Mechanizm wybieraka biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Mechanizm wybieraka biegow

Post autor: pnowak2 » sob lut 20, 2010 16:57

witam,

ostatnio zgubilem to dlugie ciegno wybierania biegow, ktore odpowiada za przenoszenie poziomego ruchu lewara zmiany biegow.

efekt byl taki ze moglem wrzucac tylko trojke i czworke, poniewaz biegi 1, 2, 5, R wymagaja ruchu w bok :)

Dorwalem na szrocie to ciegno (taki pret z dwoma plastikami na koncach, ktore wchodza w te kulkowe uchwyty na skrzyni i pretach z lewarka).

wszystko jest ok, tylko jedynki nie moge wrzucic.

czy mozna to jakosc wyregulowac ? ktos mi mowil ze to moze byc zle ciegno jakie dorwalem na szrocie, bo moze pochodzic z skrzyni 4 bigowej (ja mam 5 biegowa), ale dziwne ze tylko jedynka nie wchodzi..

zauwazylem ze tam jest taki wieloklin na ktorym mozna poluzowac zacisk i wydaje mi sie ze mozna troche regulowac polozenie ciegna, czy mam racje ?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob lut 20, 2010 18:23




Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 20, 2010 18:27

pnowak2 pisze:mam racje ?
najpierw odpowiednie cięgno http://www.allegro.pl/item915235891_zes ... jetta.html

u góry po lewej na fotce masz dwa do wyboru, nie wiem które dla twojej skrzyni ma być


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

hanson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 20, 2010 19:50
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: hanson1 » sob lut 20, 2010 20:32

Witam! Mam problem z kasetą zmiany biegów VW golf 1 . Po wymianie skrzyni biegów 4 na 5 biegową powstał problem są biegi 1,2,3,4,R lecz 5 gdzieś zniknęła.Razem z wymianą skrzyni biegów znajomy mechanik polecił wymianę mechanizmu wybieraka biegów z Golfa II i zrobil to tyle że powstał drugi problem-wszystkie biegi chodziły na odwrót w miejscu 1 byla 2 a 2 -1 itd.Postanowiłem więc kupić wybierak z Golf I z 5 stopniowej skrzyni i założyć,tak zrobiłem ale nie mam piątego biegu . Czy da się to jakoś wyregulować ,czy może istnieje możliwość że wybierak nie jest z 5 biegowej skrzyni jak zapewniał pracownik złomu gdzie dorwałem tą część.Proszę o jakieś wskazówki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 20, 2010 20:56

jedynka jest w tej pozycji jak ma być czy nieco w prawo?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

hanson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 20, 2010 19:50
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: hanson1 » sob lut 20, 2010 21:43

jedynka jest w pozycji takiej jak ma być.

[ Dodano: 20 Lut 2010 21:02 ]
zastanawia mnie jednak fakt że przy odwrotnym układzie biegów 5 bieg jak cała reszta wchodził bez zażutów.

[ Dodano: 20 Lut 2010 21:05 ]
masz jakiś pomysł jak to rozwiązać?wojtas46,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości