Bagaznik zima

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Devoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 04, 2010 00:58
Lokalizacja: Kalisz

Bagaznik zima

Post autor: Devoc » pn lut 15, 2010 19:02

Panowie mam problem a mianowicie dzis probowalem otworzyc bagaznik i nic trzyma jak cholera mam golfa 4 i bagaznik otwierany jest z pilota kluczyka nawet nie idzie wlozyc :( wczesniej mialem takie problemy ale przy wyzszych minusowych temp. a dzis zaledwie -3 i nic wcisnolem prawie caly odmrazacz w zamek i trzyma jak trzymalo niewiem co robic :( czy poczekac jeszcze czy jechac z tym do mechanika samochodowego za kazdym razem mi przymarza ale dawalo sie po jakims czasie otworzyc no i dzisiejszy klops umarl :( prosze o porady


Devoc

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » pn lut 15, 2010 19:05

może spróbuj nagrzac kluczyk zapalniczką i może pusci, jak już uda ci się otworzyc wez wd40 lub cos podobnego co usuwa wode i popsikaj w wkładkę kluczyka i zamek w klapie, może cos pomoże



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » wt lut 16, 2010 00:33

Miałem ten sam przypadek gdy zbyt długo grzałem tylnią szybę i woda z szyby spływała do wnętrza na zamek i go unieruchomiła. Po dwóch dniach nastał dzień z temp. dodatnią i zamek ponownie zaczął działać normalnie.



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Post autor: szawełło » wt lut 16, 2010 10:04

Devoc, a spryskiwacz na wycieraczce stoi w miejscu czy obraca się z wycieraczką ? Ma stać w miejscu po uruchomieniu wycieraczki - jeżeli się obraca z wycieraczką masz uszkodzony i płyn wylewa ci się na zamek i siłowniczek klapy i podejrzewam ze masz zabrudzony - zaklejony zablokowany siłowniczek i trzyma ci klapę :bajer: :bigok:


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » wt lut 16, 2010 10:14

Kluczyka nie mozesz włozyc do konca bo wkładka jest zabrudzona od syfu z ulicy.
A sam zamek powinien sie otworzyc przyciskiem ktory jest na drzwiach przy sterowaniu szybami.(Wyjatkiem jest kiedy zamek zamykales dodatkowo kluczykiem) Jesli tak sie nie da nawet po kilkukrotnym naciskaniu to problem jest w siłowniczku który opisał kolega szawello, i bedzie trzeba otworzyc go od wenatrz roznierajac klape.


Tutaj masz podbne tematy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214808
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ight=zamek
Ostatnio zmieniony wt lut 16, 2010 13:59 przez gregoryb1, łącznie zmieniany 2 razy.



Devoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 04, 2010 00:58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Devoc » wt lut 16, 2010 19:16

Docislem wd 40 panowie i nic kluczyk woogole nie wchodz lecz powiem szczerze ze klapka nie jest calkowicie miekka jakby cos tam chwytalo ehhh .... poczekam na dodatnie temp moze posci albo wizyta u mechanika :(


Devoc

Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Post autor: szawełło » śr lut 17, 2010 20:13

Devoc pisze:Docislem wd 40 panowie i nic kluczyk woogole nie wchodz
WD-40 nie pomoze mósisz rozebrać i wyczyścić :bigok:
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 20:13 przez szawełło, łącznie zmieniany 1 raz.


Ba.........................

;)

grizzly83

Post autor: grizzly83 » czw lut 18, 2010 12:24

Powiem jak to zrobic bo miałem to samo .
Zrobiłem tak: wziąłem dmuchawe z gorącym powietrzem i w pewnej odległosci
od zamka go osuszalem okolo 10 min i bagaznik otwarty :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości