Problem z kontrolką oleju - ciśnienie???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pajo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 15:50
Lokalizacja: Legnica

Problem z kontrolką oleju - ciśnienie???

Post autor: pajo » pn lut 22, 2010 18:37

Witam, mam następujący problem w moim MK3 1,6 AEE 1995 rok. Mianowicie zapala mi się kontrolka oleju na niskich obrotach. Dzieje się to tylko w przypadku gdy zjadę np. z autostrady i się zatrzymam na światłach - czyli jak silnik dłużej popracuje na wyższych obrotach i później spadną poniżej 1000 obrotów to zaczyna migać kontrolka najpierw a po chwili się zapala i świeci ciągle. Wystarczy że nacisnę na gaz i podkręcę delikatnie ponad 1000 obrotów i już jest ok. Tak jak pisałem dzieje się to tylko po dłuższym "wysiłku". Jak silnik wystygnie to potem jest ok i po mieście na krótkich odcinkach jeżdżę bez problemu.

Dzwoniłem do "mojego" mechanika ale będzie wolny pod koniec przyszłego tygodnia i nie wiem czy czekać wierząc że nic gorszego się nie stanie czy szukać innego fachowca. I co to tak naprawdę może być. Liczę na waszą pomoc:)



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn lut 22, 2010 18:40

pajo, no na defekt kontrolki to nie wygląda.

Gdzieś silnik "gubi" ciśnienie, byc może to sama pompa ale raczej stawiam na silnik - niestety.

Bez oględzin tylko tyle moge się wypowiedzieć.


Dziki

pajo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 15:50
Lokalizacja: Legnica

Post autor: pajo » pn lut 22, 2010 21:12

Może ktoś ma jeszcze inny pomysł?? Bo ta prognoza mnie troszkę przeraziła.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 525 gości