Boczek tylny - instalacja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Boczek tylny - instalacja

Post autor: Piotrus! » czw lut 25, 2010 12:26

Co by bylo gdybym nic nie napisal :okej:


Chodzi mi mianowicie o jeden jedyny kabelek z wtyczka :/
W sumie jest to dziwna wtyczka bo ma po srodku na zewnatrz taki "cylinderek" (nie pamietam jak to sie fachowo nazywa :crazy: ) Chodzi o instalacje do glosnika.
Czy to czasem nie jest wtyczka np od szyb ?? Aha i ja posiadam auto 3d :)

Obrazek

Druga sprawa, co to jest za worek pod szyba? o_O czemu on ma sluzyc? Nie chce go wyciagac bo pozniej moge go nie wsadzic z obawa po co on tam :D :green_fuck:

Obrazek


I ostatnie nurtujace mnie pytanie.
Te kable sa do glosnikow (obok) a ta wtyczka nie wiem do czego jest ale mam nadzieje ze sie dowiem :P
Dokladniej chodzi mi o te kable od glosnikow. Dlaczego z przodu bylo ich "za duzo" a w tylnych drzwiach jest tylko jedna wiazka? W sensie w przednich byly 2 wiazki czerwono-zielony z zielono-brazowym i druga bialy z czarnym... A tu jest tylko czerwono-zielony z zielono-brazowym dlaczego to tak dziwnie jest?
Co do przednich drzwi to nic nie robilem z tym kablem bialo-czarnym, poprostu jest woly nie laczylem go z niczym itp :) (kto sledzil poprzedni moj problem to wie ocb z tymi kablami w przodzie...)
Jak to jest ze WSZYSTKIE kable od glosnikow maja kolor czerwono-zielony i zielono-brazowy? Jak radio rozpoznaje ktory glosnik to ktory? Co najlepsze normalnie wszystko dziala i radio rozpoznaje jaki glosnik itp... (niestety nie mam radia opisanego gdzie jaki kabel do ktorego glosnika, niedysponuje owym ;s)

Dzieki z gory, wiem ze troche zakrecilem i jest tego sporo ale mam nadzieje ze ktos mi to wytlumaczy ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 25, 2010 12:37

Piotrus! pisze:Dlaczego z przodu bylo ich "za duzo" a w tylnych drzwiach jest tylko jedna wiazka?
nie było ich za dużo...a z tyłu chyba nie ma gwizdka w 3D dlatego są tylko dwa kabelki.
Piotrus! pisze:Jak radio rozpoznaje ktory glosnik to ktory?
radio nie rozpoznaje...po prostu trzeba dobrze podłączyć
Kabelek o który pytasz...nie idzie przypadkiem do bagażnika ?? Może kiedyś był w aucie wzmacniacz i tylne głośniki były napędzane piecykiem...



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » czw lut 25, 2010 14:54

Qto sa gwizdki w 3D:)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 25, 2010 15:00

mateo86 pisze:Qto sa gwizdki w 3D:)
a to już nie wiem co tam Piotrus! ma namieszane



Awatar użytkownika
strumyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 09:56
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: strumyk » czw lut 25, 2010 15:28

Pierwsza sprawa - gwizdki z tyłu w 3d. Są wersje ze je posiadają, są takie, że ich nie ma. Różnie.
Dołączając się do wątku mam też pytanie - jeśli (podejrzewam), że od nowości nie miałem z tyłu głośników to czy muszę ciągnąć kabelki od radia, czy sama instalacja już jest i wystarczy montaż samego głośnika? Pewnie trzeba kable pociągnąć?


Mój MK4 ->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298948

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » czw lut 25, 2010 15:39

U mojej lubej w 5D nie ma głosników z tyłu i ostatnio wyjąlem radio i sie okazało że instalacji też do nich nie ma.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 25, 2010 16:10

strumyk, z tym też różnie bywa...niektórzy pisali że mieli kable...ja nie miałem

[ Dodano: 25 Lut 2010 15:17 ]
strumyk pisze:gwizdki z tyłu w 3d. Są wersje ze je posiadają
a jak są to gdzie ?? może jakaś fotka



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » czw lut 25, 2010 16:22

http://moto.allegro.pl/item922482935_go ... prawy.html

w tej aukcji widać.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 25, 2010 16:23

mateo86, dzięki



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » czw lut 25, 2010 17:29

dokladnie takie same sa :) takie mam boczki.
I dlatego mnie to zdziwilo ze jest tylko jeden "peczek" kabli :/
strumyk pisze:Pierwsza sprawa - gwizdki z tyłu w 3d. Są wersje ze je posiadają, są takie, że ich nie ma. Różnie.
Dołączając się do wątku mam też pytanie - jeśli (podejrzewam), że od nowości nie miałem z tyłu głośników to czy muszę ciągnąć kabelki od radia, czy sama instalacja już jest i wystarczy montaż samego głośnika? Pewnie trzeba kable pociągnąć?
poki nie sprawdzisz nie dowiesz sie :) Roznie z tego co wiem bylo dawane, pracowalem w czechach w skodzie i niektore wersje mialy instalacje a glosnika brak a niektore nie mialy :)
Qto pisze:
Piotrus! pisze:Jak radio rozpoznaje ktory glosnik to ktory?
radio nie rozpoznaje...po prostu trzeba dobrze podłączyć
Kabelek o który pytasz...nie idzie przypadkiem do bagażnika ?? Może kiedyś był w aucie wzmacniacz i tylne głośniki były napędzane piecykiem...
Ha.. wlasnie nie idzie do bagaznika tylko jest polaczony w wiazke gdzie sa kable od glownikow =] co lepsze, na drugiej stronie znalazlem jeszcze lepsze COS :food: wtyczke do takiego czegos xD prosze bardzo foto =]

Obrazek

i tu tez jest owa wtyczka tak samo zaklejona... te kabelki nie sa polaczone a ta wtyczka co teraz znalazlem jak widac jest kablem ktory idzie od pasow... to jest od napinacza?? :goof:



PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PAWLINECZEK » czw lut 25, 2010 18:06

Witaj Piotrus daj znac jak zdjac tapicerke tylna zeby nic nie polamac tez chce sie zabrac za montaz glosnikow w mk4 3-dzwiowy



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » czw lut 25, 2010 23:16

PAWLINECZEK pisze:Witaj Piotrus daj znac jak zdjac tapicerke tylna zeby nic nie polamac tez chce sie zabrac za montaz glosnikow w mk4 3-dzwiowy
kolego nic prostszego.
Najlepiej wziac wyciagnac "siedzisko" (w ogole je wyciagnac) i oparcie polozyc w jej miejsce.
Sa takie 2 kolki one sa na wcisk, ale wykrecic tez sie da ;) wykrecasz te dwa kolki i pozniej przy otwartych prednich drzwiac jak sie ten boczek zaczyna odginasz od dolu (odciagasz delikatnie by wyskoczyl z pod tej uszczelki i byl luzny) nastepnie ciagniesz go do gory podobnie jak w przednich drzwiach i masz boczek zdemontowany :)



A co do moich kabelkow to prawdopodobnie jest on od napinaczy pasow. Ale jest to dziwne ze kierowcy pas nie posiada tej wtyczki (tzn jest tylko jedna) a od pasazera jest komplet i rozlaczony... czy to napewno to?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 120 gości