Skrzypienie przy skręcaniu kół...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Skrzypienie przy skręcaniu kół...

Post autor: domel86 » sob lut 20, 2010 19:08

Witam.

Coś zaczęło w momencie skrzypieć. Jeździłem dziś cały dzień, było okej. Zostawiłem niedawno samochód na godzinkę czasu, po czym go odpaliłem i jechałem do domu. Jakie było moje zdziwienie, gdy usłyszałem dziwne skrzypienie - najpierw gdy powoli jechałem. Im dłużej jechałem tym skrzypienie ustawało. Nie jest ono słyszalne na nierównościach ( mniejszych, większych ) - nie zależy chyba od prędkości... Gdy skręcam jednak kierownicę w prawą, bądź lewą stronę to z okolic lewego, przedniego koła wydobywa się skrzypienie. Co to może być ? Dodam, że niedawno wymieniałem tulejki drążka stabilizatora, reszta zawieszenia była w porządku - tak przynajmniej pokazała linia diagnostyczna. Amorki mają po 79% ... Czy ktoś ma jakieś pomysły ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Post autor: szakulvip » sob lut 20, 2010 19:13

domel86 pisze:Gdy skręcam jednak kierownicę w prawą, bądź lewą stronę to z okolic lewego, przedniego koła wydobywa się skrzypienie
przegubki???


Obrazek

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » sob lut 20, 2010 19:16

szakulvip pisze:
domel86 pisze:Gdy skręcam jednak kierownicę w prawą, bądź lewą stronę to z okolic lewego, przedniego koła wydobywa się skrzypienie
przegubki???
Hmm, rok temu z tej strony wymieniałem manżetę, bo przeciekała... Do tej pory było okej... Dziś dopiero się to ujawniło. Czy ewentualna jazda do poniedziałku z czymś takim, to strach ?

Leon fajnie wygląda, a skrzypi jak wersalka momentami ;-/



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Post autor: szakulvip » sob lut 20, 2010 19:19

domel86 pisze:Czy ewentualna jazda do poniedziałku z czymś takim, to strach ?
spokojnie możesz z tym jeździć, bez obaw. Widocznie rok czasu wytrzymało a teraz dało o sobie znać już całkiem.
W sumie jesli przeguby to powinneś słyszeć pukanie.
Ostatnio zmieniony sob lut 20, 2010 19:23 przez szakulvip, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » sob lut 20, 2010 23:31

Sprawa się wyjaśniła... Po Waszych sugestiach poleciałem do samochodu, zacząłem szarpać kołem na boki... Uciskałem, tak żeby wyeliminować amortyzatory. No była cisza... Przyszła Żonka i powiedziała "a ta blacha co w poprzednim Polo?" :-) Okazało się, że miała rację, hehe. Za tarczami są takie metalowe osłony ( nie potrafię tego fachowo nazwać, o ile ma to taką nazwę ). Nie wiem też w jaki sposób odgięła się ona - przypuszczam, że na nierówności. To właśnie ta metalowa osłona tarła o tarczę hamulcową, a przy skręcie wręcz drapała. Jako że dostęp w miarę łatwy, to obyło się bez ściągania koła nawet. Udało mi się odgiąć rękami... Pojeździłem później troszkę i póki co jest okej, nie ma już skrzypienia. Niebawem czeka mnie i tak wymiana tarcz, także przy okazji zobaczę co z tą osłoną.

Dziękuję Wszystkim za sugestie i pozdrawiam. Być może ktoś będzie w przyszłości miał podobny problem...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 20, 2010 23:36

No tak, obawiam się tylko że jej skrzypienie skoro nasililało sie na skręcie świadczy o zużytym łożysku, ale to zobaczysz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości