Kable od glosnikow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lut 15, 2010 00:03

a grzanie luster działa ?? może od grzania te kabelki...włącz grzanie szyby i zobacz czy pojawi się prąd



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 00:05

grzanie na pewno jest na tylnej szybie.... bo uzywalem i wlasnie sprawdzalem czy jest, czy jest przy lusterkach... dobre pytanie ;) jutro bede musial to sprawdzic :)

dalej mnie nurtuja te kabelki czarne i baile :/ do czego one sa :(



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 15, 2010 00:06



Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 00:15

juz o przerabialem i nie ma odpowiednika do sterowania lusterkami :/



ciulalla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sty 13, 2010 21:02
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: ciulalla » pn lut 15, 2010 00:16

a nie jest tak jak pisałem że do nich dalej podłącza się cyki?? bo najprawdopodobniej tak będzie. A co do lusterek może masz zepsuty przełącznik od ich ustawiania, sprawdź czy do niego prąd dochodzi.



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 00:44

ciulalla pisze:a nie jest tak jak pisałem że do nich dalej podłącza się cyki?? bo najprawdopodobniej tak będzie. A co do lusterek może masz zepsuty przełącznik od ich ustawiania, sprawdź czy do niego prąd dochodzi.
pisalem juz ze sprawdzilem ta kostke co odchodzi od lusterek i nie ma w niej pradu....
tak wiec sadze ze i do wlacznika tez nie dochodzi prad jezeli nie dochodzi do owej kostki :green_fuck:

[ Dodano: 15 Lut 2010 17:53 ]
a wiec... grzanie jest normalnie :)
Normlanie dochodzi prad do lusterek co do grzania.... przekrecilem galke na prawe lusterko (pasazera) i pociagnelem galke w strone kierownicy (czyli pchnelem) i bodajrze w czwartym wejsciu byl prad... przy innych nie bylo :/
liczac od gory oczywiscie.

co do kabli w tych bialych jak i czarnych nie ma w ogole pradu :o



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 15, 2010 19:14

a wiec... grzanie jest normalnie :)
Normlanie dochodzi prad do lusterek co do grzania.... przekrecilem galke na prawe lusterko (pasazera) i pociagnelem galke w strone kierownicy (czyli pchnelem) i bodajrze w czwartym wejsciu byl prad... przy innych nie bylo :/
liczac od gory oczywiscie.

co do kabli w tych bialych jak i czarnych nie ma w ogole pradu :o
Trochę nie rozumiem ... co oznacza to w czwartym wejściu ,,,
Musiałbyś zobaczyć czy przypadkiem regulacja lusterek nie jest uwalona ...

Co do tych kabli ... to zrób prosty test- przedłuż te końcówki które gość tak nieudolnie po izolował następnie podłącz jakiś głośnik i sprawdzaj czy gra na poszczególnych wiązkach.

z tego co pamiętam u siebie - to do mnie do tego 16 cm szedł jeden kabel --- od niego szło wyżej na tweetera. Ten 16 cm ma w sobie taką mini zwrotnicę ( mówię o ori głośnikach) - dzięki czemu na 1 wiązce obsługuje 2 głośniki...

Przy HELIXACH - było tak - 1 wiązka + i - na zwrotnicę + przejściówka na 16cm ze zwrotnicy do wtyku w głośniku i osobno ze zwrotnicy na tweeter.
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 19:16 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pn lut 15, 2010 19:41

Nie wiem czy tak jest w MK4, ale w MK3 od radia do glosnika niskotonowego idzie jeden kabel dwuzylowy. Glosnik ma dwa gniazda. Do jednego podlaczony jest ow kabel idacy od radia a, do drugiego podlaczony jest kabel od glsnika wysokotonowego. (polaczenie rownolegle). Ze zdjecia mi to wyglada, ze jest podobnie. Czyli wszystkie kable w tej wiazce 4 zylowej powinny byc podlaczone do glsnika na dole, a te dwa bialy i czarny do glosnika wysokotonowego. Jak masz miernik to sprawdz czy masz przejscia miedziy przewodami czarnym w tej czterozylowej wiazce i czarnym w tej dwuzylowej wiazce powyzej. I tak samo z bialym przewodem. Na moje to jest ten sam przewod.



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 19:41

az specjalnie bylem w aucie :P
to jest ta kostka :)
Obrazek
1- bylo ogzrewanie lusterek
2- z tego co pamietam jak pchnelem galka w prawo (jak na rys) to byl prad... w innych pozycjach go nie bylo :/

Obrazek

oczywiscie galka byla przekrecona na R.. czyli od storny pasazera....



a ktory to 16 cm? bo ja mam po 3 cm max :bigok:
co do grania glosnika, gra tylko i wylacznie na wiazkach tych 2-kolorowych.... czyli czerwono-zielonym i brazowo-zielonym.... na tamtych nie ma ani pradu ani nic sie nie dzieje.... to cos chyba nie tak ;s
czyli ta zwrotnica jest w tej wiazce gdzie sa 2 kabelki? czy w tej gdzie sie znajduja 4 kabelki? ;s

zaczynaja mnie wkurzac te glosniki :/ jak by koles mieszkal blizej z checia bym sie do niego przejechal....

Bednarus prad mam tylko w 2 kolorowych kablach....
zreszta z tego co napisales to wnioskuje ze tam gdzie sa 4 kable mam podpiac glosnik niskotonowy, ale jak mam podpiac 4 kable jak glosnik ma 2 wejscia? o_O
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 19:43 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lut 15, 2010 19:48

Piotrus! pisze:a ktory to 16 cm? bo ja mam po 3 cm max
Haki pewnie mówi o głośniku...nie wiem o czym Ty mówisz :P
a zwrotnica z tego co pamiętam to wbudowana jest w głośnik...i chyba do niego jest wtyczka czteropinowa, teraz nie pamiętam...zaraz postaram się poszukać ori głośniki bo gdzieś się walają w domu...i dam znać jak to wygląda



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pn lut 15, 2010 19:49

Masz dwie wiazki. w jednej sa cztery przewody w tym czarny i bialy a wdrugiej dwa: czarny i bialy na moje to ten czarny i bialy w dwoch wiazkach to ten sam przewod uciety z obu stron
Qto pisze:a zwrotnica z tego co pamiętam to wbudowana jest w głośnik..
I wlasnie tu z jednej ten bialy i czarny powinien byc wpiety do glosnika niskotonowego, w ktorym siedzi zwrotnica, a z drugiej stronu do glosnika wysokotonowego (tweetera)
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 19:51 przez Bednarus, łącznie zmieniany 1 raz.



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » pn lut 15, 2010 19:50

Qto
woem ze mowi o glosnikach... ale zobacz jak wygladaja moje kable w 1 poscie... czy gdzies tam widzisz 16cm przewod? :D czy tylko takie max 3 cm?? :P bo mowil ze ten 16 cm to idzie do tweetera, a ja nie posiadam AZ tak dlugiego kabla bo przemily poprzedni wlasciciel stwierdzil ze kable sa za dlugie....
Bednarus pisze:Masz dwie wiazki. w jednej sa cztery przewody w tym czarny i bialy a wdrugiej dwa: czarny i bialy na moje to ten czarny i bialy w dwoch wiazkach to ten sam przewod uciety z obu stron
teraz juz wiem o co ci chodzi... calkiem jest to mozliwe, gdyz nie ma on w ogole pradu....
a niektorzy pisali ze ten drugi idzie na tylne glosniki o_O
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 19:52 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pn lut 15, 2010 19:57

Piotrus! pisze:a niektorzy pisali ze ten drugi idzie na tylne glosniki o_O
Nie idze na tylne glosniki tylko do tweetera. A z drugiej strony powinien byc podlaczony do glosnika na dole. Oryginalny glosnik ma gniazdo czteropinowe, dlatego do niego wchodza cztery przewody.
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2010 20:02 przez Bednarus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lut 15, 2010 20:03

Do ori głośnika przychodzi wtyczka czteropinowa (zaznaczone na fotce)...dwoma przewodami idzie sygnał z radia a dwoma idzie sygnał ze zwrotnicy do tweetera...do tweetera oryginalnie dochodzą przewody czerwony i czarny (ten gwizdek z lewej strony jest z Golfa 2000r, a ten z prawej co tylko kawałek widać jest z 2002r...kolory kabli takie same)...nie mogę nigdzie znaleźć ori wiązki radio-woofer-tweeter, także więcej z kolorami kabli nie pomogę
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości