1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr mar 22, 2006 08:53

Witam
Na wstepie gratuleje wspanialego tematu.
UcHO, moglbys nam zdradzic co dokladnie masz zrobione w silniku?
Mam starsza wersje silnikow typu AKL,AEH czy BFQ mianowicie AKS. Na razie robie kosmetyke czyli dolot i wydech.
Odnosnie dolotu to bedzie taki maly patent jak zrobie to pokaze :hmm:
Wydech jest od Bastuck kolektor wlasnie sie przygotowuje 4-2-1.
Jak tylko zakoncze prace na w/w elementami to odrazu jade na hamownie i podam wyniki na forum.
Mam rowniez klopoty z wolymi obrotami. Nie wiem czy jest to lambda czy brudna przepustnica, zdiagnozuje ten problem u kolegi.
Pozdrawiam


TKD WTF

Jasko25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:43
Lokalizacja: Radom

Post autor: Jasko25 » śr mar 22, 2006 12:52

adisb pisze:Mam rowniez klopoty z wolymi obrotami. Nie wiem czy jest to lambda czy brudna przepustnica, zdiagnozuje ten problem u kolegi.
Pozdrawiam
Ja też miałem kłopoty z gaśnięciem na wolnych.przeczyściłem przepustnice wtedy oszalały wolne i zrobiiły się "średnie" 1200-1600. Pojechałem na dopasowanie przepustnicy 20 zeta kosztów i po dwóch dniach pieknie wróciło wszytko do fomy. Takze bez stresu...:)

[ Dodano: 22 Mar 2006 12:01 ]
A mam jeszcze pytanie do UcHA coś pisałeś o szarpaniu?Czy jakoś tak nie bardzo zrozumiałem i jeśli możesz napisać czy i ewentualnie co modyfikowałeś w swoim silniku i jaki to dało wymierny efekt??
Pozdrawiam
Mariusz



Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr mar 22, 2006 15:29

Chce wyczyscic u siebie przepustnice,ale ... nigdzie nie moge dostac uszczelki. Nikt w Olsztynie jej nie ma.Boje sie troche ASO bo pewnie cene to maja kosmiczna.Ktos ma moze namiary na jakis sklep internetowy lub kogos z allegro kto handluje takimi rzeczami?
Tak przy okazji chce jeszcze dac kolektor do wypiaskowania.U mnie w AKSie jest zeliwny wiec nie zaszkodzi mu zrobienie wiekszego przeciagu ;) mam zamiar wypolerowac przepustnice i zebrac z niej pewnego rodzaju naddatek materialu.Nie wiem czemu ma on sluzyc... W innych nie ma czegos takiego. Chyba ze od 2.0 pasuje tam jest chyba ciutek wieksza.Moja ma 66m z zew. w wew. ciezko zmiezyc bo jest ta zwezka.Pewnie te zabiegi duzo nie dadza,ale co tam... zawsze mozna pozniej napisac ze cos sie samemu zrobilo ;) choc nie zawsze na korzysc.

[ Dodano: Pią Mar 24, 2006 7:54 am ]
kolejne problemy:
-ciezko, prawie w ogole nie chodzi mi wspomaganie (pompa do wymiany)
-silnik sie nie dogrzewa (termostat do wymiany)
-nie wyprowadzono u mnie zlacza diagnostycznego (do zrobienia)
w weekend planuje zrobic przepustnice (wypoleruje ja), moze uda mi sie zaadaptowac ja u kolegi,kolektor pojdzie do wypiaskowania i wloze nowe swiece NGK
Mam nadzieje ze na razie wiecej usterek nie bedzie

[ Dodano: Sob Mar 25, 2006 8:13 am ]
Zalozone zostaly przewody paliwowe o wiekszej srednicy. Na wolnych obrotach silnik chodzi plynnie juz nie szarpie.Narazie nie musze czyscic przepustnicy.


TKD WTF

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob mar 25, 2006 15:42

Dziś udało mi się wymienić świece w moim MkIV i niebyło by w tym nic dziwnego, jakby nie fakt że nie ściągałe kolektora :jezor: Troche potrzebnych było umiejętności z kombinatoryki kluczem nasadowym łamanym ale udało się. Czas pracy około 2,5 godziny. Największy problem sprawiła jedna świeca, a mianowicie druga od prawej patrząc w kierunku jazdy. Niema do niej dojścia prawie wogóle. Stare świece chyba miałem od nowości firmy BERU trzyelektrodowe, nowe też założyłem BERU ale czteroelektrodowe. Przewody WN też są firmy BERU, więc wszystko współgra wyśmienicie. Ktoś kiedyś pytał na forum czy oryginalne przewody są firmy BERU, więc moge to teraz potwierdzić. Wogóle ktoś też pisał kiedyś że bez ściągnięcia kolektora nie da się wymienić kabli WN, to już jawna przesada :jezor: Kolejny problem z głowy, jeszcze kilka innych porządków na wiosne i bedzie cacy.... :grin:
Jakby co to służe radą.....


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Jasko25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:43
Lokalizacja: Radom

Post autor: Jasko25 » sob mar 25, 2006 18:38

Regitmc???powiedz jakie mają oznaczenie lub symbole świece Beru które u siebie założyłeś?Też mnie czeka ta niewątpliwa "przyjemność" więc miło słyszeć że da się wyminić świece bez zdejmowania kolektora.
POzdrawiam
Mariusz



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob mar 25, 2006 19:13

Do naszych MkIV 1,6 pasują BERU Ultra-X UXF-79 czteroelektrodowe. Moim zdaniem najlepsze jakie mozna dostać na rynku. Ja zakupiłem je za 18 PLN jedna, plus klucz łamany do świeć 16mm za około 7 PLN. Bez tego klucza nic nie zrobisz. Pozatym radze zaopatrzyć się też w jakiś inny klucz nasadowy z krótką rączką bo dojście do świeć jest naprawdę trudne. Niema rzeczy niemożliwych.....


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz mar 26, 2006 20:17

regitmc: wiesz strasznie mnie interesuje kto Ci powiedział ze jak masz dedykowane swiece 3 elektrodowe to mozesz zalozyc 4ro? beda duzo bardziej goroce niz 3 elektrodowe i to moze doprowadzic do... jak poczytasz to sie dowiesz
druga rzecz to ciekaw jestem jak przykreciles te swiece nie zdejmujac kolektora, skoro masz je przykrecic odpowiednim momentem? nie chce nic krakac ale za slabe/mocne przykrecenie swiec moze sie skonczyc wpadnieciem glowki do cylindra
wiec czy wyszedles na tym do przodu to nie wiem...

p.s.
strasznie mnie ciekawia te swiece, nie bylo moze na nich napisane ze sa stosowane w tuningu? :jezor:



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn mar 27, 2006 00:25

Hmmm a kto powiedział że do MkIV są dedykowane świece trójelektrodowe, po drugie czemu niby właśnie czteroelektrodowe mają być dużo gorętsze niż trójelektrodowe. Zawsze mi się wydawało że to zależy od rodzaju stosowanego do ich budowy materiału oraz technologii produkcji. Co do momentu przykręcania świec to ciekawi mnie ilu mechaników przykręca świeca za pomocą klucza metrycznego z ustawionym odpowiednim momentem a ilu tak pospolicie na oko nie uznając żadnej zasady. Ja osobiście dokręcałem świece uwzględniając pewną zasade, nie będe pisał jaką bo pewnie i tak ją zanegujesz. Ty oczywiście znasz się lepiej na tych sprawach - bez urazy. Co da mi ściągnięcie kolektora, oprócz przymusu skorzystania z usług napotkanego po drodze mechanika oraz kolejnych inwestycji związnych ze ściągnięciem tegoż elementu.
Jeśli wiesz może coś więcej odemnie to uświadom mnie co grozi zastapienie trójelektrodowych świec czetroelektrodowymi?
P.S. A na twoich świecach było napisane że są stosowane do tuningu??? :jezor: Wiesz chociaż jakie masz??? Nienawidze jak ktoś się naśmiewa z czyjejś pracy i porad niemając o tym sam zielonego pojęcia, tylko podpierając się na czymś co wyczytał gdzieś indziej. Sprecyzuj swoją wypowiedź i wtedy możemy podyskutować na argumenty...
Zresztą to niema jak wymieniać olej i filtry co 5tys. km tak na wszelki wypadek i zawsze czekać aż wskazówka pokaże 80 stopni C zanim ruszysz. Ciekawe ile ty kilometrów robisz rocznie i ile czasu czekasz zanim wyruszysz z pod domu??? Pozatym jakbyś się znał troche na rzeczy to byś wiedział że..... no własnie jakbyś troche czytał to byś wiedział.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn mar 27, 2006 10:34

Sorry UcHO ale włączył mi się agresor wieczorem troche. Forum jest po to aby sobie pomagać i wymieniać się argumentami i niech tak pozostanie... :wink:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Jasko25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:43
Lokalizacja: Radom

Post autor: Jasko25 » pn mar 27, 2006 11:29

Regitnc dzieki za odpowiedź. Poszukam dziś u siebie takich i spróbuje bez odkręcania kolektora je zmienić. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » pn mar 27, 2006 11:52

Mam problem z pompa paliwa.Chodzi glosno i wydaje jakies dziwne dzwieki.Po wymianie przewodow paliwowych bylo prawie dobrze i znow sie cos schrzanilo. Powoli konczy mi sie cierpliwosc. Czy glosna praca pompy oznacza jej bliski koniec?
UcHO, kiedy zdradzisz nam sekret mocy Twojego silnika ?


TKD WTF

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pn mar 27, 2006 21:34

chlopie, po twoich postach widze jedynie jak nazekasz na samochod, jak piszesz o jego usterkach a nic innego nie wnosisz do dyskusji
jakbys chcial wiedziec to wszystko robie sam :chytry:
olej zmienam tak bo tak chce, bo jestem nadgorliwy i nie mam co z kasa robic, a nie dlatego ze sie boje ze sie cos wysra, moj roczny przebieg? w granicach 35 tys, co opadla kopara :grin:
co do swiec, bardzo prosta odpowiedz, nigdy nie wykozystasz tej 4tej elektrody bo masz cewke na trzy baty, wiec 4 zawsze bedzie stala nieuzywana :foch: jest to tylko wymysl sprzedawcy ze niby bedzie lepiej, ze bedzie lepsze spalanie mieszanki itd, a przeciez i tak iskrami reguluje iskra
nie neguje Ciebie i bez obrazy, ale mysle ze chociaz jestem mlodszy wiem duzo wiecej o tym aucie niz Ty

co do odczekiwania przed jazda... nie czekam wogole jade, bo mam garaz ogrzewany, a po przejechaniu ok 1.5 km mam juz cieply silnik, a sam producent mowi o nie przekraczaniu 3 tysi zanim temp nie osiagnie 80C, wiec moze sam troche poczytaj, a pozniej zaczniesz gadac
o kreceniu mowie nie o obrotach rzedu 4 tysi, a raczej o tych powyzej 5.5 tysia, mam limiter ustawiony na 7200 wiec wole aby olej uzyskal odpowiednia konzystencje prze troszke szybsza jazda
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 16:39 przez UcHO, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości