[1z] zgasł po przegazowaniu, problem z odpaleniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pomp(as)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 21, 2007 23:22
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[1z] zgasł po przegazowaniu, problem z odpaleniem

Post autor: pomp(as) » pn lut 22, 2010 18:22

oto co się stało:
po odpaleniu samochód przejechał jakieś 200m, przy czym od początku wydawał się jakiś zamulony. Postanowiłem go lekko przegazować (do ok 3 tys. obr/min) i w tym momencie silnik zgasł. Początkowo nie chciał zapalić, budą trzęsło niemiłosiernie. W końcu zaskoczył. Efekty dźwiękowe jak w traktorze, trzęsąca buda i siwy dym z rury. Co ciekawe obroty były w tym momencie ok.
Auto zostało zaholowane do mechanika. Sprawdzono rozrząd i jest ok, świece zostały wymienione w grudniu. Wyskoczył brak ciśnienia na trzecim cylindrze. Tuż przed wymianą świec sprawdziłem również kąt wtrysku (załącznik) - jest mała nieprawidłowość, jednak nie została ona usunięta.
Ma ktoś pojęcie co z tym dalej? Mechanik nie siedzi w dieslach i nie ma możliwości przeprowadzić próby olejowej nie mówiąc o tym, że nie podejmie się rozbierania silnika.
Być może ktoś z forumowiczów ma jakieś pomysły co zabiło golfa zanim przyjdzie do wydawania poważnej gotówki?
z góry dzięki za każdą radę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 10:03 przez pomp(as), łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pn lut 22, 2010 18:29

może ciśnienie oleju otworzyło popychacze bo zawór w pompie mogł sie zaciąć jak dałeś mocno gazu. jeżeli rozrząd ok to go odpal niech sie nagrzeje i zobacz jak chodzi


Obrazek

Awatar użytkownika
pomp(as)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 21, 2007 23:22
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pomp(as) » wt lut 23, 2010 10:01

dzięki za radę, dam znać jak się sprawy mają

zaskoczył i jeździ :grin:
nauczka o niegazowaniu na zimno. Mam jednak parę pytań: czy można spodziewać się takich akcji także przy zagrzanym silniku? Czy należałoby się zainteresować wymianą tego zaworu na pompie, ewentualnie całą pompą olejową?
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 13:52 przez pomp(as), łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » wt lut 23, 2010 18:25

może sie to zdarzać również przy nagrzanym motorze. Robiłem forda galaxy z motorem TDI 1Z i miał to samo co ty i jeżdził na oleju 15w40, na rozgrzanym motorze nie wolno było kręcić silnika wyżej niż 3500-3800 obr bo gasł od razu,ale po wymianie pompy oleju i oleju na 10w40 chodzi idealnie.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości