Zapala się kontrolka ABS i ręcznego (Passat B4)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Snic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:45
Lokalizacja: Zduńska Wola

Zapala się kontrolka ABS i ręcznego (Passat B4)

Post autor: Snic » śr lut 24, 2010 19:30

Witam
Prośba o poradę.
Auto Passat B4 1.9 TDI 1996 z ABS
Problem jest następujący:
Odpalam auto...gaśnie kontrolka ABS. Ruszam, po przejechaniu kilkuset metrów zapala się na kilka-kilkanaście sekund kontrolka ABS i ręcznego, po czym gasną. Po jkimś czasie zdarza się że znowu na kilka sekud zapalają sie ponownie.
W czasie kiedy się świecą zauważyłem np. brak wycieraczek i spryskiwaczy.
Myślałem, że problem powstał z kończących się klocków - ale po wymianie tak samo. Stan płynu hamulcowego OK
VAgiem na razie nie sprawdzałem.
Moje przypuszczenia:
- problemy z jakimś czujnikiem ABS?
- przekaźnik odciążający nr 18
- może jakieś zawilgocenie?
- ???

prośba o pomoc
pozdrawiam
Snic



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr lut 24, 2010 19:42

Najszybciej vag,bo tak to gdybać można według mnie...U mnie kontrolka od ręcznego raz na czas się zapala przez tą zimę,ale nic poza tym się nie dzieje...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Snic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:45
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Snic » śr lut 24, 2010 19:48

Byku21 pisze:Najszybciej vag,bo tak to gdybać można według mnie...U mnie kontrolka od ręcznego raz na czas się zapala przez tą zimę,ale nic poza tym się nie dzieje...

jeszcze jedno:
Czy problem mógł powstać z powodu słabego akumulatora? Przy rozruchu któregoś dnia wyzerował mi sie licznik dzienny i godz. Czy to mogło spowodować jakieś błędy? czy w tym przypadku odłaczenie na jakiś czas klemy nie spowoduje zniknięcia błędów?
problem w tym, że nie za bardzo mam dostęp do VAga

czy kontrolka ręcznego sygnalizuje także o jakichś stanach awaryjnych układu hamulcowego?
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2010 19:54 przez Snic, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr lut 24, 2010 19:54

Raczej nie powinno to mieć jakiegoś wpływu...Napisz na regionalnym,któryś z kolegów może mieszka niedaleko Ciebie i ma to zawsze pomoże...

[ Dodano: 24 Lut 2010 18:59 ]
Kontrolka ABS zwykle zaświeca się jak system po teście nie wykryje któregoś z czujników, lub czujniki są zabrudzone i nie wysyłają sygnałów, lub sygnały są nieodpowiednie względem innych kół. Kontrolka ręcznego zaświeca się jak masz zaciągnięty ręczny i/lub jak masz niski stan płynu hamulcowego. Jeśli jednak zaświeca się jednocześnie ABS i ręczny to twój system hamowania wymaga sprawdzenia...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Snic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:45
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Snic » wt mar 02, 2010 17:42

Byku21 pisze:Raczej nie powinno to mieć jakiegoś wpływu...Napisz na regionalnym,któryś z kolegów może mieszka niedaleko Ciebie i ma to zawsze pomoże...

[ Dodano: 24 Lut 2010 18:59 ]
Kontrolka ABS zwykle zaświeca się jak system po teście nie wykryje któregoś z czujników, lub czujniki są zabrudzone i nie wysyłają sygnałów, lub sygnały są nieodpowiednie względem innych kół. Kontrolka ręcznego zaświeca się jak masz zaciągnięty ręczny i/lub jak masz niski stan płynu hamulcowego. Jeśli jednak zaświeca się jednocześnie ABS i ręczny to twój system hamowania wymaga sprawdzenia...

problem na razie ustąpił.
Odłączyłem aku, wymieniłem przekaźnik 18. Od tego czsu wszystko OKI



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości