1.6 ABU rozrusznik kreci ale nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lansi7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 17, 2007 15:41
Lokalizacja: Kraków

1.6 ABU rozrusznik kreci ale nie odpala

Post autor: lansi7 » czw lut 11, 2010 16:16

Hej
Mam wielki problem. Wsiadam rano do auta i silnik nie chce zaskoczyć :grrr: Rozrusznik kreci (słychać go) ale auto nie chce zaskoczyć. Po dodaniu gazu ma przebłyski na zapalenie ale dalej nie chwyta :kac: po jakimś czasie gdy straciłem już nadzieje nagle zaskoczył ale przez chwile pracował nierówno(jakby przyduszony). Po rozgrzaniu już było ok. teraz pali na dotyk czyli tak jak zawsze. A moje pytanie to co to może być za usterka :chytry: ? Problem ten nie występuje u mnie zawsze lecz sporadycznie a ostatnio nawet sie nasilił :panna:

P.S Świece były wymieniane pół roku temu. Po pierwszej takiej awarii wymieniłem tez kable kopułkę, palec i filtr powietrza. Ponadto pompę słychać więc działa. Nie pali również podczas tych awarii na LPG



michal1686
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 11, 2010 16:25
Lokalizacja: łódź

Post autor: michal1686 » czw lut 11, 2010 16:44

witam. tez mialem podobny problem z moim golfem. 2 razy rozbierali mi rozrusznik, mowili ze jest ok a on nadal odpalal za 3 razem. wystarczylo wymienic rozrusznik i teraz pali jak nowka


michal1686

lansi7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 17, 2007 15:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lansi7 » czw lut 11, 2010 19:55

Jak już wspomniałem rozrusznik jest SPRAWNY po zagrzaniu silnika "pali od kopa"



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 11, 2010 20:32

lansi7, najpierw trzeba sprawdzić czy jest iskra jak nie chce zapalić, potem spradzić czujnik temperatury płynu - szukajka na dole strony poda jak. Czujnik ten niby do LPG niec nie ma ale jak już zalejesz silnik benzyna i na dodatek jest zimno to na LPG ma prawo nie odpalić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lansi7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 17, 2007 15:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lansi7 » pn lut 15, 2010 15:58

Iskra jest, czujnik temperatury wymieniam jutro oraz czujnik przepływu powietrza. Paweł Marek źle sie zrozumieliśmy nawet nie probowałem odpalać na LPG. Pisząc dodając gazu miałem na myśli gaz w podłodze :D



konzed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 15:56
Lokalizacja: Kielce

Post autor: konzed » śr lut 17, 2010 23:57

Nie chcę krakać ale może to czujnik hala podepnij komputer i pojeździj z nim trochę nawet kilka godz. gaś zapalaj zatrzymuj się i wrzucaj wolne obroty jak w trakcie jazy pokaże błąd hala to przygotuj się do wymiany.



lansi7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 17, 2007 15:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lansi7 » czw lut 18, 2010 19:29

Czujnik hala wymieniałem rok temu wiec ma nadzieje ze to nie to (koszt nowego około 150- 200 zl) :otepienie: W weekend wymienię czujniki temperatury cieczy zobaczymy :hehe:
A tak na marginesie od tamtego czasu odpala bez problemów.

P.S Gdyby to był czujnik hala auto gasło by podczas jazdy
P.S.2 Jaką macie teraz temperaturę podczas jazdy ? ummie około 82 stopni C
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 19:30 przez lansi7, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 434 gości