Jakim klejem przykleić spojler do tylnej klapy??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rhonin

Jakim klejem przykleić spojler do tylnej klapy??

Post autor: Rhonin » śr wrz 14, 2005 20:43

Tak jak w temacie. Kupiłem spojler. Mam zamiar go przykręcić, ale powiedziano żebym jeszcze go przykleił, ale do końca nie wiem czym. Polecano mi silikon octowy czarny i klej do szyb. Poradźcie, bo sam nie wiem jaki klej zastosować, a nie chciałbym po wpadnięciu w dziurę czy też po prostu stracić ten spojler.



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » śr wrz 14, 2005 20:56

Poxipol, ew klej do luster (b.dobry).


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

mateoosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 20:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mateoosh » śr wrz 14, 2005 21:08

najlepszy do tego celu będzie czarny klej do szyb


Było:
- VW Golf MK1 rocznik 1983 cacuszko po remoncie
- VW Golf MK2 rocznik 1988 Special GT na glebie
Jest:
- MK2 GTI 16V Midnight Blue BLOS Edition

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » śr wrz 14, 2005 21:18

popieram przedmowce
tylko najpierw dobrze oczysc powierzchnie odtlusc ja mozesz kupic taki srodek w jakims sklepie z farbami albo benzynka potem kleik do szyb i bedzie trzymac ze hoho :grin:
wiem bo sam stosowalem klej jest nie do zdarcia



Awatar użytkownika
StasioGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 13:09
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: StasioGT » śr wrz 14, 2005 22:18

Witam Podobną operacje przeprowadzałem u siebie w trójce. Chciałem to zrobić sam, ale tubka kleju kosztuje 40pln a gość w serwisie szyb samochodowych krzyknął mi to za 30pln w Lublinie. Wiec zdecydowałem sie na te drugą opcję:). Na koniec pozaklejał mi to zdrowo szarą taśmą pakową i kazał ostrożnie jeżdzić przez 2 dni/ było to latem/.Po dwóch dniach zdjąłem jaśmę i jeżdże już prawie rok:) Lotka ma delikatne wachniecia /ok.1mm na końcu/ ale to spowodowane jest elastycznością kleju.Pozdrawiam.MST-Lublin



Rhonin

Post autor: Rhonin » śr wrz 14, 2005 22:27

Super. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. W takim razie jutro rano spróbuję kupić taki klej i w końcu chyba przymocuję ten spojlerek.



Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » czw wrz 15, 2005 08:59

Słyszałem, że dobry jest ten klej do szyb i lusterek, ale też zastanawiam się nad założeniem lotki, tylko nie wiem, czy nie trzeba jej jeszcze przykręcić na wkręty?
Jak myślicie? Czy przy samym kleju to będzie się trzymać?


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

budda

Post autor: budda » czw wrz 15, 2005 10:13

ja mam u siebje załozona na sam klej i trzyma sie dobrze tylko trzeba dobrze oczyscic spoiler i miejsce klejenia bo jak to sie zrobi nie dokładnie to spoiler odpadni



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » czw wrz 15, 2005 10:24

bojar pisze:Słyszałem, że dobry jest ten klej do szyb i lusterek, ale też zastanawiam się nad założeniem lotki, tylko nie wiem, czy nie trzeba jej jeszcze przykręcić na wkręty?
Jak myślicie? Czy przy samym kleju to będzie się trzymać?
Po doświadczeniach zawodowych z lustrami, szybami i p i e r d o ł a m i, powiem Ci tak - nie ma takiego kleju który mógłby nie puścić! Owszem są mocne i bardzo mocne ale wkręt to wkręt, moja rada wkręty i klej!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Awatar użytkownika
StasioGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 13:09
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: StasioGT » czw wrz 15, 2005 12:05

Cze.To jeszcze raz ja:).Zależy to też od tego jakiej wielkości masz ten spojler?Jeśli jest to klasycznza "lotka" mały daszek nad tylną szybą, to wystarczy ci w zupełności dobre przyklejenie.Wiercenie dziur w tylnej szybie jest niestety niemożliwe i wiąże sie to z wymianą szyby:/.Pamiętaj tylko żeby po oczyszczeniu i przyklejeniu, przymocować lotkę sztywno do klapy taśmą pakową i pojeżdzić tak ostrożnie kilka dni /jest już chłodno/. Ja sam tak zrobiłem i jeżdże już z lotką na sam klej już dłuższy czas i nie obserwuje żadnych niepokojących objawów. Codo większych spojlerów poniżej tylnej szyby, nie bede sie wypowiadał ponieważ tego nie robiłem, ale wydaje mi sie że nie opyla sie wiercić dziur w tylnej klapie, ponieważ ten element słynie z tendencji do korozji. Pozdrawiam. MST-Lublin



kostan1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 18, 2010 22:35
Lokalizacja: Londek

Spojler nad tylnią szybę

Post autor: kostan1977 » pt lut 19, 2010 02:03

Witam Wszystkich! Wlasnie zakupilem tez taki spojler do mojego juz drugiego VW Golf MK3 1.6 i sie zastanawiam jak go zamontowac bo mam w nim 3 sruby a w klapie nie ma zbytnio miejsca zeby tam gdzies dziury wiercic. Czy moze ktos mnie oswiecic jak to zamontowac bez wiercenia dziur???? :okej:
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 02:07 przez kostan1977, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mirek272
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: wt sty 22, 2008 17:04
Lokalizacja: siedlce

Post autor: mirek272 » pt lut 19, 2010 04:12

Czarny klej do szyb firmy (Wirt)-tak sie to czyta ;-) u mnie przyklejony i nic go nie ruszy a juz tak mam ze 3 lata.Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » pt lut 19, 2010 08:33

Klej do szyb :bajer:



Awatar użytkownika
robak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 23, 2007 18:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: robak » pt kwie 16, 2010 17:35

Mogę odradzić wszystkim wynalazki typu "specjalistyczny klej konstrukcyjny".
W Cstoramie polecili mi taki do przyklejenia lotki i tylko lakier mi zniszczył na klapie, a po tygodniu lotka odpadła.

Blacharz polecił mi specjalny klej do szyb - w sklepie z lakierami samochodowymi gwarantowali że jest właśnie do takich rzeczy. Dziś kupiłem i będę przyklejał na nowo.
Tubka ma 310ml więc sporo go zostanie, jeśli ktoś potrzebuje to pisać na PW i się dogadamy :)


Był Golf III AFN.... teraz Leon FR ARL:

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=46933

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości