Mk3 1.4 ABD duże spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mira_s1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 20:00
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Kontakt:

Mk3 1.4 ABD duże spalanie

Post autor: mira_s1987 » śr lut 17, 2010 18:23

Witam,
mam problem ze swoim Golfem 3 a chodzi o spalanie.
Chciałem zobaczyć ile pali i jak to za zwyczaj się robi pojechałem na stacje i do pełna, skasowałem licznik, przejechałem dopiero 381,8 km a na wskaźniku paliwa mam trochę więcej niż 1/4 zbiornika (wiem że to nie dokładny pomiar :)) ale wydaje mi się że przy tym dystansie jak na 1.4 benzyna bez gazu oczywiście :jezor: powinno być więcej niż pół zbiornika.
Dodam że do roboty mam 18 km w jedną stronę ale stan drug nie pozwala osiągnąć więcej niż 80km/h przeważnie to 40-60km/h, czy to może być przyczyną dużego spalania czy to raczej sonda? a może coś innego??
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr lut 17, 2010 18:52

Wyjezdzij do konca paliwo i wtedy oblicz ile ci spalil.
Nie napisales czy jest to droga przez miasto ,czy sama trasa
W golfach liczniki czesto przeklamuja i im blizej rezerwy tym wskazowka wolniej opada;]


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » śr lut 17, 2010 19:01

Ja mam taki sam silnik tez zawsze leję do pełna i teraz wychodzę około 8 litrów na setke, robię przeważnie odcinki po 15 km także raczej tryb mieszany . Minimalnie pali mi 7 ale w trasie i jak cieplej jest. Ale przy ciężkiej nodze kiedys w zime mi 10 też potrafił spalic ale tylko raz mi się to zdażyło. Przeważnie jeżdże 80-90km/h ale raz na kiedys też go musze troche przegonic żeby się odmulił mimo iż ten silnik za żwawy nie jest . Sonda ma wpływ jak najbardziej na spalanie , warto by było sprawdzic czy jest sprawna. Ja zawsze leje paliwo na jednej sprawdzonej stacji nie na stacjach spod krzaka ,nigdy kto wie co tam jest. Raz na jakies pół roku dolewam na pełny bak dodatki STP do wtryskiwaczy lub do czyszczenia układu paliwowego też STP żeby utrzzymac wszystko w jako takiej czystości.



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr lut 17, 2010 21:17

Mi teraz pali oklo 10 litrow tyle ze ja mam do pracy 5,5 km;],w lecie w miescie 8,5,fakt silnik jest mulowaty,trzeba go wkrecic powyzej 3,5 tys zeby jako tako przyspieszal.Steryd126 pomagaja te wynalazki co lejesz do baku STP?


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » śr lut 17, 2010 21:39

krisss.79 Poczytaj trochę na ich stronie http://www.stp.com.pl/ tam jest dużo wyjaśnione na co to działa . Nie umiem ci odpowiedziec czy to pomaga, napewno nie zaszkodzi ale odkąd to leję to nie miałem żadnych problemów z obrotami, spalanie jest unormowane , nie ma problemów z rozruchem silnika no i mam nadzieję że faktycznie cos ten wtrysk się czyści . Nie słyszałem złej opinii o dodatkach stp. Ten do wtryskiwaczy kosztuje około 15-20zł w zależności od sklepu, leje sie go mniej więcej co 7tys km . Teraz wlałem ten ich najnowszy produkt do kompletnego czyszczenia układu paliwowego, za butelkę zapłaciłem 50zł ale wlałem na dwa auta bo niby na 80 litrów paliwa się to wlewa .



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » śr lut 17, 2010 21:44

Spoko napewno skorzystam;],mam akurat zalany caly bak wiec jutro wleje,napewno nie zaszkodzi.pozdro :bigok:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

mira_s1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 20:00
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Kontakt:

Post autor: mira_s1987 » śr lut 17, 2010 21:49

Droga do roboty to w normalnych warunkach sama trasa ale teraz gorzej jak miasto :) drogowcy tak odśnieżyli że przy wyższych prędkościach można by zostawić zawieszenie.
Jeśli chodzi o paliwo to tankowałem na Bliskiej.

Z tego co mi piszecie to dużo pali za dużo jak na taki silnik, jak mi pokazało na wskaźniku paliwa pół baku z wyliczeń wyszło mi ok 11 litrów.
Jeżdżę też na zmianę z kumplem BMW E34 2,5 silnik też sprawdziliśmy to wyszło nam 10,5 litra to chyba muszę zmienić auto :(. 2,5 a 1,4 i prawie to samo..

A jak sprawdzić czy to lambda?? na przeglądzie spalanie wyszło na 5, czy to nie wykaże nic na przeglądzie??



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » śr lut 17, 2010 22:09

Ten silnik już tak ma, myslenie ,że mniejsza pojemnosc to mniejsze spalanie jest w tym wypadku mylna, kolega ma mk3 1.6 drugi 1.8 i maja prawie identyczne spalanie a silniki są bystrzejsze. 1.4 z 60KM jest po prostu za słabe w porównaniu do masy autka. Następne auto jakie kupię już napewno nie będzie z najmniejszym silnikiem w danym modelu tylko cos pośrodku. Mam też Audi 80 b4 i silnik 2.0 ale też tylko 90KM i pali 10litrów a jest sporo większy od golfa więc skoro piszesz cos mniej więcej 11litrów to jednak troche za dużo. A tu masz jak sprawdzic sonde jak masz miernik, jak nie ktos pożyczy, kolega z forum mi napisał jak: "Ustawisz na 2VDC i odpinasz podprzewody do sondy
jezli jedno przewodowa to jeden przewod do sondy drugi do say
jezeli cztero to biale sa od grzalki pozostale od sygnalu i tu podpinasz
silnik cieply, odpalony, miernik skacze omiedzy 0,2 a 0,8V
przy dodaniu gazu pokazuje ok 1V, przy zchodzeniu z obtorow (np. 5-3 tys) pokazuje 0V
Jezeli caly czas stoi w miejscu lub nie pokazuje to raczej kaput "



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości