1.4 AKQ wymiana poduszek.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

1.4 AKQ wymiana poduszek.

Post autor: kamlor » pt lut 19, 2010 18:10

Witam. Od pewnego czasu borykam się z problemem szarpania po odjęciu nogi z gazu i problemem 'spacerującego' lewarka zmiany biegów. Jako, że dzisiaj wiosenna pogoda, podnoszę maskę, chwytam za silnik i ostro nim targam. Powiem tak - lata jak stara k***a. Padła poduszka/poduszki, tylko nie wiem które. Najbardziej wydaje mi się, że 'łazi' ta z prawej strony silnika, czyli chyba od skrzyni?
Ile poduszek ma akq i jaki koszt części?

Pozdro. :kac:



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt lut 19, 2010 18:18

Obie strony silnika i jedna od spodu na środku ceny od 90 do 400 za sztuke zalezy jaki producent, najsłabsza jest ta wlasnie od strony skrzyni, przed kierowcą.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » pt lut 19, 2010 18:20

http://sklep.intercars.com.pl/ tu zobacz sobie jaki jest koszt poduszek.

Nie da sie ocenic tak od razu czy poduszki sa uszkodzone. Najlepiej jak sie je wyciagniei obada czy guma wewnatrz jet w calosci. Jak auto robi kangurki i lata drazek to napewno cos jest z nimi nie tak. ja tak mialem jak Ty i były do wymiany lapa lacząca skrzynie biegow z sankami i lewa lapa gorna co trzyma skrzynie.



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Post autor: kamlor » pt lut 19, 2010 18:22

Jacek75, dzięki. Punkcik dla Ciebie.
Powiedz jeszcze, czy możliwe, że tylko ta jedna od strony kierowcy padła? Dodam, że w samochodzie jest cisza, nic nie wali, buczy czy stuka.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt lut 19, 2010 18:27

Możliwe, w różnych warunkach coraz gorzej wchodzą biegi zwłaszcza 1 i 2, poprostu guma się ubija i jest coraz większy luz, nie kupuj tandety, lepiej wydać więcej i mieć spokój. Ważne jest ustawienie równoległe łap, zeby nowa się za chwilę nie rozpadła i żeby nie było dziwnych dźwięków przy przyśpieszaniu. Najrzadziej pada ta od strony rozrządu.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » pt lut 19, 2010 18:39

jak ma autko juz troche km przejachane to warto dolna tez wymienic. Sa to elementy ktore z biegiem czasu sie wymienia.
Wplyw na to ma gwaltowna jazda, jazda po dziurach itd.

przyznam sie ze ja robilem tak jak Ty chcesz zmienic jedna, niestety zemscilo sie to na mnie i wymienialem jeszcze raz.Moze mialo na to wplyw tez ze nie byla to nowka,ale uzywka w dobrym stanie, mechanior sam mi szukal.
Nowe sprawuja sie dobrze:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości