaliłem samochód i nawet już na wspomnianym 3 trybie nie działa. Włączył się za którymś razem, gdy zapalałem auto pod sklepem, ale gdy dojechałem do domu, zgasiłem i uruchomiłem auto z powrotem problem znów wrócił. Oprócz tego doszły niedziałające wycieraczki nie wiem czy jest to związane ze sobą, ale dziwnym trafem wszystko na raz.

2. Druga sprawa, to wiatrak od chłodnicy, musiałem go wymienić ponieważ auto długo stało nieruszane i stary zaśniedział. Kupiłem używany, ale z troszkę starszego golfa przez co musiałem przerabiać kable. W moim były 3 przewody, a w kupionym tylko dwa przy kostce.
No i... wiatrak jak nie działał tak nie działa.

Zdjąłem pokrywkę bezpieczników i chyba wszystkie były ok, najgorsze jest to, że nie wiem, który bezpiecznik jest do czego, bo na plastiku obudowy nie ma instrukcji graficznej,

Z góry mówię, że na elektryce samochodowej znam się praktycznie wcale :-s
Łopatologiczna pomoc mile widziana :)

Auto, to Golf MK2 z silnikiem 1.6

Pozdrawiam



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » pt lut 26, 2010 22:03

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... d16dcb2d04
Tu masz bezpieczniki



eSAGie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 14, 2010 18:18
Lokalizacja: GliVWice
Kontakt:

Post autor: eSAGie » pt lut 26, 2010 22:08

wojtas46, Dzięki wielkie za schemacik.

marianmk2, Tak kolego wszystkie kombinacje już stosowałem temperatura wzrasta a ten łajdak dalej się nie rusza :grin:



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Post autor: DaroW » pt lut 26, 2010 22:11

eSAGie, wyciąg wtyczkę z termowłącznika wentylatora i zewrzyj kawałkiem kabla we wtyczce. Któryś skrajny jest z +12V, a 2 pozostałe to 1 i 2 bieg wentylatora i zobacz czy ten wiatrak w ogóle działa.
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 22:24 przez DaroW, łącznie zmieniany 1 raz.



eSAGie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 14, 2010 18:18
Lokalizacja: GliVWice
Kontakt:

Post autor: eSAGie » pt lut 26, 2010 22:48

DaroW,Tak też uczynię

marianmk2, Szczerze mówiąc to nawet na to nie wpadłem. :grrr:
W każdym razie bezpieczniki są dobre bo właśnie wracam z samochodu.
Resztę waszych sugestii chłopaki muszę sobie odłożyć na jutro bo teraz nie mam możliwości grzebania.

Podzielę się wrażeniami jak tylko posprawdzam.

Dzięki za zainteresowanie



Awatar użytkownika
retim
VWhite Golf MKII
VWhite Golf MKII
Posty: 171
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:35
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: retim » sob lut 27, 2010 10:34

witam, miałem też problem z niedziałającom dmuchawom na żadnym biegu i jakoś dziwnie zie złożyło że w tym samym czasie przestały działać wycieraczki oraz spryskiwacze, jak sie okazało po wielu ciężkich godzinach kombinowania, doszłem do skrzynki bezpieczników a w niej do przekaźnika "odciążającego styk X" jest to bodajrze przekaźnik z numerem 18. Ja miałem zaśnieżałe styki wewnątrz przekaźnika rozebrałem i wyczyściłem i przez jakiś czas tak jeździłem wszystko było ok, ale i tak kupiłem nowy :bigok:



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » sob lut 27, 2010 11:20

eSAGie, masz bezpiecznik termiczny przy wentylatorze musisz go wyciągnać i wlutować kabelki (normalne w mk2) wykręć to sobie masz go od str pasażera (odnośnie nawiewu) :helm:

spr na spiąć go na krótko tj wypinasz wtyczke od czujnika przy chłodnicy i wsadzasz wsówkę miedzy 1-3 potem miedzy 1-2 :)

ps golf z którego roku? do 89 szły inaczej niż 90 tj skrzynka bezp :)


passat b5 115KM AZM 2003r

eSAGie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 14, 2010 18:18
Lokalizacja: GliVWice
Kontakt:

Post autor: eSAGie » sob lut 27, 2010 18:35

retim, Przyjacielu :bigok: o to właśnie chodziło, zrobiłem tak jak opisałeś, pan z numerem 18 był tak zaśniedziały, że śmiem twierdzić iż on pochodzi jeszcze z fabryki z 1990 roku.
Damian3942, Golfina jest z 1990 roku ale był silnik przekładany przez poprzedniego właściciela z 1.3 na 1.6 więc ciężko teraz powiedzieć z którego roku jest silnik.
Sprawdzałem wiatrak podpinając go krótko pod akumulator, jest dobry.

Może to być czujnik ?



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » ndz lut 28, 2010 10:03

nie ważne jaki powinna ta wtyczka wyglądać tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/290 ... 54dc6.html


sprawdzałeś instalacje tak jak ci mówiłem? koło aku miedzy silnikiem a akumulatorem masz kabel zasilania wiatraka może on sie przepali albo rozpiął? ja tak miałem ;-/ sprawdz sobie zobaczysz kostkę czarną tylko nie pod akumulatorem tylko obok stojąć przodem do auta po lewej stronie akumulatora przy ściance pod aku miedzy silnikiem a akumulatorem

i tak jak mówie wypnij kostkę od czujnika i zepnij brązowy z np czerw-biał. lub br z czerw jak nie zakręci się nawet na wyłączonym zapłonie znaczy że instalacja nawala lub ta kostka rozpięta co pisałem wyżej


kolory kabli napisałem wg zdjęcia ale nie sugeruj się tymi zaznaczeniami i tą kostką bo ona jest gdzie indziej zdjęcie było do czego innego i jest przykładowe masz taką samą kostkę przy czujniku (czujnik jest u mnie pod tym dużym węzem od chłodnicy)
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 10:09 przez Damian3942, łącznie zmieniany 1 raz.


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
retim
VWhite Golf MKII
VWhite Golf MKII
Posty: 171
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 18:35
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: retim » pn mar 01, 2010 11:21

eSAGie, ciesze sie że mogłem ci pomuc. Pozdrawiać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 232 gości