Powazny problem z 3 gti. Kobieta prosi o pomoc.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sylwusia207
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn cze 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sylwusia207 » pn lut 15, 2010 22:23

Mozesz mi sprecyzowac w ktorym miejscu jest ta membramka??
wiem ze mechanik bedzie to wiedzial ale moze uda mi sie samej to dostrzec.



marcinks2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 23, 2009 01:01
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: marcinks2 » pn lut 15, 2010 22:33

OK pisales ze nie odpla jesli pali ciezko to spr regulator cisnienia paliwa oraz czujnik temp. silnika co idzie do sterownika
regulator cisnienia paliwa bedziesz mial na jednym z koncow listwy wtryskowej a spr mozesz tylko to czy do wezyka ktory doprowadza podcisnienie z kolektora ssacego nie ma w nim paliwa



sylwusia207
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn cze 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sylwusia207 » pn lut 15, 2010 22:38

w tym wezyku co idzie do kolektora ssacego wlasnie bylo paliwo :(

Czujnik temperatury silnika sprawdze jutro jak i kable zaplonowe, kolega co ma takiego samego golfa pozyczy mi bym nie ponosila kolejnych kosztow.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pn lut 15, 2010 22:44

Zatkaj go doraźnie na próbę odpalenia.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 15, 2010 22:51

sylwusia207, regulator ciśnienia paliwa mamy przy końcu listwy wtryskowej po stronie pasażera (listwa jest z tyłu za pokrywą głowicy pod puszką wtrysku. Z tego regulatora wychodzi cienki wężyk podciśnieniowy, który dochodzi do trójniczka z plastyku. Jeśli w którymkolwiek z węzyków wychodzących z tego trójniczka jest benzyna to niema co sprawdzać regulatora tylko należy go wymienić. Trzyma się na zawleczce, znajdziesz na szrocie za jakieś 5-8 dych a w sklepie nowy dwa razy drożej niestety. Nie wiem gdzie tam mieszasz możesz się przejechać np przed Jerzmanowicami przy trasie na Olkusz fajny szrot jest, albo przy zakopiance po lewej zaraz po wyjeździe z miasta.
Ważną rzeczą do sprawdzenia jest przepływomierz, dawałem kilka razy opisy na forum
Należy się upewnić czy nie spala obu paliw jednocześnie - raczej u gazownika
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 22:54 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marcinks2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 23, 2009 01:01
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: marcinks2 » pn lut 15, 2010 22:55

czyli regulator do wymiany skoro jest w nim paliwo i po problemie a zatykanie go nic nie da



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 15, 2010 23:02

marcinks2 pisze:a zatykanie go nic nie da
owszem da, dla testu mozna to zrobić. Dzęki temu paliwo nie poleci z węzyka w dolot, tyle że we wtrysku zrobi się ciśnienie 3 bary zamiast 2.5 ale jeśli jedynym uszkodzonym elementem jest ten regulator (w co jednbak wątpię) to praca silnika po zatkaniu weżyka zdecydowanie sie poprawi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marcinks2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 23, 2009 01:01
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: marcinks2 » pn lut 15, 2010 23:23

zatykanie regulatora nic nie da ze wezyk trzeba zatkac to oczywiste bo jesli nie bedzie mial nierowna prace bedzie podsysac lewe powietrze



sylwusia207
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn cze 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sylwusia207 » wt lut 16, 2010 18:13

Zamowilam regulator. Jutro zostanie wymieniony.
Ktos pisal ze to moze nie byc koniec problemu.
Ale dzis odczepilam przewod ktory idzie od regulatora do kolektora, i nieco sie polepszylo auto jezdzi. Ma nie rowne obroty, ciezko odpala, ale tez gasnie.

Wydaje mi sie ze moze byc to wina tego iz ciagnie on lewe powietrze.

Napisze co i jak w momencie gdy tylko wymienie to male cos zwane baczkiem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 16, 2010 18:56

sylwusia207 pisze:Ktos pisal ze to moze nie byc koniec problemu
ja pisałem bo mam dwa auta z tymi silnikami, miałem awarię tego regulatora i sprawa po jego peknieciu wcale nie wyglądała tak dramatycznie jak u Ciebie.
Niemniej trzeba go zmienić, a w razie problemu pisz ponownie, możemy coś popodmieniać na próbę bo daleko do siebie nie mamy. Zregenerowany przez mnie przepływomierz który podejrzewam że padł w Twoim autku leży sobie u mnie na półeczce grzecznie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » śr lut 17, 2010 10:35

Profilaktycznie odepnij czujnik temp. cieczy chłodzącej... znajduje sie na krućcu od czoła auta....

zobacz czy auto pracuje równiej... jeżeli tak to czujnik masz do wymiany... robi bledy w kompie...

jego uszkodzenie powoduje podobne zachowania jakie przedstawiłes...

daj znac czy pomogło...
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 10:35 przez macbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Macbu

sylwusia207
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn cze 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sylwusia207 » czw lut 18, 2010 20:16

Wymienilam ten jak ze bardzo tani ( 250 zl simens 380 zl bosch a jakas podrobka 110 zl ) Baczek w listwie wtryskowej i nic to nie pomoglo.
Rece opadly z sil tak wiec chwycilam za telefon i jade jutro do waskiego.
Czujnika nie sprawdzalam bo akumulator sie laduje na jutrzejsza operacje na moim aucie.
Napisze co bylo popsute w tym fewlernym autku.



marcinks2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 23, 2009 01:01
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: marcinks2 » sob lut 20, 2010 10:37

I jak tam sprawy sie maja z autkiem co mechanik stwierdził



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » ndz lut 21, 2010 09:42

Naprawa zaczela sie od prostych rzeczy widzialnych golym okiem czyli uszczelnienia przewodow odmy potem kontrola sterownika i instalacji elektrycznej gdzie okazalo sie ze wtyczka okragla na silniku ta wielo-pinowa miala dwa styki zasniedziale (zielone az) jeden z pinow odpowiadal za silnik krokowy a drugi za dysze rozruchowa.Nic to jednak nie dalo a silnik prze dziwnie sie zachowywal mial momenty ze zapalal w druga srtone obrotow.Dlatego tez sprawdzony zostal rozrzad gdzie okazalo sie ze znaki byly okej ale rolke ktos napial w zla strone.Doszlismy do tego ze gdy silnik pracowal na wolnych obrotach w momencie dodania gazu tracil iskre zostal sprawdzony aparat zaplonowy ktory okazal sie dobry wiec zmieniona zostala cewka wraz z modulem.Po wymianie cewki zaplonowej auto gada na paliwie na gazie tez problem rozwiazany !!! W tym przypadku VAG nie pomogl kompletnie pokazywal brak bledow a auto szalalo !!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości