zbieznośc w MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

than
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 12, 2006 10:05
Lokalizacja: gdynia
Kontakt:

zbieznośc w MK2

Post autor: than » śr mar 22, 2006 08:11

ile wynosi zbiezność w golfie 2 - sprawa dośc pilna. dziękuje z góry za szybka pomoc



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 22, 2006 08:14

Zbieżność wynosi 0 +/- 1mm



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » śr mar 22, 2006 08:56

MOże to nie dotyczy ciebie, ale jeśli będziesz ustawiał zbieżność to warto sprawdzić kąt pochylenia koła, kąt wyprzedzenia kołą.


pozdrowienia el Kopyto

than
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 12, 2006 10:05
Lokalizacja: gdynia
Kontakt:

Post autor: than » śr mar 22, 2006 10:20

czyli od -1 do +1 mm ????



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 22, 2006 10:40

Powinno być 0 ,a +/- to tolerancja



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » śr mar 22, 2006 10:42

Witam ja w swoim Golfiku3 wymieniałem końcówki i machanik ustawiał mi zbieżność od sznurka czy taki sposób jest dobry? Czy lepiej jechać i konkretnie to ustawić?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 22, 2006 10:46

mmksk pisze:Witam ja w swoim Golfiku3 wymieniałem końcówki i machanik ustawiał mi zbieżność od sznurka czy taki sposób jest dobry? Czy lepiej jechać i konkretnie to ustawić?
Zmień mechanika, koniecznie, i jak najszybciej ustawa zbieżność na przyrządach, szkoda opon. Na sznurku to można pranie wieszać, a nie zbieżność ustawiać., albo mechanika powiesić



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr mar 22, 2006 10:49

na sznurek :kac: haha juz widzialem nowsze metody listewkami od blazeri. mi kiedys ustawil mechanik jak zmienialem przekladnie kierownicza takimi listewkami ale nic za ustawienie nie wziol ale pojechalem do polmozbytu na sprawdzenie zb. i okazalo sie za tragedia wiec pozaluj 50zl jak ci nie szkoda opon



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » śr mar 22, 2006 11:20

Ok to jeszcze dzisiaj pojadę dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Ross
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: sob cze 18, 2005 00:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Ross » śr mar 22, 2006 13:45

Kiedyś też mi się zdawało że takie zabawy ze sznureczkiem podczas zbieżności to pupa a nie ustawienie. Ale ostatnio wyczytałem, że właśnie nie nalezy omijać starszych panów mechaników "ze sznureczkami" bo jeśli gość zna się na tym co robi to potrafi za pomoca owego sznureczkja i suwmiarki lepiej ustawić niż te całe przyżądy. Jako ciekawostke dodam że laserowe pomiary wcale nie gwarantują większej dokładności. Nawet WRC-ówki za 2 miliony zł ustawia się nie laserami, tylko prostymi narzędziami jak żyłka i suwmiarka. Wiem też byłem w szoku jak to przeczytałem , ale takie są fakty panowie :bajer:


dawno, dawno temu eMKaDwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8a#2102978


Części GTI, GT TDI, Cupra, FR

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » śr mar 22, 2006 14:22

Z tymże laserowe usawianie to tylko tak ładnie brzmi, tak jak komputerowe dobieranie kolorów lakieru, najpierw idzie gość z listkami i ocenia na oko kolor, tak laserowe to nic innego jak duża linijka i dwa punkciki latające po skali.


pozdrowienia el Kopyto

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 22, 2006 15:57

el Kopyto pisze:Z tymże laserowe usawianie to tylko tak ładnie brzmi, tak jak komputerowe dobieranie kolorów lakieru, najpierw idzie gość z listkami i ocenia na oko kolor, tak laserowe to nic innego jak duża linijka i dwa punkciki latające po skali.
Niezupełnie. Światło - a laser to właśnie światło nie naciąga się tak jak sznurek. Kolejna sprawa to fachowość. Oczywistą sprawą jest to, że jeśli ktoś się nie zna na urządzeniu to zrobi to źle. Znam ludzi dla których młotek to bardzo skomplikowane urządzenie. A sznurek.........no cóż, stosowało się go w czasach gdy stacje z odpowiednimi urządzeniami były rzadkością, a i ceny były dość wysokie, że nie wspomnę o samochodach i ich wykonaniu.Błąd pomiaru mieścił się w tolerancji ustawienia.



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » śr mar 22, 2006 21:20

Właśnie wróciłem od mechanika który ustawiał mi zbieżność, gdy usłyszał że wcześniej koleś ustawiał mi od sznurka to się uśmiał, miałem fatalnie ją ustawioną. Obecny mechanik miał odpowiedni sprzęt , zastosował odpowiednie kąty jakie podaje VW itp. Aż miło się patrzyło :bigok:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 22, 2006 21:30

mmksk pisze:Właśnie wróciłem od mechanika który ustawiał mi zbieżność, gdy usłyszał że wcześniej koleś ustawiał mi od sznurka to się uśmiał, miałem fatalnie ją ustawioną. Obecny mechanik miał odpowiedni sprzęt , zastosował odpowiednie kąty jakie podaje VW itp. Aż miło się patrzyło
I to by było na tyle jeśli chodzi o nowoczesny sprzęt - czyli sznurek. Ale są zwolennicy....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 515 gości