MAm golfika 1,6 i co dalej ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

MAm golfika 1,6 i co dalej ??

Post autor: crash » pn sty 10, 2005 23:10

Witam . Mam sobie golfika 1,6 benzyna i zastanawiam sie co z nim zrobic zeby przybrał troche na mocy ,,,,,,? czy jest sens ?? (mam nadzieje ze tak).Chodzi mi na poczatek co mozna zrobic małym kosztem na poczatek no i potem co raz wiecej .... Jakies rady by sie przydały propozycje i przewidziany koszt.Dzieki wszystkim .



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn sty 10, 2005 23:19

tematy walkowane nonstop poszukasz znajdziesz
a malym kosztem to raczej niespodziewal bym sie zaskakujacych przyrostow
tuning silnika jest drogi a to co wsadzi w niego mozna zainwestowac w inny silnik z moca wyjsciowa taka sama co twoj po modyfikacjach
w 1.6 sie mozliwosci koncza a w innym silniku zaczynaja wybor nalezy do ciebie kolego
magnetyzery swiece i stozki mozesz sobie darowac jako ELEMENTY PODNOSZACE MOC



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn sty 10, 2005 23:23

też mam golfika 1,6 benzyna i niestety nic z nim nie zrobisz :( tzn moznaby zrobić ale to duzo kasy trzeba włożyć, co sie nie opłąca :)
ale na silniki 1,6 nie ma w sumie co narzekać :) są dosć zrywne i w ogóle i dot ego niewiele palą :D moim zdaniem są najlepsze pod wzgledem moc/spalanie


Obrazek

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn sty 10, 2005 23:28

Quatro7 pisze:też mam golfika 1,6 benzyna i niestety nic z nim nie zrobisz :( tzn moznaby zrobić ale to duzo kasy trzeba włożyć, co sie nie opłąca :)
ale na silniki 1,6 nie ma w sumie co narzekać :) są dosć zrywne i w ogóle i dot ego niewiele palą :D moim zdaniem są najlepsze pod wzgledem moc/spalanie
Oj nie wiem, nie wiem.
A gdyby tak jeździć delikatnie GTi PB?
Wiem ,wiem ,że nie po to siękupuje GTi!!!!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » pn sty 10, 2005 23:36

no własnie , mam mozliwosc kupienia za 500 zl silnika 1,8 GTi tylko ze ja mam gaznikowca a tamten podejrzewam na wtrysku chyba nawet nie było gaznkowych takich ....ale nie mam narazie na oku nikogo kto by mógł to zrobic.....(przełozyc)masa mojego golfika jest mniejsza od standardowego 1,8 wiec mysle ze lepiej by sie sprawował...... co o tym sadzicie ??



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt sty 11, 2005 00:06

ja bym silncizek kupił od razu jakbym miał taka możliwosć :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt sty 11, 2005 00:30

mniejsza masa jest bo masz mniejszy silnik mniej osprzetu ale nieludz sie duzo tego niema i mialbys osiagi podobne do standardowego GTi chyba ze masz 1.3 C czyli max biedny to dopiero jest lekkie wyposazenie ubogie i maly silnik.
przy przekladce z gaznikowca na wtrysk troche jest roboty trzeba pompe paliwowa zamontowac przed zbiornikiem albo z razem ze zbiornikiem niewiem jak jest w GTI pozniej elektryka i podlaczenie wszystkiego itd ale dla chcacego nic trudnego jak masz tanio do kupienia silnik to niema cos sie zastanawiac a chcesz jezdzic szybciej to tym bardziej



crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » wt sty 11, 2005 00:46

moj to jest wersja GL 1,6 troszki w sumie bardzo miekii ale to norma ze trzeba zmienic zawieszenie , jest tesh wspomaganie kierownicy ....dlatego wolał bym zostac przy tej budzie ......jaki moze byc sacunkowy koszt przełozenia takiego silnika ??



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt sty 11, 2005 01:07

golf-->miekie zawieszenie??? to zes mnie rozbawil
zazwyczaj golfy sa sztywne miekie to sa francuzy plyniesz po drodze a tu skaczesz i dobrze
koszt najlepiej sprawdzic w pobliskim warsztacie ale 1000napewno musisz szykowac za wszystko
wspomaganie mozesz przelozyc do nowego silnika bezproblemu



crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » wt sty 11, 2005 17:02

twarde moze i sa mam drugiego 1,8 i jest cholernie twardy a ten jest mioeciutki porównania nie ma w jezdzie.....Pogobno wersja GL ma najwieksze wyposazenie czy jakos tak dokładnie nie wiem tak mie słuchy doszły dlatego moze jest miekki.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt sty 11, 2005 17:10

crash pisze:twarde moze i sa mam drugiego 1,8 i jest cholernie twardy a ten jest mioeciutki porównania nie ma w jezdzie.....Pogobno wersja GL ma najwieksze wyposazenie czy jakos tak dokładnie nie wiem tak mie słuchy doszły dlatego moze jest miekki.
Wcale nie ma największego wyposażenia. Pamietaj o wersji GL CARAT a potem o GLX.


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości