Predkościomierz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

brzeku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 24, 2010 06:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Predkościomierz

Post autor: brzeku » śr lut 24, 2010 06:36

Witam serdecznie...
jestem tu nowy i jeżeli coś źle zrobiłem to proszę o wyrozumiałość :)

Szukałem w wyszukiwarce sporo na temat niedziałającego prędkościomierza... Przeczytałem, że wina może byc w bezpieczniku od lampy wstecznego... niestety On był dobry.... Jak i również po stronie impulsatora w skrzyni biegów... Zakupiłem nowy w serwisie VW i dalej bez skutku. Sprawdziłem czy dochodzi prąd do impulsatora - okazało się że dochodzi prąd... Objawy są następujące. Wszystko w zegarach działa oprócz wskazań prędkości i kilometrów. Po podpięciu się do Vag wykryło błąd " uszkodzony komputer sterujący" Błąd bez problemu został skasowany i po tygodniu podłaczyłem go jeszcze raz. Błędów nie znaleziono. Co może być przyczyna ? Po za tym auto chodzi bez zarzutów. Chciałem wykręcić ta zębatkę w która wkręca się impulsator jednak nie udało mi się. Może być ta część jakoś mechanicznie uszkodzona ? Podłączyłem też licznik od drugiego golfa z tym ze od benzyny i dalej nic nie wskazywało... Próbowałem również kręcić impulsatorem i druga osoba obserwowała wskazania na liczniku jednak nic nie pokazywało... Proszę o pomoc co może być przyczyna ? Uszkodzona skrzynia biegów? Licznik od benzyny powinien wskazywać cokolwiek ?
Z Góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr lut 24, 2010 09:27

podłączyłeś od innego golfa licznik do siebie tak? sprawdź jeszcze impuls który wraca do zegarów z impulsatora może tam jest gdzieś przerwa. u mnie miałem problem podobny ale czasem działał prędkościomierz i zaobserwowałem że się zacina, pomogło rozebranie zegarów o poruszanie wskazówka, odblokowało się do tej pory mam spokój


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

brzeku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 24, 2010 06:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: brzeku » śr lut 24, 2010 19:22

Tak przełożyłem licznik od innego golfa i dalej nie działa. Rozebrałem tez licznik wskazówki chodzą lekko i po ponownym założeniu dalej nie działo. Dodam ze dziś skrzynia mi źle chodzi. Jak dodam gazu słychać lekkie stukanie gdy go odpuszczę to buczenie. Podczas jazdy zgasilem silnik i slychać takie trekotanie jak by przegub wewnętrzny albo skrzynia. Uszkodzona skrzynia biegów może mieć wpływ na niedziałający prędkościomierz ? z miesiąc temu też miałem problem ze skrzynia ale sie uspokoiło. Nie dało rady wrzucić 4 ani 5tego biegu. Problem sam się rozwiązał jednak nie długo po tym przestał działać prędkościomierz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw lut 25, 2010 09:36

przy próbie odkręcania tej zębatki w skrzyni nic ci nie wpadło do skrzyni, bo coś mi się wydaję że może być ona uszkodzona, i sprawdź czy impuls wraca do licznika z impulsatora


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

kepasa
VR6 Rulezzz
VR6 Rulezzz
Posty: 1942
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 23:28
Lokalizacja: Tuchola
Auto: Passat B4 VR6
Silnik: AAA
Kontakt:

Post autor: kepasa » pt lut 26, 2010 01:31

witam mam podobny problem ze nie dziala mi predkosciomoerz... wymienilem na nowy impulsator predkosci i nic to nie dalo predkosciomierz dalej nie dziala... licznik rozebralem sprawdzilem i wszystko jest ok... sprawdzalem tez czy jest prad i jest i tu mam pytanie czy na srodkowym kanale impulsu powinien bys stale prad tak jak na kanale plusa? impulsator steruje masa?

[ Dodano: 03 Mar 2010 16:14 ]
u mnie byl niestety uszkodzony licznik ... przelozylem z innego i wszystko smiga ... takze czeka mnie zakup nowego eh...


aktualnie: Passat B6 HL, Passat B4 VR6
było: Passat B4 VR6, Satinsilber GTI 20Jahre, Colour Concept Variant AFN, Audi A6, Audi A4, Bora Variant TDI HL, Jetta A2 TDI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 244 gości