Przy puszczaniu sprzęgła - szarpie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Przy puszczaniu sprzęgła - szarpie

Post autor: ryba_71 » pn mar 20, 2006 16:16

Na forum diesla nie otrzymałem odpowiedzi dlatego ośmieliłem przenieść ten post tutaj. Poza tym dotyczy on wszystkich MK III a nie samych diesli.
Przy ruszaniu na jedynce i przy zmianie na dwójkę podczas puszczania sprzęgła dziwnie szarpie golfem Po rozgrzaniu silnika zjawisko to nie występuje. Dodam, że dzieje się to od tygodnia, wcześniej nie było takich objawów.
Może ktoś miał podobną sytuację i wyjaśni mi co się dzieje, może coś doradzi? - z góry wielkie dzieki!



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » pn mar 20, 2006 16:58

Ja mam takie same objawy a w szczególności występuje to przy ruszaniu pod górę albo jeżeli w aucie siedzi więcej osób. Jeżdzę tak już rok. Pytałem mechanika i on powiedział że sprzęgło do wymiany. Ale póki auto jeździ to nie grzebać. Jeżeli zacznie ślizgać to dopiero zabrać się do wymiany.



Awatar użytkownika
Salieri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 29, 2005 17:45
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: Salieri » pn mar 20, 2006 22:37

wiecie co... w moim starym mk3 1.9d (64km) 1y zdaje sie tez podczas ruszania szarpal, ogolnie to ciezko bylo wyczuc sprzeglo, pozniej bylo tak, ze slabo sie zbieral itd... w koncu ojciec pojechal do serwisu boscha i tam zmienili pasek rozrzadu (bo juz wymienic trza bylo) i ustawili rozrzad co w dieslu laczy sie z ustawieniem zaplonu. Normalnie kurde przeszlo... przestal szarpac i czuc bylo ze moc odzyla.


doladowane, klekoczace, oplowskie, stukonne dwa zero. Niedlugo powrot do VAGa :D

Cegiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Cegiel » wt mar 21, 2006 00:03

szarpanie podczas ruszania/puszczania sprzęgła wskazuje na zurzycie tłumików drgań w tarczy sprzęgła, jeśli niechce się wymieniać tarczy trzeba zacząć ruszać z delikatnym poślizgiem sprzęgła /wolniej puszczamy sprzęgło/

Salieri
i ustawili rozrzad co w dieslu laczy sie z ustawieniem zaplonu
nie wiem kto Ci nagadał ale w dieslu nie ustawiasz zapłonu w dosłownym tego słowa znaczeniu a kąt wyprzedzenia wtrysku paliwa :jezor:



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » wt mar 21, 2006 08:41

Salieri pisze:i ustawili rozrzad co w dieslu laczy sie z ustawieniem zaplonu. Normalnie kurde przeszlo... przestal szarpac i czuc bylo ze moc odzyla.
nie wiem co ma rozrząd wspólnego z szarpaniem podczas puszczania sprzęgła, i Cegiel ma rację w Dieslu ustawiasz kąt wtrysku i ustawia się go przez przesuwanie pompy wtryskowej



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » wt mar 21, 2006 09:19

[quote="Cegiel"]szarpanie podczas ruszania/puszczania sprzęgła wskazuje na zurzycie tłumików drgań w tarczy sprzęgła, jeśli niechce się wymieniać tarczy trzeba zacząć ruszać z delikatnym poślizgiem sprzęgła /wolniej puszczamy sprzęgło/

Ale u mnie właśnie w czasie puszczania sprzęgła następują bardzo intensywne drgania auta (tak jakby szarpnięcia). Nie występuje to wyłącznie przy ruszaniu ale także przy zmianie biegu na II przy nierozgrzanym silniku. Szarpnięć nie ma przy nieobciążonym (nie wciśniętym) sprzęgle.



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » wt mar 21, 2006 16:35

U mnie występuje dodatkowo jeszcze taki objaw że gdy autko jest nierozgrzane a ja jadę i wkładam trzeci bieg to przy redukcji na drugi bieg też mi szarpie. Ale to jest wina tylko i wyłącznie sprzęgła. Jak tobie zaczyna to dopiero sie robić (jak mówisz tydzień) ja przejechałem tak już 20 000 tyś km (1,5 roku) i nic sie narazie więcej nie dzieje. Puszczam tylko wolniej sprzęgło przy ruszaniu jak jest zimny, a jak jest rozgrzany to jadę normalnie. Jak masz jakieś wątpliwości to podjeć do dobrego mechanika on ci zrobi diagnozę. Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 482 gości