amortyzatory VW wzmacniane

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

amortyzatory VW wzmacniane

Post autor: Magnus » pt lut 19, 2010 01:14

Witam.Przypomnial mi sie jeden motyw przy amortyzatorach.
W aucie mam oryginalne VW "wzmacniane" i dziwnie one pracuja gdy sa wyciagniete z auta ,tzn jak trzymam amortyzator pionowo i tloczysko jest wyciagniete max i je puszecze to swobodnie opada. W ogole tloczysko bardzo lekko chodzi tak ze z wyciaganiem czy wciskaniem daloby rade 5 letnie dziecko ,reaguje tylko przy gwaltownych szybkich rychach.

Czy to normalne? Amortyzatory na stacji wykazuja 70-75 sprawnosci.

Kiedys trzymalem amortyzator monroe nowy gazowo olejowy to ciezko bylo wcisnac tloczysko.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 19, 2010 01:20

nie widziałem takich amorków żeby lekko chodziły i były dobre. Nawet te Monrow sensatrack które wzmacniają tłumienia przy szybkich *#cenzura#*. Nie wiem też co to znaczy wzmacniane, sa różne amorki fabryczne ale taki termin nie istnieje, raczej "przeznaczone do jazdy po złych drogach" albo coś wtym stylu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » pt lut 19, 2010 01:48

dla mnie tez to dziwne:
dlatego jakos tak sceptycznie podchodze do wynikow pomiarow amortyzatorów na tacjach diagnostycznych.Wystarczy ze cisnienie w oponach bedzie inne niz powinno iwynik bedzie inny. Tak mi sie wydaje. opna w koncu tez tlumi draniatym bardziej jak jest malo napompowana.
Paweł Marek pisze:Nie wiem też co to znaczy wzmacniane, sa różne amorki fabryczne ale taki termin nie istnieje, raczej "przeznaczone do jazdy po złych drogach" albo coś wtym stylu.
czyli jesli tloczysko chodzi lekko to amor do wymiany?
a moze zalezy co jest w amortyzatorze?(heh rym :helm: ) czy olej czy gaz-olej
nie mam przy sobie nr amorow. Ale jak je wpisywalem do ETKA to wyskakiwalo amortzatory wzmacniane,nie tylkote z przodu tylko wszystkie 4 takie sa takie. Sa od nowosci wiec maja juz 8 lat :goof:
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 01:49 przez Magnus, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości