Zużycie klocków hamulcowych - kontrolka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Zużycie klocków hamulcowych - kontrolka

Post autor: mic.waw » śr lut 24, 2010 10:20

Mam pewien problem, mianowicie od czasu do czasu pojawia mi się kontrolka zużycia klocków hamulcowych. Najlepsze w tym jest to, że klocki mają jeszcze jakieś 7mm, więc teoretycznie jest ok. Kontrolka nie świeci się cały czas, odpala się jak jej się podoba, żyje swoim życiem. Pod VAGa podłączałem, ale nic nie widziałem na ten temat. Odpinałem czujnik, czyściłem i pomogło na jakiś miesiąc, a teraz znowu zaczyna wariować. Co może być przyczyną? Da się wyłączyć opcję informowania o zużyciu klocków, tak abym miał spokój do najbliższej ich wymiany?



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » śr lut 24, 2010 10:36

mic.waw pisze:Da się wyłączyć opcję informowania o zużyciu klocków, tak abym miał spokój do najbliższej ich wymiany?
skręcasz na stałe kabelki i masz na amen spokój z taką informacją


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » śr lut 24, 2010 10:41

no tak, taka opcję już znałem;)
tylko to się wiąże z tym, że muszę odciąć pewnie ten czujnik, a ja chciałbym deaktywować to tak, żebym potem mógł z powrotem włączyć nie dosztukowując nowego czujnika..



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » śr lut 24, 2010 10:56

mic.waw pisze:tylko to się wiąże z tym, że muszę odciąć pewnie ten czujnik, a ja chciałbym deaktywować to tak, żebym potem mógł z powrotem włączyć nie dosztukowując nowego czujnika..
jak masz klocki z czujnikiem to wyciągasz ten kabelek z klocka - wystarczy że przywiążesz go gdzieś w neutralnym miejscu i po problemie
jeżeli nie będzie dało się wyciągnąć - odcinasz przy samym klocku - kabelki łączysz, izolujesz, przywiązujesz w neutralnym miejscu i po problemie


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » śr lut 24, 2010 14:20

aa czyli nie odłączać wtyczki tylko wyciągnąć kable z klocka i połączyć razem, tak?
Myślałem zawsze, że to chodzi o wtyczkę przy aucie, żeby kable które idą do niej połączyć...



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » śr lut 24, 2010 15:17

mic.waw pisze:wyciągnąć kable z klocka i połączyć razem, tak?
tak


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości