Kable od glosnikow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 15, 2010 20:05

a ktory to 16 cm? bo ja mam po 3 cm max :bigok:
co do grania glosnika, gra tylko i wylacznie na wiazkach tych 2-kolorowych.... czyli czerwono-zielonym i brazowo-zielonym.... na tamtych nie ma ani pradu ani nic sie nie dzieje.... to cos chyba nie tak ;s
czyli ta zwrotnica jest w tej wiazce gdzie sa 2 kabelki? czy w tej gdzie sie znajduja 4 kabelki? ;s

zaczynaja mnie wkurzac te glosniki :/ jak by koles mieszkal blizej z checia bym sie do niego przejechal....
Na dole w drzwiach masz 16 cm .. na górze w słupku masz tweetery

Już napisałem więc posłuchaj i przeczytaj uważnie :chytry:

W ORI Systemie - idzie 1 kabel ( 2-żyłowy) do głośnika na dole - w nim jest zwrotnica

http://www.allegro.pl/item895644030_glo ... mplet.html tu masz pokazane - następnie idzie od niego taka przejściówka która łączy się z tweeterem.

Nie wiem dlaczego masz tyle kabli u siebie. U mnie na Becie mam możliwość podłączenia tylko 2 zestawów z przodu i koniec.

Oto ta przejściówka http://www.allegro.pl/item911404591_ada ... skoda.html jak widzisz - 2 są zmostkowane ....
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 20:06 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 20:54

Qto
Qto pisze:...dwoma przewodami idzie sygnał z radia a dwoma idzie sygnał ze zwrotnicy do tweetera...
do tweetera oryginalnie dochodzą przewody czerwony i czarny
no tak. a jeszcze 2 z tej wiazki gdzie sa 4 kable? po co tam tyle tych kabli... bym zrozumial jak by szly 2x po 2 kable... a nie w jednej 4 a w drugiej 2 ;/

u ciebie czerwony z czarnym, u mnie czarny z bialym to chyba nic zlego ;P
ja mam 99r i chyba ver wyposazenia nie ma do tego nic wspolnego ;s (ver GTI...)


Haki
Haki pisze: Na dole w drzwiach masz 16 cm .. na górze w słupku masz tweetery
ja myslalem ze masz na mysli jakies kable a nie glosnik :hmm:
Haki pisze:Nie wiem dlaczego masz tyle kabli u siebie. U mnie na Becie mam możliwość podłączenia tylko 2 zestawów z przodu i koniec.
czyli mam rozumiec ze nie ma logicznego wytlumaczenia dlaczego mam 6 kabli a wszyscy (prawdopodobnie) 4?? :kac:


a tak z innej beczki jeszcze Haki...
montowales u siebie w vw helixy? one beda wymagac dystansu czy moze jest szansa ze szyba nie zahaczy....??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lut 15, 2010 21:03

a sprawdzałeś czy kabelki 1-1 to nie jeden i ten sam kabel...to samo z 2-2 ??
To by wsio wyjaśniało...te kolorowe idą od radia do głośnika, biały i czarny do tweetera...tyle że są tak pocięte że wygląda jakby ich było więcej...
Obrazek

[ Dodano: 15 Lut 2010 20:05 ]
Piotrus! pisze:dlaczego mam 6 kabli a wszyscy (prawdopodobnie) 4?? :kac:
prawdopodobnie jest tak jak napisałem wyżej :D



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 21:13

Qto napewno jest tylko tyle ile widac na rys :)
byly zklejone izolacja "mocniej" tylko do foto musialem co nie co rozerwac ;s :bigok: bo sam nie wiedzialem jakie to sa kable.... sprawdzic nie sprawdzilem, auto pod chmurka no i pora juz nie ta malo widac :P ale jutro za to sie wezme, i musze podlaczyc juz te glosniki :/
A pamietasz moze czy z lewej jak i prawej strony takze miales TAKIE SAME kable? nie powinny isc w innych kolorach kable?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 15, 2010 21:16

ja myslalem ze masz na mysli jakies kable a nie glosnik :hmm:

Haki napisał/a:
Nie wiem dlaczego masz tyle kabli u siebie. U mnie na Becie mam możliwość podłączenia tylko 2 zestawów z przodu i koniec.


czyli mam rozumiec ze nie ma logicznego wytlumaczenia dlaczego mam 6 kabli a wszyscy (prawdopodobnie) 4?? :kac:


a tak z innej beczki jeszcze Haki...
montowales u siebie w vw helixy? one beda wymagac dystansu czy moze jest szansa ze szyba nie zahaczy....??
Miałem na myśli głośniki a napisałem byś przedłużył te kable .

Co do Helixów - kupiłem je z dystansami z MDF - idealnie wymiarem pasujące do głośników oryginalnych VW -- nic nie wadzi .. szyba schodzi cała.
Zwrotnicę musiałem tylko zamontować w tym wybrzuszeniu na którym znajduje się sterowanie szybami.
Powiem Ci od razu - bo nie wiem jakie masz radio .. ale u mnie na ORI BECIE - grało to przeciętnie ... dopiero po 2-3 tygodniach jak się wygrzały - zaczęło to grać lepiej.
Postanowiłem jednak .. inaczej - kupiłem za śmieszne pieniądze ORI nówki do MK4 i pakuję je tam gdzie ich miejsce a Helix na sprzedaż. Jakoś wg mnie ORI grało lepiej .. ale melomanem nie jestem i pewnie mam gumowe ucho o radiu w aucie już nawet nie wspomnę :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 21:30

Spore te dystanse byly?
Coz ja mam helixy na dana chwile i chce je tam do lata wpakowac zeby choc cos brzeczalo.... Bo "zabawa" bez muzyki to jak...... :/ :P



A jeszcze pytanie odnosnie lusterek, jak najlepiej sprawdzic ten caly wlacznik? Posiadam wlacznik od Skody ale on jest calkiem inny ;/ ma inne wejscie itp :(



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 15, 2010 21:55

Piotrus! pisze:Spore te dystanse byly?
Coz ja mam helixy na dana chwile i chce je tam do lata wpakowac zeby choc cos brzeczalo.... Bo "zabawa" bez muzyki to jak...... :/ :P



A jeszcze pytanie odnosnie lusterek, jak najlepiej sprawdzic ten caly wlacznik? Posiadam wlacznik od Skody ale on jest calkiem inny ;/ ma inne wejscie itp :(
http://www.allegro.pl/item922818087_dys ... uperb.html takie - czyli idealnie pasujące głębokością z ORI głośnikami VW,

Nie wiem jakie radio posiadasz ...

Co do wyłącznika - to chyba najlepiej go wymontować - podłączyć 12V i sprawdzać na biurku miernikiem gdzie i co przechodzi.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 22:42

a ori glosniki dluzsze, tzn grubsze? ;s czy juz posiadaja dystanse ori? o jezeli tak to bede jutro COS zezbil z drewna :grin:
co do radia mam swoje... Sonika z seri xploda :bigok:
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 22:44 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lut 15, 2010 22:49

Piotrus! pisze:a ori glosniki dluzsze, tzn grubsze? ;s czy juz posiadaja dystanse ori?
zobacz na poprzedniej stronie fotkę mojego głośnika.
Ja u siebie montowałem trzy rodzaje głośników i żadne nie wlazły bez dystansów...



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 23:09

Qto pisze: Ja u siebie montowałem trzy rodzaje głośników i żadne nie wlazły bez dystansów...

to zes mnie pocieszyl :o

mam jeszcze ori ze skody, sa o 50% plytsze... mam nadzieje ze one wejda bez problemu :)


A wiecie moze co moze byc jeszcze przyczyna niedzialajacych lusterek ele??
Jezeli jest jakis bezpiecznik i np bylby spalony to ogrzewanie tez by dzialalo?? Ogolnie to pod jaki to jest bezpiecznik podlaczone? ;s
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 23:12 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lut 15, 2010 23:19

Od grzania lusterek jest ten sam bezpiecznik co od grzania szyby...co do lusterek to sprawdź wszystkie bezpieczniki, będziesz miał pewność



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 23:26

Qto pisze:Od grzania lusterek jest ten sam bezpiecznik co od grzania szyby...co do lusterek to sprawdź wszystkie bezpieczniki, będziesz miał pewność
z tego co sprawdzilem wszystkie sa ok :/
Grzanie lusterek jest a sterowania nie ma :( co to moze byc?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 15, 2010 23:57

Piotrus! pisze:a ori glosniki dluzsze, tzn grubsze? ;s czy juz posiadaja dystanse ori? o jezeli tak to bede jutro COS zezbil z drewna :grin:
co do radia mam swoje... Sonika z seri xploda :bigok:
Komplet z alledrogo Helixów- był tej samej wysokości co ORI - + - 1mm
Nie wiem czy opłaca się bawić z tymi dystansami ? = zaimpregnowane MDF-y kupisz za 20-30 zł komplecik... a ORI głośniki posiadają nie ściągalne dystanse z plastiku.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » wt lut 16, 2010 12:11

Wszystko da sie sciagnac :D Niby w roverze tez byly nie sciagalne a wyszly :D

Tak, to nie sa wielkie pieniadze ale ja na teraz potzrebuje owe dystanse :/ juz i tak 2 dni jezdze bez tapicerki ;/ dzis chce to w koncu zrobic bo juz mnie wkurza :ass:


Najgorsze jest to ze dalej tkwie w znaku zapytania z tymi luserkami :/

i jeszze jedno, czy moze wychodzily jakies wersje ze wzmacniaczem do radia? byly owe? :> jak byly to w ktorym miejscu sie znajdowaly?
Ostatnio zmieniony wt lut 16, 2010 13:56 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości