Golf 3 1,6 ABU traci moc podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Maniek534
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 00:38
Lokalizacja: Tychy

Golf 3 1,6 ABU traci moc podczas jazdy

Post autor: Maniek534 » śr lut 24, 2010 18:25

Witam Otwieram nowy temat poniewaz nic nie znalazlem na ten temat.
A wiec posiadam Golfa 3 1,6 ABU bez gazu i mam problem mianowicie podczas jazdy autko traci moc przewaznie przy zmianie biegow z pierwszego na drugi jest takie charakterystyczne buuuuuuuu i po wcisnieciu sprzegla autko gasnie wtedy wystarczy wbic mu bieg np trzeci popuscic sprzeglo i autko zalapie bez problemu lub odpalic z kluczyka.
Dodam ze najczesciej dzieje sie tak na rozgrzanym silniku a po podpieciu vaga nic nie wychodzi zadne bledy oprucz sady poniewaz ona chodzi od poczatku jak mam autko na zawyzonych wartosciach czyli powizej jeden.
Bardzo prosze o jakas podpowiedz co to moze byc czy krokowiec ,czujnik halla ,pompa paliwa,kopulka z palcem,czy moze cos innego bo nie wiem za co sie zlapa.
Pozdrawiam



bartezz_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:29
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: bartezz_89 » śr lut 24, 2010 18:36

mialem taki sam problem wymienilem sonde lambda i krokowiec i wciaz jest tak samo....wciaz szukam przyczyny



Maniek534
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 00:38
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Maniek534 » śr lut 24, 2010 18:48

jeden mechanik stwierdzil ze to moze byc przyczyna zawieszania sie iglicy w monowtrysku ale jakos nie am odwagi tam zagladac.najciekawsze bylo to ze jak wymienilem palec rozdzielacza kilka dni temu to sie uspokoilo do moment jak nie pojechalem na stacje zatankowalem pol zbiornika paliwa 98 ultimate i autko znowu zaczelo swirowac odstawilem na parking i po 3 dniach zaczolem jezdzic i wszystko bylo oki jezdzilem roznie ostro wolno szybka zmiana biegow spokojna zmiana biegow na max obrotow roznie i bylo oki az ktoregos dnia znowu sie zaczelo i tak caly czas



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » śr lut 24, 2010 19:30

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=278767
Podobny temat może cos znajdziesz



Maniek534
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 00:38
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Maniek534 » śr lut 24, 2010 19:48

Juz chyba przeszukalem wszystkie fora.za niedlugo wymienie czujnik halla kopulke.i zobaczymy ci sie bedzie dzilao bo tak sie nie da jezdzic



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw lut 25, 2010 09:29

miałem to samo i z powodzeniem pozbyłem się problemu, na początek proponuję przeczyścić wszystkie wtyczki przy osprzęcie silnika jakimś preparatem do czyszczenia połączeń elektrycznych, przeczyścić przepustnicę, przewody wysokiego napięcia, kopułkę i palec benzyną ekstrakcyjną, sprawdzić rozrząd i zapłon na lampie stroboskopowej, proponuję ustawić wyprzedzenie zapłonu na 8st. (powinno być 6st), to na początek podstawy które trzeba wykonać żeby zacząć stawiać dalsze tezy, można też zrobić reset komputera (odłączyć akumulator lub poprostu odłączyć komputer na podszybiu),
zaobserwujcie przy jakich obrotach traci moc, zakładam że tak jak u mnie poniżej 2tys obrotów,
czujnik halla zostawcie w spokoju w tym silniku jak by był uszkodzony to byście nie odpalili silnika i nie ma on nic wspólnego z jego mocą
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2010 09:32 przez T.O.B.I., łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Maniek534
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 00:38
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Maniek534 » ndz mar 07, 2010 22:58

Witam wszystkich.
Auko pare dni temu odebralem od mechanika i do dnia dziszejszego chodzie bez jakich kolwiek problemow w aucie byla wymieniona pompa paliwa i problem sie stracil autko chodzi jak nowe.calkowity koszt pompa + robota 400 zl duzo ale wazne ze auko smiga.
Uwazam post za zamkniety.
Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości