Problem z Golfem III 1.8 GL

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michkw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 21, 2006 21:26
Lokalizacja: Opole

Problem z Golfem III 1.8 GL

Post autor: michkw » wt mar 21, 2006 22:23

Witam!
Mam Golfa III 1.8 GL z 93r. i taki problem: W momencie kiedy wkładam kluczyk do stacyjki i probuje go zapalić słychac tylko moment w ktorym sie probuje zapalic ale nic wiecej... nie łapie... Nie jest to wina akumulatora bo nawet jak jest troche naladowany to powinien odpalic. Probowałem takze na popych ale tez nic... :( Zastanawiam sie czy moze to byc wina zle ustawionego zaplonu albo cos takiego...? Prosze o pomoc...!
Dzieki`



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt mar 21, 2006 22:30

Czyli rozumiem że rozrusznik kręci bez przeszkód, a w silniku nie słychać aby cos zaskakiwało - tak?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
nikoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 02, 2006 14:00
Lokalizacja: www.vag-podkarpacie.pl
Kontakt:

Post autor: nikoo » wt mar 21, 2006 22:35

ja mielm podobnie ale:
zalozylem padniety akumulator i niedokrecilem klamer, jak chcialem zapalic to tylko cos pstryklo pod klapa..... po naladowaniu akumulatora i dokreceniu klmer, wszystko hulalo. nie wiem czy to byla akurta wina niedokreconych klamer.... ale pisze jak bylo

pozdrawiam


Oszczedzaj gardlo - NIE KRZYCZ "JAZDA" !! -------------------------------------------------->www.dj-niko.info

michkw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 21, 2006 21:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: michkw » wt mar 21, 2006 22:38

Dokładnie... Rozrusznik kreci normalnie tylko nie zaskakuje... :( Dodam jeszcze ze mam go od tesciowej, a stał teraz całą zime u niej w garazu bo nim nie jezdziła... wiec nie wiem jaka moze byc przyczyna.... a na mechanice nie znam sie zbyt dobrze... :/ Jak probowalem zapalic pierwszy raz to poszedł lekki dym ale pozniej juz normalnie rozrusznik chodził....



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt mar 21, 2006 22:48

To na początek dwie rzeczy do sprawdzenia:
- czy jest iskra na świecach
- czy pompa paliwa działa (bo paliwo mam nadzieje masz :grin:)
Aha - mam nadzieje że ten akumulatro masz dobrze naładowany?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

michkw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 21, 2006 21:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: michkw » wt mar 21, 2006 22:59

Iskra na świecach jest bo to pierwsza rzecz jaka sprawdziłem. Paliwa wlałem cały kanister... Z pompą patrzyłem ale tak jak ogladałem to wszystko z nia raczej jest w porzadku.... :(( Wiec juz nie wiem co z tym moze byc...?

[ Dodano: 21 Mar 2006 22:02 ]
A akumulator jest tak w polowie naładowany... :/ A czy to ma znaczenie jak jest pełny a jak w polowie...? I tak chyba powinien zapalic...?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt mar 21, 2006 23:05

michkw pisze: Z pompą patrzyłem ale tak jak ogladałem to wszystko z nia raczej jest w porzadku.
No chyba jaj z baku nie wykrecaleś... ale co najważniejsze - przekręcasz kluczyk właczając stacyjkę - przez chwile masz uslyszeć szum z okolicy baku (i po kręceniu rozrusznikiem kilkakrotnym powinno juz śmierdzieć benzyną)

[ Dodano: Wto Mar 21, 2006 22:07 ]
michkw pisze: I tak chyba powinien zapalic...?
chodziło mi o to czy nie "zdycha" w trakcie kręcenia


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

michkw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 21, 2006 21:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: michkw » wt mar 21, 2006 23:13

tego szumu nie słychac po przekreceniu ale benzyne czuc po 3-4 kreceniach wiec to raczej nie jest wina pompy... :( A jak go pale to nie zdycha... rozrusznik kreci normalnie tylko zaskoczyc nie chce wogole... :/ Wszystkie wskazniki chodza normalnie... Moze faktycznie musze naładowac na maxa ten akumulator bo jest tak do polowy...? niewiem..? .. :/

[ Dodano: 21 Mar 2006 22:38 ]
A kiedy probowałem go odpalic za pierwszym razem tak jakby z silnika poszedł lekki dym ale nie wiem czy moze to byc wina tego ze był nie palony przez całą zime...?

[ Dodano: 21 Mar 2006 22:48 ]
Zastanawiam sie jeszcze nad ta pompa paliwa... bo kiedy przekrece kluczyk w stacyjce i jest na zaplonie to wszystkie wskazniki cos pokazuja a wskaznik paliwa stoi w miejscu w pozycji 0... :( Czy tak powinno byc w tym golfie, czy wskaznik pokazuje ile jest paliwa dopiero po właczeniu silnika...?

[ Dodano: 21 Mar 2006 22:49 ]
Zastanawiam sie jeszcze nad ta pompa paliwa... bo kiedy przekrece kluczyk w stacyjce i jest na zaplonie to wszystkie wskazniki cos pokazuja a wskaznik paliwa stoi w miejscu w pozycji 0... :( Czy tak powinno byc w tym golfie, czy wskaznik pokazuje ile jest paliwa dopiero po właczeniu silnika...? Dodam ze bak jest w polowie zapełniony...



blackpower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt mar 17, 2006 09:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blackpower » wt mar 21, 2006 23:59

Zdejmij przewod paliwowy i zobacz czy bedzie cos leciec .
Wskazowka od paliwa stoi bo moze plywak sie zawiesil.

[ Dodano: 21 Mar 2006 23:01 ]
Zreszta po przekreceniu kluczyka w pierwsze polozenie powinien byc slyszalny przez 2-3 sec halas pompy.



michkw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 21, 2006 21:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: michkw » śr mar 22, 2006 11:11

zdjąłem przewód i jest wszystko ok... takze to raczej nie jest wina pompy... :/



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr mar 22, 2006 12:33

posłuchaj czy podrzas przekręcenia stacyjki na zapłon chodzi pompa. mowinno byc ja słychac. ma charakterystyczny dzwięk

[ Dodano: Sro Mar 22, 2006 11:34 ]
byc moze masz filtr paliwowy zapchany syfem z baku i nie podaje przez to paliwa. wymień filtr paliwa



michkw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 21, 2006 21:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: michkw » śr mar 22, 2006 13:12

Nie, nic nie słychać... :( Ale po kilku probach odpalenia czuc paliwo wiec chyba cos ciagnie...



sergio77sarad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:28
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sergio77sarad » śr mar 22, 2006 17:55

witaj najprostszym sposobem jest kup samostart (koszt ok 10zł na kazdej stcji benzynowej)i odkrec rure od filtra powietrza przy gazniku niech ktos ci psiknie samostartem do gaznika jak ty bedziesz krecil rozrusznikiem powinien zapalic
samostart jest to ostatecznosc ja mam zawsze w aucie firmowym na duze mrozy bo to diesel ale jak mi padl moj golf3 to zrobilem prube i tak chyba odpalalem z trzy dni dopuki mi kolega nie podpowiedzial ze to moze byc wina czujnika temperatury ktory podaje info do komputera wiec jak ci zapali na saostarcie to prawdopodobnie masz tez tenczujnik do wymiany koszt czujnika ok 25zł



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr mar 22, 2006 18:51

sergio77sarad pisze:od filtra powietrza przy gazniku
od kiedy w MK3 jest gaźnik przecież tam jest wtryskiwacz


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 488 gości