jak z halogenów zrobić światła dzienne ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rajan05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 16, 2010 16:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rajan05 » wt lut 16, 2010 19:03

witam, czy ktoś z Was jest zorientowany w temacie na tyle żeby stwierdzić czy w świetle prawa "halogeny" mogą być traktowane jako światła do jazdy dziennej?

Oczywiście ubiegając ewentualne wątpliwość - technicznie będą podłączone tak że spełnią wymóg.

Zainteresowałem się tematem dokładniej i tak:
właśnie kupno i instalacja modułu o którym wspomniano powyżej sprawi że wymogi prawne będą spełnione (w nawet więcej niż w 100% w przypadku samochodów starszych) czyli palą się tylko przednie do jazdy dziennej a po włączeniu pozycyjnych.. itd. automatycznie gasną.

dalej raczej nastawiłem się na kupno lamp na żarówkę a nie na LED - wiadomo jak się przepalą to lampy do kasacji.
I teraz znalazłem takie lampy Hella:
LAMPY HELLA
Jeżeli zajrzycie pod ten link okaże się że w lampach tych właśnie umieszczona jest zwykła żarówka taka jak w halogenach.

Skoro lampa do jazdy dziennej spełnia wymogi i jest na żarówkę halogenu to czy halogeny nie mogłyby służyć właśnie jako światła do jazdy dziennej?

PS.: jeszcze przypomniałem sobie o pewnym szczególe. Mianowicie światła do jazdy dziennej wyposażone w homologację na kloszu powinny mieć umieszczone oznaczenie RL. Natomiast nie wiem jak jest na halogenach przypadkiem nie R?
Ostatnio zmieniony wt lut 16, 2010 19:15 przez rajan05, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » wt lut 16, 2010 19:37

kolego dostaniesz mandat za niedozwolone uzywanie swiatel i tyle.
znajdz lampki dzienne z homologacja, wstaw je w miejscu halogenow albo przymocuj w innym miejscu zgodnym wymiarowo z przepisami, podlacz poprawnie i mozesz sie spokojnie poruszac po naszych dziadowskich drogach.
nic nie poradzisz :(


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

rajan05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 16, 2010 16:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rajan05 » wt lut 16, 2010 20:14

więc właśnie żeby nie mieć problemów i oczywiście żeby to jakoś wyglądało szukam jakiegoś sensownego rozwiązania...
przejrzałem wszystkie lampy z allegro (oczywiście spełniające wymogi) - i zasadniczy problem tkwi w wymiarach oferowanych lamp;/ i oczywiście zaznaczam tutaj że pomijam LED bo nie widzę sensu wydawania kilku setek na lampy które po przepaleniu diody można powiesić co najwyżej na ścianie.

Podsumowując,
Halogeny jeżeli dobrze się z orientowałem nie spełniają wymogów przepisów.
Natomiast wymiarowo nie znalazłem żadnych lamp które by dało radę wpasować w halogen pozostają kratki w zderzaku i przeróbka, tyle że tam miejsce także jest dość mocno ograniczone.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt lut 16, 2010 22:07

Lampy dzienne które pokazałes na aukcji mają żarówkę o mocy 5W, nie są to takie jakie występują w halogenach mgielnych tak jak u Ciebie. W mgielnych jest moc 55W. Spokojnie możesz brać te lampy z aukcji, mają homologację z oznaczeniem RL.

[ Dodano: 16 Lut 2010 21:11 ]
Do MK3 Hella wypuściła dzienne dedykowane zakładane w miejsce halogenów na żarówkę 21W, tylko są trudno dostępne i drogie. Kiedyś na aukcji znalazłem za 475 zł komplet z kierunkami. Ja mam takie lampy założone i ich używam. Udało mi się je wyhaczyć za 250 zł same lampy bez kierunków. Możesz zobaczyć w mojej galerii jak wyglądają.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lut 16, 2010 22:52

rajan05 pisze:czy w świetle prawa "halogeny" mogą być traktowane jako światła do jazdy dziennej?
halogeny mają inną homologację.
Ja się czaję na takie coś jak Oli pokazał na fotce...nie wiem jednak jak z trwałością tego bo widuję sporo aut gdzie jedno światło nie świeci albo ledwo co je widać...ogólnie tandeta. Tylko nie wiem czy są to światełka z tych najtańszych (bez homologacji) czy może coś z wyższej półki. Jakby po dwóch miesiącach się posypały jakieś LEDy za 300zł to bym się średnio ucieszył...dlatego rozważam też coś takiego http://moto.allegro.pl/item903361712_sw ... bytom.html Co o tym myślicie ??

[ Dodano: 16 Lut 2010 21:54 ]
rajan05 pisze:raczej nastawiłem się na kupno lamp na żarówkę a nie na LED - wiadomo jak się przepalą to lampy do kasacji.
o właśnie o to mi chodzi...chyba też się skuszę na żarówkę...wygląd mniej atrakcyjny ale pewnie dużo żywotniejsze.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt lut 16, 2010 23:01

Qto, a może poszukasz dedykowanych do mk4 z helli? tych z kratkami w zderzak? jakiś czas temu były nówki po 320zł na allegro



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lut 16, 2010 23:13

Shmatan pisze:Qto, a może poszukasz dedykowanych do mk4 z helli? tych z kratkami w zderzak?
Jak masz na myśli te okrągłe to myślałem już nad nimi...ale zawsze jak widziałem to dużo droższe były...poza tym myślę że te co podałem link jakby w kratkę ładnie wkomponować to by się lepiej prezentowały od tych okrągłych



rajan05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 16, 2010 16:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rajan05 » wt lut 16, 2010 23:16

Właśnie mgielnych nie posiadam dlatego też nie byłem zorientowany jak tam sprawa z żarówkami wygląda.
prezesso u Ciebie właśnie ta opcja z dedykowanymi elegancko wygląda a wydawało mi się że po prostu zwykłe halogeny podłączyłeś;)
niestety jest tak jak mówisz - problem z dostępnością i ceną bo wiadomo odpowiednio zapłacisz to jak nie ma to Ci sprowadzą. Jeszcze poszperam i po sklepach popytam a nóż się trafią w jakiejś rozsądnej cenie.

Qto to ja dla Ciebie jeszcze raz powtórzę link:
http://moto.allegro.pl/item919132470_la ... la_6w.html
o tych samych myślimy;) tylko tutaj masz niższą cenę.
Ogółem z tego co przeglądałem to te lampy są najlepszym rozwiązaniem bez kombinacji i szukania, brak problemu z żarówkami + 2x5W czyli nie wiele + pełen legal także misiek nie ma się do czego przyczepić.
Zwróć tylko uwagę na wymiary bo wcale małe nie są.

Jeszcze jutro zerknę jak tam wygląda sprawa z ich wpasowaniem w kratki w zderzaku z jednej strony na pewno nie ma problemu natomiast z prawej bodajże znajduje się syrenka od klaksonu i nie wiem jak na głębokość się zmieszczą - w końcu 9 cm musi wejść.
Samo wpasowanie w kratkę to czysta kosmetyka.

ps.: Qto Tutaj masz link do dedykowanych do IV ;)
link: DEDYKOWANE DO IV
Przy czym ciekaw jestem na jakiej zasadzie je wykonali, bo na stronie aukcji umieścili jedno ze zdjęć z poradnika w którym dokładnie pokazane było co i jak się robi.
Tylko zaznaczam że pakują LED..
Ostatnio zmieniony wt lut 16, 2010 23:25 przez rajan05, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lut 16, 2010 23:29

rajan05 pisze:Zwróć tylko uwagę na wymiary bo wcale małe nie są.
i właśnie tu jest punkt na korzyść ledów...jutro chyba zmontuje coś wielkości tych lampek i zobacze jak to będzie wyglądało w kratkach.



rajan05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 16, 2010 16:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rajan05 » wt lut 16, 2010 23:45

ja już przygotowałem odpowiedni model papierowy;) także jutro się przymierzę, oczywiście lampy są z tyłu zaokrąglone więc to też może być istotne. Ale w ostateczności jakby się nie mieściły to można coś nie coś przenieść nieco dalej albo po prostu co przeszkadza to wyciąć;)



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt lut 16, 2010 23:56

http://moto.allegro.pl/it...d_hella_6w.html
rajan05 pisze:Jeszcze jutro zerknę jak tam wygląda sprawa z ich wpasowaniem w kratki w zderzaku z jednej strony na pewno nie ma problemu natomiast z prawej bodajże znajduje się syrenka od klaksonu i nie wiem jak na głębokość się zmieszczą - w końcu 9 cm musi wejść.
Samo wpasowanie w kratkę to czysta kosmetyka.
światła z powyższej aukcji montowane były w MK3 w miejscu dolnych kratek, był nawet filmik z montażem tych świateł w TVN-Turbo, tylko nie mogę go teraz znaleźć.


Obrazek
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt lut 16, 2010 23:58

jak zdejmowałem zderzak, to raczej za kratkami jest sporo miejsca - trzeba tylko uważać żeby za bardzo IC nie przysłonić



rajan05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lut 16, 2010 16:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rajan05 » śr lut 17, 2010 00:09

dzięki dobrze że wspomniałeś o tym to spróbuję znaleźć ten filmik, z chęcią podpatrzę.
ogółem to są materiały na stronach ze zdjęciami z poszczególnych etapów montażu i za specjalnie szukać tego nie trzeba.
I nie pozostanie nic innego jak tylko kupić i wmontować;) byleby tylko pogoda się nieco zmieniła;)

aha, jak by ktoś z Łodzi szukał tych lamp to w nieco wyższej cenie mają je w sklepie:
http://moto.allegro.pl/item899053422_sw ... rmany.html



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lut 17, 2010 00:12

Shmatan pisze:raczej za kratkami jest sporo miejsca
fotka z mojej furmanki...w TDI wiadomo trochę inaczej to wygląda
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości