Poduszka silnika, głośna praca - popychacze??/ - pytanie ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Poduszka silnika, głośna praca - popychacze??/ - pytanie ???

Post autor: bogib184 » śr lut 24, 2010 11:42

Witam. Wymieniłem ostatnio poduszkę silnika (ABS 1.8) ponieważ poprzednia się wyrobiła i trzęsło autem. Po wymianie silnik siedzi sztywno, ale wibracje są i to bardziej odczuwalne - pytanie: czy ktoś wie, czy to się jakoś ułoży i wyrobi ??? Sprawa druga: po uruchomieniu silnika słychać popychacze, nasiliło się to po wymianie oleju na castrol magnatec 10w40, czy głośniejsza praca silnika może być spowodowana popychaczami (chodzi trochę jak diesel na chłodnym silniku, po rozgrzaniu też nie jest za cicho) i trochę faluje obrotami, ale minimalnie - na rozgrzanym ma 910 i spada na 890 i wraca, ale nie dzieje się to cały czas. (przewody, kopułka, palec nowe). Czy może to być od popychaczy i czy samemu można te szklanki wymienić ??? Jestem pojętnym uczniem :helm:
Sorry za wypracowanie :grin:



Awatar użytkownika
mirek272
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: wt sty 22, 2008 17:04
Lokalizacja: siedlce

Post autor: mirek272 » śr lut 24, 2010 13:19

Ad 1.Ja tez wymieniłem na nowa poduszke przednia i.... było jeszcze gorzej. Kupiłem oryginalna uzywke na allegro i dopiero jest ok.Tanie zamienniki mozna sobie wsadzic w :ass: Ja miałem firmy hart.Pozdro.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr lut 24, 2010 14:02

bogib184 pisze:czy ktoś wie, czy to się jakoś ułoży i wyrobi
nie na tyle żeby tłumiło drgania... zapewne poduszka jest cała gumowa, a nie z wkładem olejowym... guma tylko odbija, a z olejem amortyzuje...
bogib184 pisze:po uruchomieniu silnika słychać popychacze, nasiliło się to po wymianie oleju na castrol magnatec 10w40, czy głośniejsza praca silnika może być spowodowana popychaczami
wlałeś rzadszy olej niż był i to jest konsekwencją... popychacze lub wałek są wytarte stąd ten dźwięk... jakbyś zalał z powrotem minerałem to nie musiałbyś nic robić. A co do wymiany to nie jest mocno skomplikowane, ale musisz zdjąć wałek rozrządu i potem ustawić rozrząd. Szklanki są pod wałkiem i da się je wyjąć palcami, kiedy już masz zdjęty wałek rozrządu.
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2010 14:03 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » śr lut 24, 2010 15:05

Wałek wygląda jak nowy - zero progów i wytarcia. Przy następnej wymianie zafunduję mu castrola ale mineralnego i może trochę pomoże, bo tego półsyntetyku trochę pociąga z silnika mimo, że mam 11 atm. na każdym garku na gorącym silniku.
Wymieniłem poduchę na taką jak była, czyli bez wkładu olejowego firmy made in germany "TOPRAN" :chytry:



marchew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 02, 2008 09:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: marchew » śr lut 24, 2010 19:50

Miałem tez toprana, ale wymieniłem w sklepie na lemfordera, bo tez delikatnie telepało budą....

Na wałku może nie być widac gołym okiem zużycia, trzeba obmierzyć go, szklanki łatwo wymienić, jakbyś wymieniał to "namocz" ;) w oleju dzień wcześniej nowe...



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » śr lut 24, 2010 21:53

A ten dźwięk silnika niby jak Dieselek to od popychaczy ???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości