Problem z klamkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Corey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 23:54
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Problem z klamkami

Post autor: Corey » pt lut 19, 2010 21:37

Witam mam następujący problem, mianowicie w moim golfie (mk3 variant 1.9 aaz) ciężko otwierały się drzwi kierowcy oraz pasażera. Mówiąc jaśniej trzeba było pociągnąć lub nawet szarpnąć klamkę żeby w ogóle się otworzyły. Wymieniłem klamki i problem istnieje nadal, jedna z tych wymienionych klamek pękła wymieniłem poraz drugi i dalej to samo. Nie rozbierałem drzwi ale mam zamiar w końcu to zrobić i poszukać przyczyny w mechanizmach wewnątrz drzwi. Zamieniłem klamki z tylnych drzwi , które otwierają sie leciutko dosłownie jednym paluszkiem i dalej była to mordęga. Moje pytanko jest następujące - co to może być i gdzie szukać przyczyny po ściągnięciu boczków??

A i jeszcsze jedno po wyciągnięciu klamki wkładając palec do wewnątrz drzwi otwierają sie bez żadnego oporu a po założeniu jakiejkolwiek klamki jest opór i to bardzo znaczny.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt lut 19, 2010 21:40

Klamki klamkami - a zawiasy są ok ustawione względem bolca :bajer: Bo może być tak ,że owszem drzwi się zamykają -ale jednocześnie opadają i stąd takie problemy.
Regulacja na zawiasach - powinna pomóc ...i dodatkowo sprawdź mechanizm - który się zatrzaskuje. Może wymaga przesmarowania - popsikania jakimś smarem itp.

Ps - zobacz czy jak złapiesz drzwi od spodu jedną ręką a drugą na gorze - to czy nie mają luzu pionowego- nie chodzą góra - dół.
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 21:41 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Corey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 23:54
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: Corey » pt lut 19, 2010 21:45

Fakt że drzwi pasazera lekko opadają lecz drzwi kierowcy są ok. no nic jutro lub pojutrze popatrze dokładnie i zastosuję się do twoich rad i zobaczymy jak to podziała.



Awatar użytkownika
shotta89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 20, 2010 16:08
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: shotta89 » śr lut 24, 2010 01:02

Klamki chyba nie maja nic do tego, miałem podobnie u siebie, problem polegał na tym ze ta blaszka co otwiera zamek była już za bardzo wygięta, wystarczyło ja w drogą stronę i jest dobrze :D



MySZk@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 08, 2010 01:24
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: MySZk@ » śr lut 24, 2010 03:17

Mam podobny problem może jest to związane z tym że autko było puknięte i drzwi są lekko przestawione.


MySZka

marchew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 02, 2008 09:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: marchew » śr lut 24, 2010 08:17

Miałem ten sam problem jak były mrozy....

Tak jak napisał kolega wyżej winny był zamek a nie klamka....

Przesmaruj zamek, rozbierz i zobacz czy cos nie za cięzko chodzi. A swoja droga od tego ciagania na siłe blacha (ta za ktora ciagnie klamka) pewnie juz tez sie wykrzywiła - u mnie rowniez.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 228 gości