[mkII] KATALIZAOR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn sty 10, 2005 13:37

ubierz go w fajne ciuchy i porób mu zdjecia:) :bigok:


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Dziadoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr sty 05, 2005 18:57
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: Dziadoo » pn sty 10, 2005 19:17

Quatro7 pisze:jak mam licznik z mfa i makietke to moge to podałczyć do tego komputera czy jak :?: co ja z nim moge zrobić :?:
Wydaje mi sie, ze do tego komputerka nie mozna niczego podlaczac - sluzy on tylko do sterowanaia gaznikiem i do odczytywania bledow.



Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

posiadam silnik 1,6 RF, czy to możliwe ze mam ten komputer i

Post autor: bufu » wt sty 11, 2005 21:50

też mam silnik 1,6 RF ale kompa nie mam :jezor:



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt sty 11, 2005 22:14

to jak to jest :?: :?


Obrazek

siwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 27, 2004 16:15
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: siwik » wt sty 11, 2005 22:24

to w podszybiu to jest modul zaplonowy ... wymienialem jego - stasznie drogi :crazy: ja mam RH na gazniku 1.8 i mam katalizator



pitekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 19, 2005 00:14
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pitekk » śr mar 22, 2006 23:38

w rfie nie masz ecotronika masz zwykły gaźnik 2e2 lub 2e3 i masz katalizator a raczej resztki kata. o podłaczeniu mfa zapomnij nawet gdybyś miał PN z ecotronikiem, komp w ecotroniku pobiera dane z lambdy i dobiera odpowiedni skład mieszanki tak aby zwiekszyć sprawność kata. chodzi tu tylko i wyłącznie o "ekologię"



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 23, 2006 00:52

Witam panowie... ale tu widze burza mozgow... :) co do tych komputerkow to jest z nimi tak: wszystkie wtryski maja tak zwany ECU (electronic control unit) czyli komputer sterujacy dzialaniem wtrysku. Moze on miec wbudowany modul zaplonowy lub modul moze znajdowac sie obok i wszystkie silniki benzynowe musza tan modul posiadac... a co do RF i PN ki... to PN z racji posiadania gaznika ktory nieco odbiega od standardu rozniez posiada ECU i sonde lambda... natomiast i RF i PN posiadaly katalizatory a usuniecie ich daje przyrost mocy nawet gdy katalizator jest 100% sprawny.... wzrost ten jest odczuwalny.... i przy okazji spada tez zuzycie paliwa... a co do stanu katalizatora to po przebiegu 100000km jest on juz nieaktywny wiec nie ma potrzeby aby dalej zwiekszal wage pojazdu :) no chyba ze ktos ma potrzebe to niech sobie kupi nowy za 400zl i wymieni :) pozdrawiam

[ Dodano: Sro Mar 22, 2006 23:54 ]
PS co do MFA to jest ono urzadzeniem niezaleznym nie korzystajacym z danych ECU (przynajmniej w mk2) Posiada wbudowane wszystkie czujniki potrzebne do podania kierowcy wszystkich potrzebnych informacji oprocz temp powietrza i oleju...



pitekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 19, 2005 00:14
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pitekk » czw mar 23, 2006 09:08

ok więc teraz pytanie jak najlepiej wybebeszyć kata.? tak żeby została sama puszka.



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » czw mar 23, 2006 09:16

KamilW, mam RF'a posiadam katalizator i sonde lambda...Czy moge spokojnie wywalic kata oraz sonde lambda???Skoro do niczego nie jest podłączona to chyba jest zbędna???A gaźnik mam 2e2 :bigok:


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 23, 2006 13:29

pitekk pisze:ok więc teraz pytanie jak najlepiej wybebeszyć kata.? tak żeby została sama puszka.
Ja swojego zastapilem tlumikiem koncowym z fiata 125p... sprawuje sie bardzo dobrze... podobno przy wybebeszonej puszcze dzwiek jest nieprzyjemny dla ucha... wiec albo rura aslbo tlumik :) nie polecam strumienic...
Łyskacz pisze:KamilW, mam RF'a posiadam katalizator i sonde lambda...Czy moge spokojnie wywalic kata oraz sonde lambda???Skoro do niczego nie jest podłączona to chyba jest zbędna???A gaźnik mam 2e2
jak masz RF to nie mozesz miec sondy... bo w RF jej nie montowali...
Łyskacz pisze:Skoro do niczego nie jest podłączona to chyba jest zbędna
jesli do niczego nie jest prypieta to mozesz ja wywalic albo zostawic... w niczym nie przeszkadza :) Mysle ze wywalenie kata wyjdzie silniczkowi na zdrowie :) jak juz pisalem ja u siebie usunalem i jestem zadowolony :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » czw mar 23, 2006 20:53

KamilW, to nie wiem juz o co biega bo przed katem okolo 5 cm mam wkręcone w rure wydechową coś co do złudzenia przypomona sonde.Odchodzą od tego "czegoś" 3 kabelki.....A gaźnik na 100% mam 2e2....Może kiedyś był PN a ktoś przerobił sobie na RF'a i tak zostało :bajer:
Jak będzie okazja to wleze pod auto i pstrykne fote tego czegoś co wygląda na sonde:)
A w książce serwisowej wyczytałem że mam G-KAT tak w ogóle....


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 23, 2006 21:01

To pstrykaj i sie zobaczy... 2e2 nie mial sondy na bank... moze ktos wymienial kolektor wydechowy i zalozyl taki z pnki... czekam na foto :) pozdro



pitekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 19, 2005 00:14
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pitekk » pt mar 24, 2006 10:10

u mnie lambda jest w kolektorze wydechowum pod maską jak rura idzie jeszcze pionowo czyli duuuużo wcześniej niż kat tak na oko jakieś 40 cm przed katem



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 26, 2006 14:44

pitekk pisze:u mnie lambda jest w kolektorze wydechowum pod maską jak rura idzie jeszcze pionowo czyli duuuużo wcześniej niż kat tak na oko jakieś 40 cm przed katem
W silniku PN sonda jest niezbedna dlatego niech nikt jej nie wywala... ale kata jak najbardziej wywalic mozna...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości