uszczelka pod glowica w Mk2 1.6D

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

uszczelka pod glowica w Mk2 1.6D

Post autor: yaroz » pn sty 10, 2005 22:58

Zauwazylem wyciek oleju z pod uszczelki pod glowica.Mam pytanie czy ktos wymienial????Jaki koszt uszczelki i wymiany tej uszczelki???Tak orientacyjnie?



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn sty 10, 2005 23:08

zalezy jaka od 40-80zl
a moze sprobuj dociagnac glowice
z wymiana to ci nie powiem bo nie wiem ile majstry biora



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » wt sty 11, 2005 11:45

uszczelka jak napisal przedmowca od 40 wzwyz i raczej nie oszczedzaj, lepiej kupic lepsza a nie wymieniac coraz.. a koszt hmm mialem to robione ale razem z calym remontem silnika i kosztowalo mnie to 2500zł robocizna i czesci, napewno musisz splanowac glowice, ale tez Ci nie powiem ile kosztuje bo ja mialem planowana i wymieniane wszystkie zawory cala glowica 680zł mnie wyniosla, ale samo planowanie glowicy nie ejst az tak drogie/
pozdro



stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » wt sty 11, 2005 17:06

Ja za całą imprezę zapłaciłem 450 PLN. (uszczelka pod głowicą, wymiana tejże uszczelki, planowanie głowicy itp) Sam raczej tego nie zrobisz, chyba że masz kogos kto ci splanuje głowicę. Nalezy zwrócić tez uwagę na ilośc "dziurek w uszczelce (określają one grubośc uszczelki, zawsze trzeba zołożyć uszczelkę z taką samą ilościa dziurek). Jak będziesz to robił to może warto również wymienić pasek rozrządu?? Jeden mechanik powiedzial mi że warto również zmienić pierścienie 'bo głowica i tak juz zdejmnięta'.

Ja na twoim miejscu kapkę bym dokręcił głowice i jeszcze troche pojedził obserwując co sie dzieje (wyciek spod uszczelki, ewentualnie obecnośc oleju w płynie chłodzącym lub płynu w oleju)

Pozdr


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » wt sty 11, 2005 17:59

No bylem wlasnie u mechaniora po moja bestje :grin: hehe bo mi robil, bo byly male klopoty z odpalaniem.No i pytalem sie o ta uszczczelkei cala reszte i powiedzial mi ze 500zl takie cosik.No to jednak sobie jescze troche pojezdze bez tej imprezki :-)



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt sty 11, 2005 21:25

gdzies czytalem ze VW nie zaleca planowanie glowicy nie wiem jak jest w rzeczywistosci bo rozne opinie na ten temat slyszalem ze tzreba inni mowia ze nie trzeba itd no jezeli jest krzywa to napewno trzeba ja wyrownac
a koszt planowania to 60zl
dobrze mam ze sobie sam moge zrobic takie rzeczy tylko planowanie bym musial oddac do warsztatu
jak tak patrze na posty ile to wszystko kosztuje to widze ze uzbieralbym na mk4 r32 jak mialem renoofke :hmm:
duzo zaplaciles Lukasz za remont ojj duzo 2500zl a co wchodzilo w ten zestaw remontu szlif panewki pierscienie tloki ewentualnie tuleje???
czy tylko pierscionki uszczelniacze uszczelka?
bo jestem ciekawy jak ktos robil remont to niech napisze ile zaplacil za remont i co bylo robione
dzieki



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr sty 12, 2005 08:06

planowanie-podstawa
uszczelka z odpowiednią ilością dziur
nowe śruby do głowicy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości