obroty a spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

obroty a spalanie

Post autor: robert14-83 » wt lut 23, 2010 14:12

Zauważyłem że rano przy odpaleniu silnik wychodzi na 2,5 tyś obrotów na jakieś 10-12 sekund i potem obroty delikatnie, powoli spadają do 1 tyś. Wcześniej się tym nie przejmowałem bo był duży mróz ale teraz????
Do tego zaczął mi więcej palić o jakiś litr-nie wiem czy to jest ze sobą związane.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 23, 2010 14:20

Napewno jest związane, przeszukaj forum pod katem takich objawów w silnikach na wtrysku jednounktowy: ABU, ABS, AAM. Wstępnie sprawdź podstawę wtrysku czy szczelna i może daj podłączyć autko do VAG-a


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » wt lut 23, 2010 14:47

jak sprawdzić tę podstawę wtrysku???
wiem że mój golf ma OBD1 i nie za dużo mogę sprawdzić podpinając się pod komputer
czy takim sprzętem podepnę sie pod kompa??? czytałem coś o zmostkowaniu linii K i L ale nie wiem o co chodzi...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 15:35 przez robert14-83, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » wt lut 23, 2010 16:09

co do podstawy wtrysku to możesz złapać ręką i "powyginać" jak wtedy obroty będą się zmieniać to znaczy że gdzieś może być dziurka.
Możesz też popsikać dezodorantem w okolice podstawy i obserwować czy obroty się zmienią, jak tak to podobnie jak wyżej pewnie jest nieszczelność .


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości